Apranti (AP)AP nedir?
Muhammed Burhan Öncel
Muhammed Burhan Öncel son 12 ayda 97 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 7 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (93 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Muhammed Burhan Öncel jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 94 | 1 | 3 | 3 | %1,1 | %7,4 | −%82,2 |
| Son 12 ay | 97 | 1 | 3 | 3 | %1,0 | %7,2 | −%82,7 |
| 2020'den bu yana | 331 | 2 | 7 | 13 | %0,6 | %6,6 | −%62,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 94 | 1 | 3 | 3 | %1,1 | %7,4 |
| 2025 | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
| 2024 | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 2023 | 48 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %2,1 |
| 2022 | 75 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %6,7 |
| 2021 | 55 | 1 | 1 | 2 | %1,8 | %7,3 |
| 2020 | 31 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %12,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 93 | 1 | 3 | 3 | %1,1 | %7,5 |
| Bursa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 67 | 1 | 2 | 3 | %1,5 | %9,0 |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 19 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,3* |
| 1201–1600 m | 47 | 0 | 3 | 1 | %0,0 | %8,5 |
| 1601–2000 m | 26 | 1 | 0 | 0 | %3,8* | %3,8* |
| 2001+ m | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 59 | 1 | 2 | 3 | %1,7 | %10,2 |
| Arap | 38 | 0 | 1 | 0 | %0,0 | %2,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 321 | 2 | 7 | 12 | %0,6 | %6,5 |
| Bursa | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 185 | 2 | 5 | 8 | %1,1 | %8,1 |
| Çim · Normal | 82 | 0 | 1 | 4 | %0,0 | %6,1 |
| Kum · Nemli | 23 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %4,3* |
| Kum · Islak | 20 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 64 | 0 | 0 | 5 | %0,0 | %7,8 |
| 1201–1600 m | 162 | 1 | 5 | 4 | %0,6 | %6,2 |
| 1601–2000 m | 93 | 1 | 2 | 3 | %1,1 | %6,5 |
| 2001+ m | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 188 | 0 | 3 | 5 | %0,0 | %4,3 |
| İngiliz | 143 | 2 | 4 | 8 | %1,4 | %9,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Gözüngü | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| V. Önder | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| M. Pakel | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| M. Özgül | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ü. Bozkurt | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| A. Ataş | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Y. Taluk | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| H. Durmuş | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Y. Akkılıç | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Yaparoğlu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Black Sonya | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Atik Mehmet | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Medgidia | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Pliosaur | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kral Ayvalık | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Red White Black | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Tannur Star | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Akyel Abi | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Gökdil | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Türkan Hanım | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Red White Black | Y. Akkılıç | 5/5 | 51,05 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Tannur Star | M. Pakel | 11/11 | 57,95 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | The Black Sonya | V. Önder | 8/9 | 51,90 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | İzmir Güneşi | F. Şen | –/12 | 81,45 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Akyel Abi | M. Özgül | 10/16 | 26,70 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Red White Black | Y. Akkılıç | 9/10 | 45,50 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Akbörü Kızı | H. Aslan | 12/12 | 93,65 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Akyel Abi | M. Özgül | 6/12 | 18,55 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Kral Ayvalık | Ü. Bozkurt | 6/12 | 3,55 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Yarenyar | A. Bektaş | 10/15 | 43,10 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Arap Musto | A. Ataş | 13/15 | 38,55 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Sarsala | T. Vatansever | 9/12 | 43,35 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Matilda Hanım | F. Şen | 12/16 | 115,95 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Hasköy Fırtınası | M. Yaparoğlu | 14/15 | 43,80 |
| 11.09.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Bella Mare | C. Yıldırım | 12/12 | 29,60 |
| 10.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | The Black Sonya | V. Önder | 7/9 | 15,05 |
| 10.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Northern Shot | S. Yıldırım | 9/9 | 18,15 |
| 04.09.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2000 Kum | Gökdil | Ü. Bozkurt | 11/11 | 37,80 |
| 04.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Kral Ayvalık | Ü. Bozkurt | 3/9 | 8,30 |
| 29.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Kum | Türkan Hanım | B. Özgür | 6/9 | 24,95 |
Sık sorulanlar
Muhammed Burhan Öncel bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 94 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Muhammed Burhan Öncel bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Muhammed Burhan Öncel en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 93 koşu, 1 birincilik.
Muhammed Burhan Öncel apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.