Apranti (AP)AP nedir?
Özgür Ordu
Özgür Ordu son 12 ayda 25 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 6 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (13 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Özgür Ordu jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 2 | 3 | 1 | %9,1* | %27,3* | – |
| Son 12 ay | 25 | 2 | 3 | 1 | %8,0* | %24,0* | – |
| 2020'den bu yana | 173 | 11 | 13 | 9 | %6,4 | %19,1 | −%36,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 06.10.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 2 | 3 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| 2025 | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| 2024 | 35 | 4 | 3 | 2 | %11,4 | %25,7 |
| 2023 | 47 | 2 | 4 | 0 | %4,3 | %12,8 |
| 2022 | 30 | 1 | 2 | 4 | %3,3 | %23,3 |
| 2021 | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| 2020 | 19 | 1 | 0 | 0 | %5,3* | %5,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Şanlıurfa | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Diyarbakır | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 14 | 2 | 1 | 1 | %14,3* | %28,6* |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| 1201–1600 m | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| 1601–2000 m | 15 | 2 | 3 | 1 | %13,3* | %40,0* |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 17 | 2 | 2 | 1 | %11,8* | %29,4* |
| İngiliz | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 133 | 5 | 9 | 7 | %3,8 | %15,8 |
| Şanlıurfa | 16 | 3 | 3 | 1 | %18,8* | %43,8* |
| Ankara | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| Elazığ | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Diyarbakır | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 100 | 9 | 5 | 5 | %9,0 | %19,0 |
| Çim · Normal | 40 | 1 | 3 | 0 | %2,5 | %10,0 |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %8,0* |
| 1201–1600 m | 73 | 5 | 1 | 7 | %6,8 | %17,8 |
| 1601–2000 m | 62 | 4 | 7 | 2 | %6,5 | %21,0 |
| 2001+ m | 13 | 2 | 3 | 0 | %15,4* | %38,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 92 | 7 | 7 | 5 | %7,6 | %20,7 |
| İngiliz | 81 | 4 | 6 | 4 | %4,9 | %17,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Yardımcı | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| M. Tek | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| A. Karakuş | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Y. Tuncay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| F. Yeşilbudak | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| R. Kaya | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Y. Kaya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. İlvan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Yardımcı | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Büyükatak | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Dodokan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Debdebe | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| Kaçar Ülfet | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Kutadgu | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ünlününoğlu | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Börütay | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Shining Fame | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Turgut Bey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Lal Hanım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Sentetik | Büyükatak | Y. Kaya | 7/9 | 7,90 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Shining Fame | E. Yıldırım | 8/9 | 12,55 |
| 27.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2000 Sentetik | Turgut Bey | B. İlvan | 8/8 | 19,70 |
| 06.09.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Büyükatak | M. Tek | 2/11 | 39,60 |
| 09.07.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1200 Çim | Dodokan | A. Karakuş | 7/8 | 31,30 |
| 20.06.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Dodokan | A. Karakuş | 8/10 | 15,75 |
| 20.06.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Lal Hanım | A. Karakuş | 7/10 | 41,00 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1800 Kum | Debdebe | E. Yardımcı | 1/6 | 1,55 |
| 31.05.2026 | Adana | Maiden | 1200 Çim | Zümrütcan | Y. Tuncay | 7/11 | 69,70 |
| 18.05.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1300 Kum | Dreamfyre | Y. Baysal | 6/18 | 31,75 |
| 18.05.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 2000 Kum | Debdebe | E. Yardımcı | 3/5 | 3,15 |
| 13.05.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1700 Kum | Kaçar Ülfet | A. Yardımcı | 4/6 | 7,45 |
| 10.05.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Rüzgar Uğur | M. Daş | 9/10 | 13,10 |
| 26.04.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Çim | Polat Ağa | S. Polat | 8/12 | 13,70 |
| 31.03.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1500 Kum | Kutadgu | F. Yeşilbudak | 8/12 | 23,25 |
| 23.03.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Ünlününoğlu | R. Kaya | 2/9 | 7,10 |
| 09.03.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 2000 Kum | Börütay | A. Yardımcı | 6/6 | 8,35 |
| 02.03.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1700 Kum | Börütay | A. Yardımcı | 1/7 | 4,15 |
| 22.02.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2000 Kum | Kutadgu | F. Yeşilbudak | 6/8 | 16,50 |
| 18.02.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1900 Kum | Kaçar Ülfet | A. Yardımcı | 2/9 | 17,45 |
Sık sorulanlar
Özgür Ordu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 22 koşuda 2 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Özgür Ordu bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 06.10.2026, Adana.
Özgür Ordu en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 13 koşu, 0 birincilik.
Özgür Ordu apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.