Antrenör
Mehmet Çam
Mehmet Çam'ın atları son 12 ayda 46 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 8 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (33 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Çam antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 33 | 3 | 1 | 3 | %9,1 | %21,2 | – |
| Son 12 ay | 46 | 3 | 2 | 3 | %6,5 | %17,4 | – |
| 2020'den bu yana | 221 | 17 | 20 | 32 | %7,7 | %31,2 | −%67,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 17.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 33 | 3 | 1 | 3 | %9,1 | %21,2 |
| 2025 | 18 | 1 | 2 | 0 | %5,6* | %16,7* |
| 2024 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| 2023 | 27 | 1 | 4 | 1 | %3,7* | %22,2* |
| 2022 | 65 | 4 | 7 | 16 | %6,2 | %41,5 |
| 2021 | 52 | 3 | 5 | 7 | %5,8 | %28,8 |
| 2020 | 25 | 5 | 1 | 4 | %20,0* | %40,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 33 | 3 | 2 | 1 | %9,1 | %18,2 |
| İzmir | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 20 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Sentetik · Normal | 17 | 3 | 1 | 1 | %17,6* | %29,4* |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| 1201–1600 m | 26 | 2 | 1 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| 1601–2000 m | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| 2001+ m | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 45 | 3 | 2 | 3 | %6,7 | %17,8 |
| Arap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| Şartlı | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| Maiden | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 174 | 12 | 18 | 30 | %6,9 | %34,5 |
| Antalya | 33 | 3 | 2 | 1 | %9,1 | %18,2 |
| İstanbul | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Bursa | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 136 | 11 | 15 | 22 | %8,1 | %35,3 |
| Çim · Normal | 29 | 1 | 2 | 4 | %3,4* | %24,1* |
| Sentetik · Normal | 18 | 3 | 1 | 1 | %16,7* | %27,8* |
| Kum · Islak | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Nemli | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Kum · Sulu | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 40 | 4 | 5 | 6 | %10,0 | %37,5 |
| 1201–1600 m | 113 | 8 | 10 | 15 | %7,1 | %29,2 |
| 1601–2000 m | 58 | 5 | 5 | 11 | %8,6 | %36,2 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 169 | 13 | 16 | 27 | %7,7 | %33,1 |
| Arap | 52 | 4 | 4 | 5 | %7,7 | %25,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 80 | 8 | 10 | 12 | %10,0 | %37,5 |
| Şartlı | 68 | 2 | 5 | 8 | %2,9 | %22,1 |
| Maiden | 56 | 6 | 4 | 7 | %10,7 | %30,4 |
| KV-6 | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| KV-8 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 5 | 3 | 0 | 0 | 3/5 | 3/5 |
| S. Yıldız | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| S. Özen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| K. Tokaçoğlu | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Aktuğ | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Kaya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Keskin | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Bayır | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| S. Tırpan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Göl | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tangül Hanım | 13 | 3 | 1 | 1 | %23,1* | %38,5* |
| Melis Hanım | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Eternal Storm | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Baybars Han | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Lıghtnıng Rose | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dark Whisper | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Dark Reıgn | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Dark Risha | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Dark Diva | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Star And Moon | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Star And Moon | M. Göl | 13/13 | 71,45 |
| 25.07.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 2000 Kum | Eternal Storm | M. Keçeci | 8/18 | 45,85 |
| 19.07.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Eternal Storm | Ç. Taşcı | 9/11 | 39,50 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Dark Reıgn | A. Altın | 5/20 | 28,30 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Eternal Storm | M. Tekpetek | 7/20 | 59,10 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Dark Risha | Ö. Özen | 20/20 | 45,70 |
| 28.05.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Dark Reıgn | M. Çiçek | 13/13 | 5,10 |
| 09.05.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Tangül Hanım | K. Tokaçoğlu | 11/11 | 7,90 |
| 29.04.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1300 Çim | Tangül Hanım | M. Çelik | 9/11 | 7,50 |
| 07.04.2026 | Antalya | KV-8 | 1200 Sentetik | Tangül Hanım | E. Aktuğ | 3/9 | 11,85 |
| 02.04.2026 | Antalya | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Tangül Hanım | A. Kurşun | 4/7 | 3,20 |
| 31.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 2200 Kum | Melis Hanım | M. Kaya | 5/9 | 2,85 |
| 24.03.2026 | Antalya | Şartlı 5 | 1400 Kum | Baybars Han | M. Turan | 5/6 | 9,95 |
| 19.03.2026 | Antalya | Satış 2 | 1200 Sentetik | Tangül Hanım | M. Çelik | 1/15 | 1,80 |
| 17.03.2026 | Antalya | Handikap 16 | 2100 Sentetik | Melis Hanım | M. Keskin | 6/8 | 17,75 |
| 15.03.2026 | İzmir | G 1 | 2100 Kum | Baybars Han | K. Tokaçoğlu | 11/12 | 29,35 |
| 13.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 1300 Sentetik | Tangül Hanım | M. Çelik | 1/18 | 4,80 |
| 11.03.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Kum | Melis Hanım | M. Bayır | 5/9 | 5,40 |
| 06.03.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1600 Kum | Baybars Han | M. Kaya | 3/10 | 2,60 |
| 03.03.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Tangül Hanım | M. Çelik | 1/14 | 16,00 |
Sık sorulanlar
Mehmet Çam bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 33 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Çam'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 17.10.2026, İzmir.
Mehmet Çam en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 33 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.