Apranti (AP)AP nedir?
Sametcan Yazıcıoğlu
Sametcan Yazıcıoğlu son 12 ayda 99 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 9 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (39 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sametcan Yazıcıoğlu jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 93 | 1 | 2 | 4 | %1,1 | %7,5 | −%82,0 |
| Son 12 ay | 99 | 2 | 2 | 5 | %2,0 | %9,1 | −%76,7 |
| 2020'den bu yana | 100 | 2 | 2 | 5 | %2,0 | %9,0 | −%77,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 93 | 1 | 2 | 4 | %1,1 | %7,5 |
| 2025 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 39 | 1 | 0 | 1 | %2,6 | %5,1 |
| İstanbul | 39 | 1 | 1 | 2 | %2,6 | %10,3 |
| Kocaeli | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 37 | 1 | 1 | 2 | %2,7 | %10,8 |
| Çim · Normal | 22 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Sentetik · Normal | 21 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Nemli | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,0* |
| 1201–1600 m | 55 | 2 | 2 | 4 | %3,6 | %14,5 |
| 1601–2000 m | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 66 | 2 | 2 | 3 | %3,0 | %10,6 |
| İngiliz | 33 | 0 | 0 | 2 | %0,0 | %6,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 40 | 1 | 1 | 2 | %2,5 | %10,0 |
| Ankara | 39 | 1 | 0 | 1 | %2,6 | %5,1 |
| Kocaeli | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 37 | 1 | 1 | 2 | %2,7 | %10,8 |
| Çim · Normal | 23 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %8,7* |
| Sentetik · Normal | 21 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Nemli | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,0* |
| 1201–1600 m | 56 | 2 | 2 | 4 | %3,6 | %14,3 |
| 1601–2000 m | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 67 | 2 | 2 | 3 | %3,0 | %10,4 |
| İngiliz | 33 | 0 | 0 | 2 | %0,0 | %6,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Kaya | 20 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| M. Acar | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| H. Sunkar | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| S. Çiftçi | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| H. Yıldırım | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| M. Dolak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| B. Şengel | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| H. Harmanbaşı | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| C. Turan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| C. Güneş | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Deniz İncisi | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Hep İleri | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kökburşun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kınalıkayam | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| The Snake Pit | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bay Lemi | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Yar Ateşi | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kızılkule | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kahraman Evlat | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Güllü Bahçe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Dejame | H. Sunkar | 3/12 | 8,05 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | El Nacho | H. Sunkar | 10/10 | 76,85 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Kum | Sha Carri | M. Dolak | 6/7 | 41,65 |
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Kum | Rhythmofthestars | H. Kaya | 9/9 | 3,90 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Benim Sultanım | T. Kara | 9/12 | 19,10 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Ecebay | A. Güllü | 16/16 | 58,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Spider | M. Dolak | 5/9 | 9,45 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Oy Yare | M. Tekinalp | 6/10 | 17,30 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Kızılkule | R. Kaya | 3/14 | 9,75 |
| 15.10.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kökburşun | H. Sunkar | 7/9 | 35,40 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Iron Clem | G. Sütcü | 5/13 | 46,25 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1900 Kum | Kahraman Evlat | B. Şengel | 7/7 | 20,05 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Bode A Winner | H. Harmanbaşı | 3/10 | 16,80 |
| 11.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1600 Çim | Hep İleri | R. Kaya | 5/5 | 23,70 |
| 10.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Kınalıkayam | R. Kaya | 6/7 | 2,85 |
| 10.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Makbuş | S. Kan | 1/9 | 16,75 |
| 08.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Alkanlı | E. Karataş | 7/8 | 3,70 |
| 08.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Kum | Oklohama | H. Sunkar | 7/8 | 16,95 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Çim | Kökburşun | M. Dolak | 6/11 | 2,90 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Çim | Hep İleri | R. Kaya | 5/5 | 29,05 |
Sık sorulanlar
Sametcan Yazıcıoğlu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 93 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sametcan Yazıcıoğlu bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Sametcan Yazıcıoğlu en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 39 koşu, 1 birincilik.
Sametcan Yazıcıoğlu apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.