Jokey
Alaattin Küründük
Alaattin Küründük son 12 ayda 319 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 60 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (310 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Alaattin Küründük jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 274 | 11 | 19 | 17 | %4,0 | %17,2 | −%84,9 |
| Son 12 ay | 319 | 12 | 26 | 22 | %3,8 | %18,8 | −%83,4 |
| 2020'den bu yana | 1637 | 80 | 114 | 112 | %4,9 | %18,7 | −%48,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 274 | 11 | 19 | 17 | %4,0 | %17,2 |
| 2025 | 386 | 14 | 28 | 30 | %3,6 | %18,7 |
| 2024 | 113 | 7 | 4 | 11 | %6,2 | %19,5 |
| 2023 | 106 | 6 | 9 | 8 | %5,7 | %21,7 |
| 2022 | 266 | 12 | 16 | 13 | %4,5 | %15,4 |
| 2021 | 268 | 16 | 18 | 14 | %6,0 | %17,9 |
| 2020 | 224 | 14 | 20 | 19 | %6,3 | %23,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 310 | 12 | 26 | 22 | %3,9 | %19,4 |
| Bursa | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 207 | 8 | 16 | 13 | %3,9 | %17,9 |
| Kum · Nemli | 52 | 1 | 5 | 4 | %1,9 | %19,2 |
| Kum · Sulu | 20 | 2 | 2 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Kum · Islak | 20 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Normal | 14 | 1 | 1 | 0 | %7,1* | %14,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 72 | 6 | 6 | 3 | %8,3 | %20,8 |
| 1201–1600 m | 148 | 2 | 13 | 13 | %1,4 | %18,9 |
| 1601–2000 m | 82 | 4 | 5 | 4 | %4,9 | %15,9 |
| 2001+ m | 17 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %23,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 173 | 7 | 9 | 13 | %4,0 | %16,8 |
| Arap | 146 | 5 | 17 | 9 | %3,4 | %21,2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1570 | 73 | 112 | 107 | %4,6 | %18,6 |
| Bursa | 47 | 5 | 1 | 4 | %10,6 | %21,3 |
| Kocaeli | 13 | 2 | 0 | 1 | %15,4* | %23,1* |
| Antalya | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 833 | 36 | 57 | 56 | %4,3 | %17,9 |
| Çim · Normal | 473 | 30 | 34 | 34 | %6,3 | %20,7 |
| Kum · Nemli | 121 | 4 | 7 | 7 | %3,3 | %14,9 |
| Kum · Islak | 79 | 2 | 4 | 4 | %2,5 | %12,7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 44 | 1 | 4 | 6 | %2,3 | %25,0 |
| Kum · Sulu | 34 | 3 | 2 | 2 | %8,8 | %20,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 27 | 2 | 3 | 1 | %7,4* | %22,2* |
| Çim · Yumuşak | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Çim · Ağır | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 440 | 25 | 38 | 37 | %5,7 | %22,7 |
| 1201–1600 m | 696 | 30 | 45 | 45 | %4,3 | %17,2 |
| 1601–2000 m | 444 | 21 | 28 | 25 | %4,7 | %16,7 |
| 2001+ m | 57 | 4 | 3 | 5 | %7,0 | %21,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 828 | 34 | 54 | 62 | %4,1 | %18,1 |
| Arap | 809 | 46 | 60 | 50 | %5,7 | %19,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Özgür | 23 | 1 | 4 | 1 | %4,3* | %26,1* |
| C. Köse | 22 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %22,7* |
| H. Durmuş | 18 | 3 | 3 | 3 | %16,7* | %50,0* |
| S. Gözüngü | 18 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,6* |
| V. Önder | 16 | 1 | 3 | 1 | %6,3* | %31,3* |
| M. Tezel | 14 | 1 | 0 | 0 | %7,1* | %7,1* |
| O. Aktaş | 14 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %42,9* |
| E. Ateş | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| C. Yıldırım | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| A. Öksüzler | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Türkan Hanım | 17 | 1 | 4 | 1 | %5,9* | %35,3* |
| Lotus Emine | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| Fireblade | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| Tılısım | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Taytunga | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| Ayana | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Burning Heart | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Bahisçi | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Fire Crown | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Duyarlı | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Mösyö Deniz | F. Çeltik | 10/13 | 47,65 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Kamboçyalı | S. Şahyazıcı | 8/12 | 29,20 |
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Ağam Şahin | A. Öksüzler | 5/12 | 23,30 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Şah Dragon | M. Özgül | 11/11 | 8,70 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Batınalp | A. Ataş | 3/13 | 23,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Demirin Kılıcı | M. Tezel | 9/12 | 18,80 |
| 05.11.2026 | İzmir | Satış 2 | 1400 Kum | Karpatino | S. Yıldırım | 5/9 | 21,35 |
| 05.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Tebligat | V. Önder | 8/10 | 47,40 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Doğu Aslanı | V. Önder | 6/11 | 41,35 |
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Baba Kunter | E. Ateş | 6/9 | 21,55 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ağam Şahin | A. Öksüzler | 5/10 | 41,15 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Speedy Wınner | L. Yavuz | 10/15 | 9,70 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Batınalp | A. Ataş | –/11 | 11,80 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Türkan Hanım | B. Özgür | 9/16 | 11,75 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Fireblade | H. Durmuş | 6/14 | 7,70 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Mega Power | E. Ergünay | 12/13 | 15,40 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Eylül Masalı | K. Şengel | 10/10 | 62,20 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Karpatino | S. Yıldırım | 5/14 | 34,75 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Baba Kunter | E. Ateş | 5/9 | 14,95 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1600 Kum | Colour Of Light | S. Gözüngü | 10/10 | 25,40 |
Sık sorulanlar
Alaattin Küründük bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 274 koşuda 11 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Alaattin Küründük bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Alaattin Küründük en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 310 koşu, 12 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.