Antrenör
Ercan Ateş
Ercan Ateş'ın atları son 12 ayda 29 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 12 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (26 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercan Ateş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 28 | 3 | 5 | 4 | %10,7* | %42,9* | – |
| Son 12 ay | 29 | 3 | 5 | 4 | %10,3* | %41,4* | – |
| 2020'den bu yana | 423 | 54 | 61 | 53 | %12,8 | %39,7 | −%39,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 28 | 3 | 5 | 4 | %10,7* | %42,9* |
| 2025 | 63 | 5 | 11 | 6 | %7,9 | %34,9 |
| 2024 | 82 | 15 | 12 | 14 | %18,3 | %50,0 |
| 2023 | 78 | 9 | 8 | 6 | %11,5 | %29,5 |
| 2022 | 49 | 8 | 8 | 6 | %16,3 | %44,9 |
| 2021 | 43 | 3 | 6 | 5 | %7,0 | %32,6 |
| 2020 | 80 | 11 | 11 | 12 | %13,8 | %42,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 26 | 3 | 5 | 3 | %11,5* | %42,3* |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 20 | 3 | 4 | 4 | %15,0* | %55,0* |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| 1201–1600 m | 14 | 2 | 2 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| 1601–2000 m | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 20 | 2 | 3 | 4 | %10,0* | %45,0* |
| Arap | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Maiden | 10 | 3 | 2 | 2 | %30,0* | %70,0* |
| Şartlı | 9 | 0 | 3 | 1 | 0/9 | 4/9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 369 | 49 | 56 | 42 | %13,3 | %39,8 |
| Bursa | 21 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %19,0* |
| Kocaeli | 13 | 2 | 1 | 3 | %15,4* | %46,2* |
| Antalya | 13 | 3 | 3 | 4 | %23,1* | %76,9* |
| İstanbul | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 205 | 30 | 24 | 32 | %14,6 | %42,0 |
| Çim · Normal | 129 | 11 | 20 | 11 | %8,5 | %32,6 |
| Kum · Nemli | 27 | 3 | 8 | 2 | %11,1* | %48,1* |
| Kum · Islak | 21 | 6 | 3 | 4 | %28,6* | %61,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
| Sentetik · Normal | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Kum · Sulu | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 80 | 8 | 11 | 10 | %10,0 | %36,3 |
| 1201–1600 m | 170 | 24 | 26 | 15 | %14,1 | %38,2 |
| 1601–2000 m | 143 | 16 | 20 | 22 | %11,2 | %40,6 |
| 2001+ m | 30 | 6 | 4 | 6 | %20,0 | %53,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 286 | 37 | 46 | 38 | %12,9 | %42,3 |
| Arap | 137 | 17 | 15 | 15 | %12,4 | %34,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 137 | 17 | 17 | 21 | %12,4 | %40,1 |
| Şartlı | 135 | 15 | 25 | 19 | %11,1 | %43,7 |
| Maiden | 75 | 14 | 10 | 5 | %18,7 | %38,7 |
| KV-8 | 23 | 1 | 2 | 4 | %4,3* | %30,4* |
| KV-6 | 20 | 4 | 2 | 1 | %20,0* | %35,0* |
| Satış | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| KV-9 | 8 | 2 | 3 | 0 | 2/8 | 5/8 |
| KV-7 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| A | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| G | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Küründük | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| N. Avci | 7 | 1 | 2 | 2 | 1/7 | 5/7 |
| Ö. Özen | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Mırık | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Yıldız | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| O. Atmaca | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Bilgin | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| A. Altın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Sözen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Burning Heart | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| Baba Kunter | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| La Puerta | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Elladora | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Final Blow | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Tuğşad | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Baba Kunter | A. Küründük | 6/9 | 21,55 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Baba Kunter | A. Küründük | 5/9 | 14,95 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1400 Kum | Final Blow | A. Yıldız | 2/8 | 4,55 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Burning Heart | A. Küründük | 5/7 | 4,40 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Baba Kunter | A. Küründük | 1/14 | 5,50 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 2000 Kum | Burning Heart | A. Küründük | 2/12 | 3,55 |
| 10.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1600 Kum | Burning Heart | A. Küründük | 3/11 | 9,80 |
| 10.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | La Puerta | O. Atmaca | 10/10 | 13,85 |
| 19.07.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | La Puerta | Ö. Özen | 8/8 | 4,60 |
| 05.07.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Baba Kunter | N. Avci | 10/12 | 2,35 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | La Puerta | N. Avci | 1/20 | 4,65 |
| 18.06.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | La Puerta | N. Avci | 3/13 | 3,30 |
| 13.06.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Baba Kunter | N. Avci | 2/12 | 1,75 |
| 28.05.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | La Puerta | M. Bilgin | 3/14 | 6,40 |
| 18.05.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Baba Kunter | N. Avci | 5/11 | 1,90 |
| 07.05.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1100 Kum | Baba Kunter | N. Avci | 2/12 | 9,60 |
| 07.05.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Burning Heart | N. Avci | 3/12 | 5,65 |
| 30.04.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1300 Çim | Burning Heart | B. Mırık | 7/13 | 23,25 |
| 30.04.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1000 Çim | Baba Kunter | B. Mırık | 7/9 | 3,70 |
| 18.04.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1800 Çim | Burning Heart | A. Küründük | 5/7 | 8,35 |
Sık sorulanlar
Ercan Ateş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 28 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercan Ateş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, İzmir.
Ercan Ateş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 26 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.