Jokey
İbrahim Sefa Söğüt
İbrahim Sefa Söğüt son 12 ayda 337 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 49 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (324 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İbrahim Sefa Söğüt jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 277 | 10 | 12 | 18 | %3,6 | %14,4 | −%60,1 |
| Son 12 ay | 337 | 12 | 15 | 22 | %3,6 | %14,5 | −%64,3 |
| 2020'den bu yana | 2385 | 160 | 195 | 179 | %6,7 | %22,4 | −%57,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 277 | 10 | 12 | 18 | %3,6 | %14,4 |
| 2025 | 672 | 32 | 53 | 52 | %4,8 | %20,4 |
| 2024 | 1011 | 94 | 102 | 88 | %9,3 | %28,1 |
| 2023 | 322 | 20 | 27 | 18 | %6,2 | %20,2 |
| 2022 | 85 | 4 | 1 | 3 | %4,7 | %9,4 |
| 2021 | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 2020 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 324 | 11 | 14 | 21 | %3,4 | %14,2 |
| Antalya | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 207 | 9 | 7 | 12 | %4,3 | %13,5 |
| Kum · Nemli | 59 | 1 | 3 | 2 | %1,7 | %10,2 |
| Kum · Islak | 21 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %19,0* |
| Çim · Normal | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
| Kum · Sulu | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Sentetik · Normal | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 80 | 1 | 6 | 3 | %1,3 | %12,5 |
| 1201–1600 m | 146 | 5 | 4 | 8 | %3,4 | %11,6 |
| 1601–2000 m | 86 | 4 | 4 | 8 | %4,7 | %18,6 |
| 2001+ m | 25 | 2 | 1 | 3 | %8,0* | %24,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 169 | 5 | 9 | 7 | %3,0 | %12,4 |
| Arap | 168 | 7 | 6 | 15 | %4,2 | %16,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1524 | 91 | 116 | 113 | %6,0 | %21,0 |
| Bursa | 351 | 28 | 31 | 29 | %8,0 | %25,1 |
| Kocaeli | 238 | 22 | 23 | 22 | %9,2 | %28,2 |
| Antalya | 137 | 13 | 15 | 9 | %9,5 | %27,0 |
| İstanbul | 135 | 6 | 10 | 6 | %4,4 | %16,3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1238 | 102 | 108 | 94 | %8,2 | %24,6 |
| Çim · Normal | 477 | 23 | 37 | 32 | %4,8 | %19,3 |
| Kum · Nemli | 202 | 12 | 13 | 18 | %5,9 | %21,3 |
| Sentetik · Normal | 167 | 10 | 14 | 10 | %6,0 | %20,4 |
| Kum · Islak | 138 | 8 | 11 | 10 | %5,8 | %21,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 46 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %10,9 |
| Çim · Yumuşak | 32 | 2 | 3 | 3 | %6,3 | %25,0 |
| Kum · Sulu | 26 | 1 | 2 | 1 | %3,8* | %15,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 18 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,6* |
| Çim · Ağır | 12 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %25,0* |
| Sentetik · Nemli | 12 | 1 | 2 | 3 | %8,3* | %50,0* |
| Çim · Biraz Ağır | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Sentetik · Islak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 486 | 17 | 40 | 32 | %3,5 | %18,3 |
| 1201–1600 m | 1031 | 71 | 68 | 70 | %6,9 | %20,3 |
| 1601–2000 m | 705 | 51 | 71 | 63 | %7,2 | %26,2 |
| 2001+ m | 163 | 21 | 16 | 14 | %12,9 | %31,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1237 | 95 | 101 | 104 | %7,7 | %24,3 |
| Arap | 1148 | 65 | 94 | 75 | %5,7 | %20,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Gözüngü | 60 | 1 | 5 | 5 | %1,7 | %18,3 |
| A. Ataş | 32 | 2 | 1 | 2 | %6,3 | %15,6 |
| E. Baydan | 22 | 0 | 0 | 7 | %0,0* | %31,8* |
| V. Önder | 19 | 1 | 0 | 1 | %5,3* | %10,5* |
| Ü. Bozkurt | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| İ. Tamer | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Ş. Özdeniz | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| M. Tezel | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Ş. Gümüş | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Ş. Gümüş | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aybuga | 14 | 0 | 0 | 6 | %0,0* | %42,9* |
| Ağam Urfalı | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Jiniral | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Madeira | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Fırtına Fedaisi | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kral Ayvalık | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Murjan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| King Akın | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Afişe | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Gökdil | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Bandiera Rossa | Ş. Özdeniz | 9/13 | 40,85 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Yurtkuran | A. Ataş | 7/13 | 34,05 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Migrakom Beyi | S. Gözüngü | 6/9 | 34,45 |
| 05.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Sinoplu Merve | M. Özgül | 6/11 | 8,70 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Fırtına Fedaisi | İ. Tamer | 8/13 | 25,15 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Avanos Efesi | S. Şahyazıcı | 2/11 | 3,65 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Alya Hanım | İ. Tamer | 12/12 | 34,30 |
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Kalemli Şahı | C. Köse | 7/9 | 12,20 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1900 Kum | Sosan Yıldızı | A. Ataş | 1/10 | 21,30 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Bandiera Rossa | Ş. Özdeniz | 10/10 | 37,85 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Kızım Çınar | V. Önder | 9/10 | 30,75 |
| 29.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Zaza Enes | S. Şahyazıcı | 5/11 | 16,45 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Fırtına Fedaisi | İ. Tamer | 7/11 | 10,40 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Efor | A. Ataş | 10/12 | 20,80 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Sosan Yıldızı | A. Ataş | 3/16 | 37,75 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | King Akın | S. Gözüngü | 9/14 | 17,10 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | King Of The Sea | E. Ergünay | 8/13 | 15,40 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Kral Ayvalık | Ü. Bozkurt | 1/14 | 5,10 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Madeira | S. Uysal | 7/12 | 7,70 |
| 22.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Abuzer Baba | M. Bayraktar | 10/11 | 30,70 |
Sık sorulanlar
İbrahim Sefa Söğüt bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 277 koşuda 10 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İbrahim Sefa Söğüt bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
İbrahim Sefa Söğüt en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 324 koşu, 11 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.