Apranti (AP)AP nedir?
Halim Yiğit Ünver
Halim Yiğit Ünver son 12 ayda 26 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 5 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (24 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Halim Yiğit Ünver jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | 1 | 1 | 3 | %4,0* | %20,0* | – |
| Son 12 ay | 26 | 1 | 1 | 3 | %3,8* | %19,2* | – |
| 2020'den bu yana | 95 | 2 | 3 | 4 | %2,1 | %9,5 | −%70,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | 1 | 1 | 3 | %4,0* | %20,0* |
| 2025 | 39 | 1 | 0 | 1 | %2,6 | %5,1 |
| 2024 | 29 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %6,9* |
| 2023 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 24 | 1 | 1 | 3 | %4,2* | %20,8* |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| 1201–1600 m | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| 1601–2000 m | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 20 | 1 | 1 | 3 | %5,0* | %25,0* |
| İngiliz | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 55 | 2 | 1 | 4 | %3,6 | %12,7 |
| Kocaeli | 22 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| İstanbul | 16 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %12,5* |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 52 | 1 | 1 | 1 | %1,9 | %5,8 |
| Çim · Normal | 16 | 1 | 0 | 0 | %6,3* | %6,3* |
| Sentetik · Normal | 12 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| Kum · Nemli | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 29 | 2 | 0 | 0 | %6,9* | %6,9* |
| 1201–1600 m | 39 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %12,8 |
| 1601–2000 m | 24 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 71 | 1 | 3 | 3 | %1,4 | %9,9 |
| İngiliz | 24 | 1 | 0 | 1 | %4,2* | %8,3* |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Aslan | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| A. Ataş | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İ. Tamer | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Özgür | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Pakel | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Baydan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Baydan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Karagüney | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ö. Altın | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| C. Köse | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Frenktay | 6 | 0 | 1 | 3 | 0/6 | 4/6 |
| Gümbür Baba | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Gulazer | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Şal Kızı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İmge Tay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kastriot | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Lotus Emine | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Yamatai | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Haremli Kız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Özgür Odin | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Kastriot | M. Pakel | 12/13 | 76,50 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Lotus Emine | İ. Tamer | –/11 | 42,45 |
| 15.05.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1200 Kum | Gümbür Baba | S. Baydan | 4/6 | 2,75 |
| 09.05.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Gulazer | B. Özgür | 5/11 | 20,25 |
| 07.05.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Yamatai | E. Baydan | 6/7 | 40,40 |
| 07.05.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 2100 Kum | Haremli Kız | H. Aslan | 6/12 | 18,30 |
| 06.05.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 2000 Sentetik | Frenktay | M. Karagüney | 6/17 | 38,60 |
| 30.04.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1300 Çim | Şal Kızı | H. Aslan | 11/14 | 59,30 |
| 30.04.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1800 Çim | İmge Tay | H. Aslan | 5/14 | 4,70 |
| 18.04.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1700 Çim | İmge Tay | H. Aslan | 7/13 | 16,85 |
| 16.04.2026 | İzmir | Maiden | 1000 Kum | Gümbür Baba | Ö. Altın | 1/8 | 14,25 |
| 12.04.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Çim | Özgür Odin | C. Köse | 9/14 | 74,45 |
| 09.04.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Çim | Şal Kızı | H. Aslan | 8/14 | 61,05 |
| 02.04.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Frenktay | H. Aslan | 3/7 | 4,65 |
| 27.03.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 2000 Kum | Frenktay | H. Aslan | 4/11 | 3,60 |
| 22.03.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Frenktay | H. Aslan | 3/10 | 6,75 |
| 20.03.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Rise Reason | A. Ataş | 7/11 | 50,50 |
| 19.03.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Zafer Tepesi | İ. Tamer | 5/9 | 16,85 |
| 15.03.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Büyük Alaçat | A. Ataş | 11/11 | 93,05 |
| 15.03.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Honesta | A. Ataş | 9/9 | 51,25 |
Sık sorulanlar
Halim Yiğit Ünver bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 25 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Halim Yiğit Ünver bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Halim Yiğit Ünver en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 24 koşu, 1 birincilik.
Halim Yiğit Ünver apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.