Antrenör
Ferhat Altın
Ferhat Altın'ın atları son 12 ayda 16 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 3 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (13 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | 2 | 0 | 1 | %15,4* | %23,1* | – |
| Son 12 ay | 16 | 2 | 0 | 1 | %12,5* | %18,8* | – |
| 2020'den bu yana | 80 | 16 | 4 | 8 | %20,0 | %35,0 | −%0,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 01.07.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | 2 | 0 | 1 | %15,4* | %23,1* |
| 2025 | 57 | 14 | 3 | 6 | %24,6 | %40,4 |
| 2024 | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| 2023 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 13 | 2 | 0 | 1 | %15,4* | %23,1* |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Kum · Normal | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| 1201–1600 m | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| 1601–2000 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| İngiliz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Handikap | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Şartlı | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 34 | 3 | 1 | 5 | %8,8 | %26,5 |
| Bursa | 24 | 3 | 3 | 2 | %12,5* | %33,3* |
| Kocaeli | 14 | 10 | 0 | 0 | %71,4* | %71,4* |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 36 | 12 | 3 | 3 | %33,3 | %50,0 |
| Sentetik · Normal | 20 | 1 | 0 | 2 | %5,0* | %15,0* |
| Çim · Normal | 15 | 2 | 1 | 3 | %13,3* | %40,0* |
| Kum · Nemli | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 18 | 5 | 1 | 1 | %27,8* | %38,9* |
| 1201–1600 m | 43 | 6 | 1 | 6 | %14,0 | %30,2 |
| 1601–2000 m | 15 | 5 | 2 | 1 | %33,3* | %53,3* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 56 | 11 | 1 | 5 | %19,6 | %30,4 |
| İngiliz | 24 | 5 | 3 | 3 | %20,8* | %45,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 28 | 11 | 1 | 3 | %39,3* | %53,6* |
| Handikap | 16 | 1 | 0 | 1 | %6,3* | %12,5* |
| Maiden | 15 | 1 | 0 | 0 | %6,7* | %6,7* |
| KV-7 | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| KV-8 | 6 | 1 | 2 | 2 | 1/6 | 5/6 |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Akpınar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| T. Yıldız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Bozdağ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Çizik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Aktuğ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Yıldız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Karataş | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Y. Gümüş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mevhide Hanım | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Zaman Harika | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kocatepe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Arabian | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Kaptan Bey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Zaman Harika | T. Yıldız | 13/17 | 24,30 |
| 24.06.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Zaman Harika | E. Bozdağ | 17/18 | 26,20 |
| 12.06.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Zaman Harika | E. Çizik | 7/8 | 18,05 |
| 05.06.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Sentetik | Zaman Harika | E. Aktuğ | 14/18 | 7,20 |
| 04.05.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Kum | Kocatepe | E. Akpınar | 6/18 | 13,45 |
| 29.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Mevhide Hanım | H. Yıldız | 6/13 | 29,35 |
| 24.04.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1000 Sentetik | Arabian | H. Karataş | 1/15 | 6,75 |
| 19.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2100 Sentetik | Mevhide Hanım | Y. Gümüş | 8/13 | 20,15 |
| 13.04.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 2100 Kum | Kocatepe | E. Akpınar | 14/16 | 10,55 |
| 08.04.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Kum | Mevhide Hanım | M. Çelik | 3/15 | 6,85 |
| 01.04.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Kum | Mevhide Hanım | V. Abiş | 1/14 | 4,75 |
| 18.02.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Kum | Mevhide Hanım | M. Keçeci | 5/12 | 6,95 |
| 04.02.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Mevhide Hanım | A. Yıldız | 4/14 | 5,60 |
| 31.12.2025 | İstanbul | Maiden | 1300 Kum | Mevhide Hanım | A. Yıldız | 4/10 | 5,30 |
| 24.12.2025 | İstanbul | Maiden | 1400 Kum | Mevhide Hanım | A. Yıldız | 4/9 | 7,65 |
| 07.12.2025 | Adana | KV-9 | 1400 Kum | Kaptan Bey | H. Çizik | 5/6 | 7,70 |
| 07.11.2025 | İstanbul | Maiden | 1300 Çim | Mevhide Hanım | R. Kurt | 4/11 | 35,90 |
| 04.11.2025 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Uçan Yaprak | M. Bilgin | 1/12 | 7,10 |
| 01.11.2025 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Kum | Çepni | E. Çankaya | 5/8 | 7,30 |
| 25.10.2025 | Ankara | KV-6 | 2100 Kum | Uçan Yaprak | M. Kaya | 10/10 | 11,30 |
Sık sorulanlar
Ferhat Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 13 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 01.07.2026, İstanbul.
Ferhat Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 13 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.