Apranti (AP)AP nedir?
Metin Mert Karabulut
Metin Mert Karabulut son 12 ayda 117 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 17 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (107 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Mert Karabulut jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 107 | 3 | 5 | 7 | %2,8 | %14,0 | −%92,1 |
| Son 12 ay | 117 | 4 | 5 | 8 | %3,4 | %14,5 | −%83,6 |
| 2020'den bu yana | 202 | 4 | 10 | 11 | %2,0 | %12,4 | −%90,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 107 | 3 | 5 | 7 | %2,8 | %14,0 |
| 2025 | 51 | 1 | 2 | 3 | %2,0 | %11,8 |
| 2024 | 38 | 0 | 2 | 1 | %0,0 | %7,9 |
| 2023 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 107 | 4 | 4 | 8 | %3,7 | %15,0 |
| Bursa | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 84 | 4 | 4 | 7 | %4,8 | %17,9 |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 35 | 2 | 2 | 3 | %5,7 | %20,0 |
| 1201–1600 m | 48 | 0 | 1 | 5 | %0,0 | %12,5 |
| 1601–2000 m | 26 | 2 | 2 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| 2001+ m | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 78 | 3 | 3 | 7 | %3,8 | %16,7 |
| İngiliz | 39 | 1 | 2 | 1 | %2,6 | %10,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 164 | 4 | 7 | 11 | %2,4 | %13,4 |
| İstanbul | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* |
| Kocaeli | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Bursa | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 119 | 4 | 6 | 10 | %3,4 | %16,8 |
| Çim · Normal | 39 | 0 | 1 | 0 | %0,0 | %2,6 |
| Kum · Nemli | 16 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| Sentetik · Normal | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 60 | 2 | 4 | 3 | %3,3 | %15,0 |
| 1201–1600 m | 82 | 0 | 4 | 5 | %0,0 | %11,0 |
| 1601–2000 m | 48 | 2 | 2 | 2 | %4,2 | %12,5 |
| 2001+ m | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 145 | 3 | 8 | 8 | %2,1 | %13,1 |
| İngiliz | 57 | 1 | 2 | 3 | %1,8 | %10,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Ataş | 22 | 2 | 1 | 2 | %9,1* | %22,7* |
| C. Köse | 19 | 1 | 1 | 3 | %5,3* | %26,3* |
| H. Aslan | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Y. Gürsoy | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| B. Özgür | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| S. Şahyazıcı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Y. Taluk | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Yıldırım | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| B. Gül | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| S. Gözüngü | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rüzgar Veysel | 8 | 2 | 1 | 2 | 2/8 | 5/8 |
| Çepni | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Safir Kurt | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Jordan Last Shot | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Uzun Tay | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Haremli Kız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Türkan Hanım | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Rüzgar Barış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Rüzgar Nur | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kutseli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Haremli Kız | H. Aslan | 9/12 | 40,80 |
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Çepni | A. Ataş | 4/7 | 14,00 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ronnıe | A. Ataş | 12/15 | 98,60 |
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Haremli Kız | H. Aslan | 8/12 | 17,00 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Türkan Hanım | B. Özgür | 5/12 | 11,95 |
| 10.10.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1200 Kum | Gulazer | B. Özgür | 7/12 | 43,10 |
| 10.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Aydemirova | U. Gökçe | 10/10 | 51,00 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Türkan Hanım | B. Özgür | 6/10 | 16,30 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Rüzgar Barış | A. Ataş | 6/9 | 4,85 |
| 05.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1700 Çim | İmge Tay | H. Aslan | 9/12 | 18,60 |
| 03.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Haremli Kız | H. Aslan | 8/11 | 22,50 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Rüzgar Nur | Y. Gürsoy | 5/15 | 5,60 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1600 Kum | Footstep | L. Yavuz | 12/17 | 39,85 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Hızlı Terminatör | S. Şahyazıcı | 8/15 | 14,20 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Solhan | H. Aslan | 6/14 | 18,10 |
| 24.09.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Gümbür Baba | H. Aslan | 2/9 | 7,35 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Çepni | A. Ataş | 6/11 | 18,95 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kızım Meryem | A. Özmüş | 6/16 | 53,55 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Rüzgar Barış | A. Ataş | 4/13 | 20,05 |
| 17.09.2026 | İzmir | KV-6 | 1400 Kum | Gümbür Baba | A. Ataş | 3/6 | 6,25 |
Sık sorulanlar
Metin Mert Karabulut bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 107 koşuda 3 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Mert Karabulut bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Metin Mert Karabulut en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 107 koşu, 4 birincilik.
Metin Mert Karabulut apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.