Jokey
Erkan Tunç
Erkan Tunç son 12 ayda 99 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 12 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (98 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Erkan Tunç jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 2 | 1 | 5 | %2,4 | %9,6 | −%70,4 |
| Son 12 ay | 99 | 2 | 1 | 9 | %2,0 | %12,1 | −%75,2 |
| 2020'den bu yana | 934 | 21 | 34 | 63 | %2,2 | %12,6 | −%66,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 83 | 2 | 1 | 5 | %2,4 | %9,6 |
| 2025 | 122 | 1 | 3 | 9 | %0,8 | %10,7 |
| 2024 | 138 | 3 | 4 | 13 | %2,2 | %14,5 |
| 2023 | 126 | 4 | 2 | 6 | %3,2 | %9,5 |
| 2022 | 117 | 4 | 8 | 7 | %3,4 | %16,2 |
| 2021 | 205 | 6 | 6 | 11 | %2,9 | %11,2 |
| 2020 | 143 | 1 | 10 | 12 | %0,7 | %16,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 98 | 2 | 1 | 9 | %2,0 | %12,2 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 40 | 0 | 1 | 5 | %0,0 | %15,0 |
| Sentetik · Normal | 20 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Normal | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Kum · Islak | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Kum · Sulu | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| 1201–1600 m | 42 | 0 | 0 | 5 | %0,0 | %11,9 |
| 1601–2000 m | 37 | 2 | 0 | 2 | %5,4 | %10,8 |
| 2001+ m | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 52 | 0 | 0 | 4 | %0,0 | %7,7 |
| İngiliz | 47 | 2 | 1 | 5 | %4,3 | %17,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 674 | 13 | 20 | 47 | %1,9 | %11,9 |
| Antalya | 196 | 6 | 12 | 11 | %3,1 | %14,8 |
| Ankara | 56 | 2 | 1 | 4 | %3,6 | %12,5 |
| Şanlıurfa | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| İstanbul | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 393 | 11 | 21 | 25 | %2,8 | %14,5 |
| Çim · Normal | 316 | 7 | 10 | 25 | %2,2 | %13,3 |
| Sentetik · Normal | 100 | 2 | 1 | 5 | %2,0 | %8,0 |
| Kum · Nemli | 47 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %6,4 |
| Kum · Islak | 29 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %13,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Kum · Sulu | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 176 | 1 | 6 | 16 | %0,6 | %13,1 |
| 1201–1600 m | 419 | 10 | 16 | 28 | %2,4 | %12,9 |
| 1601–2000 m | 262 | 5 | 8 | 12 | %1,9 | %9,5 |
| 2001+ m | 77 | 5 | 4 | 7 | %6,5 | %20,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 490 | 8 | 22 | 34 | %1,6 | %13,1 |
| Arap | 444 | 13 | 12 | 29 | %2,9 | %12,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 18 | 1 | 0 | 2 | %5,6* | %16,7* |
| K. Arda | 10 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %40,0* |
| Y. Baysal | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| İ. Köroğlu | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| V. Tekin | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A. Karakuş | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Dinç | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Z. Yılmaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| H. Tekinalp | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| K. Mucur | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Last Islander | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Atlı Queen | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Kral Ahmet | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ege Aslanı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Emsalli Er | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Falcongirl | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Prenses Koşkoşum | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Leo Melo | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Üstünkız | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Belıever | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Belıever | K. Arda | 3/9 | 29,80 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Belıever | K. Arda | 9/18 | 39,85 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Sirius Black | Y. Tuncay | 7/8 | 49,00 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Falcongirl | V. Tekin | 12/18 | 18,10 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Shirin Warrior | A. Dinç | 10/17 | 15,85 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Gülbegüm | Z. Yılmaz | 12/15 | 59,80 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Alimender | Y. Baysal | 6/13 | 30,05 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Kiki Ferro | M. Akyavuz | 6/11 | 27,10 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2100 Kum | Demirdöven Kızı | A. Güllü | 7/12 | 49,45 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1200 Kum | Go Her Led | K. Arda | 3/12 | 36,20 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 2000 Kum | Berid | Y. Baysal | 10/11 | 36,25 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | La Llevo Al Cielo | A. Karakuş | 14/18 | 47,55 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Çetinyel | Y. Tuncay | 10/16 | 20,25 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Last Islander | K. Taşdemir | 11/12 | 56,80 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Kızım Damla | Y. Tuncay | 10/15 | 43,10 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Bel Mount | M. Özyiğit | 11/13 | 13,55 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Atlı Queen | S. Ceylan | 9/12 | 63,70 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Asyanın Güneşi | V. Tekin | 12/13 | 1,85 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | Falcongirl | V. Tekin | 4/11 | 11,25 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Kral Ahmet | Y. Baysal | 8/11 | 48,50 |
Sık sorulanlar
Erkan Tunç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 83 koşuda 2 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Erkan Tunç bugün hangi atlara biniyor?
Adana 2. koşu 17:45, BELIEVER; Adana 5. koşu 19:30, SHIRIN WARRIOR; Adana 9. koşu 21:30, GO HER LED.
Erkan Tunç en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 98 koşu, 2 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.