Jokey
Burhan Kılınç
Burhan Kılınç son 12 ayda 86 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (46 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Burhan Kılınç jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 4 | 11 | 4 | %6,0 | %28,4 | −%34,9 |
| Son 12 ay | 86 | 5 | 13 | 5 | %5,8 | %26,7 | −%43,0 |
| 2020'den bu yana | 1127 | 78 | 75 | 105 | %6,9 | %22,9 | −%47,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 01.11.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 4 | 11 | 4 | %6,0 | %28,4 |
| 2025 | 102 | 9 | 11 | 10 | %8,8 | %29,4 |
| 2024 | 177 | 12 | 11 | 18 | %6,8 | %23,2 |
| 2023 | 22 | 2 | 2 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| 2022 | 211 | 13 | 10 | 19 | %6,2 | %19,9 |
| 2021 | 273 | 17 | 15 | 23 | %6,2 | %20,1 |
| 2020 | 275 | 21 | 15 | 31 | %7,6 | %24,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 46 | 3 | 8 | 3 | %6,5 | %30,4 |
| Adana | 36 | 1 | 4 | 1 | %2,8 | %16,7 |
| İstanbul | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kocaeli | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 34 | 1 | 7 | 1 | %2,9 | %26,5 |
| Çim · Normal | 30 | 3 | 5 | 3 | %10,0 | %36,7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 24 | 1 | 6 | 3 | %4,2* | %41,7* |
| 1201–1600 m | 40 | 4 | 3 | 2 | %10,0 | %22,5 |
| 1601–2000 m | 19 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %15,8* |
| 2001+ m | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 44 | 1 | 7 | 3 | %2,3 | %25,0 |
| Arap | 42 | 4 | 6 | 2 | %9,5 | %28,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 719 | 43 | 43 | 65 | %6,0 | %21,0 |
| Ankara | 390 | 33 | 28 | 38 | %8,5 | %25,4 |
| İstanbul | 11 | 1 | 3 | 2 | %9,1* | %54,5* |
| Antalya | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kocaeli | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 553 | 43 | 39 | 57 | %7,8 | %25,1 |
| Çim · Normal | 378 | 22 | 24 | 35 | %5,8 | %21,4 |
| Kum · Nemli | 55 | 7 | 4 | 6 | %12,7 | %30,9 |
| Kum · Islak | 37 | 1 | 4 | 2 | %2,7 | %18,9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 22 | 3 | 0 | 1 | %13,6* | %18,2* |
| Kum · Sulu | 20 | 1 | 0 | 0 | %5,0* | %5,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 19 | 1 | 1 | 2 | %5,3* | %21,1* |
| Çim · Yumuşak | 18 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Sentetik · Normal | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Çim · Ağır | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 270 | 22 | 22 | 33 | %8,1 | %28,5 |
| 1201–1600 m | 558 | 37 | 28 | 47 | %6,6 | %20,1 |
| 1601–2000 m | 234 | 14 | 20 | 20 | %6,0 | %23,1 |
| 2001+ m | 65 | 5 | 5 | 5 | %7,7 | %23,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 607 | 36 | 44 | 52 | %5,9 | %21,7 |
| Arap | 520 | 42 | 31 | 53 | %8,1 | %24,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. Karataş | 13 | 1 | 3 | 0 | %7,7* | %30,8* |
| M. İncesoy | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| M. Özyiğit | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İ. Köroğlu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| F. Kip | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Y. Çağlar | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Polat | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Eren | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| K. Tekinalp | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Y. Şimşek | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sait Reis | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Zafer İzi | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çeşnigir | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| King Luther | 3 | 1 | 2 | 0 | 1/3 | 3/3 |
| The Nıght Hunter | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Frozen Love | 3 | 1 | 2 | 0 | 1/3 | 3/3 |
| Run For Yavuz | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Eslina Defne | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Denizağa | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Taykutkral | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Let It Be | U. Çiçek | 8/16 | 9,65 |
| 22.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 1900 Çim | Run For Yavuz | M. Özyiğit | 8/9 | 14,50 |
| 19.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Eslina Defne | M. Özyiğit | 7/12 | 32,60 |
| 19.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Kızım Safir | Ü. Arslan | 6/9 | 24,55 |
| 15.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 2200 Çim | Run For Yavuz | M. Özyiğit | 4/10 | 18,60 |
| 08.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Denizağa | K. Tekinalp | 1/13 | 23,75 |
| 29.08.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Zafer İzi | İ. Köroğlu | 5/8 | 18,35 |
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Eslina Defne | Y. Çağlar | 7/15 | 53,95 |
| 22.08.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Byal Kladenets | Y. Şimşek | 4/8 | 9,80 |
| 11.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Zafer İzi | İ. Köroğlu | 6/14 | 30,00 |
| 11.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Taykutkral | İ. Akkılıç | 4/14 | 9,90 |
| 08.08.2026 | Ankara | Şartlı 27 | 1200 Kum | Zelal Hanım | C. Karataş | 8/12 | 29,05 |
| 04.08.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Denizağa | K. Tekinalp | 4/10 | 28,55 |
| 01.08.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Arzudar | M. İncesoy | 8/9 | 15,15 |
| 25.07.2026 | Ankara | Satış 2 | 1400 Kum | Midnight Mirage | B. Arslan | 11/11 | 12,35 |
| 16.07.2026 | Ankara | KV-6 | 1200 Çim | Yakari | F. Kip | 2/7 | 1,90 |
| 15.07.2026 | İstanbul | KV-7 | 2000 Sentetik | Black Pablo | O. Girişkin | 5/7 | 13,25 |
| 14.07.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Çim | Bizimsoy | İ. Çeçan | 12/13 | 28,25 |
| 14.07.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Sersivo | Y. Demir | 3/9 | 28,20 |
| 11.07.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Çim | Traidora | M. Dolak | 5/6 | 11,30 |
Sık sorulanlar
Burhan Kılınç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 67 koşuda 4 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Burhan Kılınç bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 01.11.2026, Adana.
Burhan Kılınç en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 46 koşu, 3 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.