Antrenör
Yaşar Demir
Yaşar Demir'ın atları son 12 ayda 39 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 13 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (23 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yaşar Demir antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 4 | 5 | 4 | %10,3 | %33,3 | – |
| Son 12 ay | 39 | 4 | 5 | 4 | %10,3 | %33,3 | – |
| 2020'den bu yana | 685 | 134 | 125 | 108 | %19,6 | %53,6 | −%22,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 4 | 5 | 4 | %10,3 | %33,3 |
| 2025 | 49 | 13 | 8 | 8 | %26,5 | %59,2 |
| 2024 | 114 | 25 | 23 | 19 | %21,9 | %58,8 |
| 2023 | 138 | 28 | 29 | 24 | %20,3 | %58,7 |
| 2022 | 78 | 16 | 17 | 15 | %20,5 | %61,5 |
| 2021 | 188 | 39 | 37 | 29 | %20,7 | %55,9 |
| 2020 | 79 | 9 | 6 | 9 | %11,4 | %30,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 23 | 3 | 4 | 3 | %13,0* | %43,5* |
| Adana | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| İstanbul | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 19 | 1 | 3 | 1 | %5,3* | %26,3* |
| Kum · Normal | 11 | 3 | 1 | 2 | %27,3* | %54,5* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 1201–1600 m | 21 | 2 | 2 | 3 | %9,5* | %33,3* |
| 1601–2000 m | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| 2001+ m | 7 | 1 | 3 | 1 | 1/7 | 5/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 36 | 4 | 5 | 4 | %11,1 | %36,1 |
| Arap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 15 | 1 | 3 | 2 | %6,7* | %40,0* |
| Maiden | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Handikap | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| G | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-8 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 338 | 58 | 68 | 57 | %17,2 | %54,1 |
| Adana | 234 | 54 | 34 | 40 | %23,1 | %54,7 |
| İstanbul | 96 | 19 | 19 | 10 | %19,8 | %50,0 |
| Antalya | 9 | 2 | 3 | 0 | 2/9 | 5/9 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Bursa | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 327 | 66 | 68 | 52 | %20,2 | %56,9 |
| Kum · Normal | 237 | 44 | 42 | 36 | %18,6 | %51,5 |
| Sentetik · Normal | 25 | 6 | 1 | 2 | %24,0* | %36,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 22 | 4 | 5 | 4 | %18,2* | %59,1* |
| Kum · Nemli | 16 | 3 | 0 | 4 | %18,8* | %43,8* |
| Çim · Yumuşak | 15 | 5 | 1 | 3 | %33,3* | %60,0* |
| Kum · Islak | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| Çim · Ağır | 10 | 4 | 2 | 2 | %40,0* | %80,0* |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 2 | 0 | 1/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 84 | 15 | 11 | 16 | %17,9 | %50,0 |
| 1201–1600 m | 342 | 69 | 56 | 57 | %20,2 | %53,2 |
| 1601–2000 m | 166 | 36 | 33 | 21 | %21,7 | %54,2 |
| 2001+ m | 93 | 14 | 25 | 14 | %15,1 | %57,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 661 | 133 | 121 | 105 | %20,1 | %54,3 |
| Arap | 24 | 1 | 4 | 3 | %4,2* | %33,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 180 | 47 | 32 | 33 | %26,1 | %62,2 |
| Handikap | 158 | 31 | 28 | 21 | %19,6 | %50,6 |
| Maiden | 98 | 19 | 5 | 17 | %19,4 | %41,8 |
| G | 75 | 11 | 8 | 11 | %14,7 | %40,0 |
| KV-7 | 41 | 9 | 15 | 6 | %22,0 | %73,2 |
| KV-6 | 38 | 1 | 15 | 8 | %2,6 | %63,2 |
| KV-8 | 32 | 5 | 8 | 4 | %15,6 | %53,1 |
| A | 30 | 2 | 7 | 4 | %6,7 | %43,3 |
| KV-9 | 18 | 4 | 5 | 3 | %22,2* | %66,7* |
| Satış | 9 | 3 | 1 | 0 | 3/9 | 4/9 |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| KV-18 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Sözen | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| M. Çelik | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| V. Abiş | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| A. Kurşun | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| E. Çankaya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Atlamaz | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Bayır | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| M. Akyavuz | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Çizik | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| F. Sansar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Equal Gold | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Cutha | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Nightflyers | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| Darkrok | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Neritor | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| Tor Gold | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Sersivo | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Hüsnecan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Dioner | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Boda Star | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Tor Gold | H. Çizik | 2/11 | 16,30 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Sersivo | M. Çelik | 6/10 | 5,50 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Dioner | F. Sansar | 4/8 | 20,60 |
| 15.10.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Hüsnecan | M. Çelik | 6/11 | 9,30 |
| 08.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Çim | Equal Gold | V. Abiş | 7/8 | 5,20 |
| 06.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1300 Kum | Hüsnecan | E. Çankaya | 5/15 | 7,50 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Dioner | M. Keskin | 10/10 | 20,35 |
| 27.09.2026 | İstanbul | G 1 | 2400 Çim | Tor Gold | A. Sözen | 6/9 | 5,35 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Sersivo | A. Sözen | 6/11 | 10,65 |
| 26.09.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Çim | Equal Gold | A. Sözen | 4/6 | 10,30 |
| 19.09.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Hüsnecan | A. Kurşun | 5/9 | 2,65 |
| 13.09.2026 | İstanbul | KV-8 | 2100 Çim | Tor Gold | A. Sözen | 2/6 | 5,05 |
| 25.08.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1400 Çim | Equal Gold | M. Çelik | 2/5 | 5,50 |
| 16.08.2026 | İstanbul | KV-9 | 1900 Çim | Cutha | A. Sözen | 8/8 | 18,30 |
| 08.08.2026 | Ankara | Şartlı 27 | 1200 Kum | Boda Star | U. Temur | 12/12 | 22,85 |
| 04.08.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Equal Gold | A. Kurşun | 2/6 | 3,70 |
| 14.07.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Sersivo | B. Kılınç | 3/9 | 28,20 |
| 14.07.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Equal Gold | A. Kurşun | 1/7 | 5,00 |
| 11.07.2026 | Ankara | G 2 | 1900 Çim | Cutha | V. Demir | –/8 | 10,90 |
| 02.07.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1600 Kum | Nightflyers | E. Cankılıç | 1/5 | 11,05 |
Sık sorulanlar
Yaşar Demir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 39 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yaşar Demir'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Yaşar Demir en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 23 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.