Jokey
Mehmet Gönültaş
Mehmet Gönültaş son 12 ayda 16 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 6 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (16 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Gönültaş jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 1 | 3 | 2 | %6,3* | %37,5* | – |
| Son 12 ay | 16 | 1 | 3 | 2 | %6,3* | %37,5* | – |
| 2020'den bu yana | 413 | 23 | 55 | 24 | %5,6 | %24,7 | −%65,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 09.08.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 1 | 3 | 2 | %6,3* | %37,5* |
| 2025 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| 2024 | 33 | 0 | 2 | 2 | %0,0 | %12,1 |
| 2023 | 148 | 7 | 13 | 8 | %4,7 | %18,9 |
| 2022 | 72 | 8 | 8 | 7 | %11,1 | %31,9 |
| 2021 | 67 | 3 | 15 | 2 | %4,5 | %29,9 |
| 2020 | 73 | 4 | 14 | 2 | %5,5 | %27,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 16 | 1 | 3 | 2 | %6,3* | %37,5* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 13 | 1 | 3 | 2 | %7,7* | %46,2* |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 8 | 1 | 3 | 1 | 1/8 | 5/8 |
| 1201–1600 m | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| 1601–2000 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| İngiliz | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 410 | 23 | 55 | 24 | %5,6 | %24,9 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 205 | 10 | 34 | 11 | %4,9 | %26,8 |
| Çim · Normal | 132 | 7 | 15 | 8 | %5,3 | %22,7 |
| Kum · Nemli | 24 | 6 | 2 | 1 | %25,0* | %37,5* |
| Kum · Islak | 24 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %36,4* |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 165 | 14 | 30 | 12 | %8,5 | %33,9 |
| 1201–1600 m | 161 | 8 | 17 | 9 | %5,0 | %21,1 |
| 1601–2000 m | 78 | 1 | 8 | 3 | %1,3 | %15,4 |
| 2001+ m | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 256 | 15 | 35 | 17 | %5,9 | %26,2 |
| Arap | 157 | 8 | 20 | 7 | %5,1 | %22,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Taşdemir | 5 | 1 | 3 | 0 | 1/5 | 4/5 |
| N. Gönültaş | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Y. Gürsoy | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Gül | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| M. Karaca | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Yayan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Aslan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Durmuş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Ataş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Ergökçen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rüzgar İzi | 5 | 1 | 3 | 0 | 1/5 | 4/5 |
| Adı Yaşasın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Golden City | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Borzemir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Sarsala | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Armenin Kızı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Vosco | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Gülfem Hatun | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Cebel Aslanı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Boğuşlu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1400 Kum | Rüzgar İzi | O. Taşdemir | 7/9 | 5,00 |
| 01.08.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Adı Yaşasın | Y. Gürsoy | 4/11 | 24,00 |
| 01.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Rüzgar İzi | O. Taşdemir | 2/10 | 2,45 |
| 26.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Golden City | B. Gül | 3/10 | 2,15 |
| 28.05.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Kum | Borzemir | M. Karaca | 15/16 | 44,30 |
| 23.05.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Rüzgar İzi | O. Taşdemir | 2/9 | 2,15 |
| 21.05.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Kum | Sarsala | M. Yayan | 7/7 | 21,15 |
| 16.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Armenin Kızı | H. Aslan | 8/9 | 11,80 |
| 16.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Vosco | H. Durmuş | 6/11 | 23,60 |
| 16.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Gülfem Hatun | A. Ataş | 7/10 | 56,70 |
| 14.05.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Cebel Aslanı | N. Gönültaş | 7/10 | 6,70 |
| 14.05.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1300 Çim | Boğuşlu | E. Ergökçen | 7/11 | 35,40 |
| 14.05.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1300 Çim | Battlecat | S. Gökçe | 4/11 | 9,35 |
| 07.05.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1100 Kum | Rüzgar İzi | O. Taşdemir | 1/12 | 2,50 |
| 23.04.2026 | İzmir | Maiden | 1000 Kum | Rüzgar İzi | O. Taşdemir | 2/8 | 6,45 |
| 16.04.2026 | İzmir | Maiden | 1000 Kum | Tuğraptay | N. Gönültaş | 3/8 | 1,55 |
| 05.07.2025 | İzmir | Maiden | 2000 Çim | Junior Başkan | B. Topcu | 3/13 | 33,45 |
| 19.06.2025 | İzmir | KV-6 | 1900 Kum | Master Shifu | F. Ceylan | 8/9 | 68,20 |
| 07.06.2025 | İzmir | Şartlı 1 | 1100 Çim | Major Queen | F. Ceylan | 5/11 | 28,00 |
| 29.05.2025 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Master Shifu | F. Ceylan | 7/20 | 59,90 |
Sık sorulanlar
Mehmet Gönültaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 16 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Gönültaş bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 09.08.2026, İzmir.
Mehmet Gönültaş en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 16 koşu, 1 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.