Antrenör
Cemal Polat
Cemal Polat'ın atları son 12 ayda 106 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 35 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (64 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cemal Polat antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 93 | 12 | 13 | 5 | %12,9 | %32,3 | −%31,5 |
| Son 12 ay | 106 | 14 | 15 | 6 | %13,2 | %33,0 | −%24,4 |
| 2020'den bu yana | 182 | 18 | 27 | 14 | %9,9 | %32,4 | −%43,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.05.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 93 | 12 | 13 | 5 | %12,9 | %32,3 |
| 2025 | 64 | 5 | 11 | 5 | %7,8 | %32,8 |
| 2024 | 25 | 1 | 3 | 4 | %4,0* | %32,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 64 | 13 | 10 | 4 | %20,3 | %42,2 |
| Ankara | 23 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %17,4* |
| İstanbul | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Antalya | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 52 | 8 | 6 | 3 | %15,4 | %32,7 |
| Çim · Normal | 20 | 3 | 3 | 1 | %15,0* | %35,0* |
| Kum · Nemli | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| Sentetik · Normal | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
| Kum · Sulu | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
| 1201–1600 m | 55 | 7 | 6 | 1 | %12,7 | %25,5 |
| 1601–2000 m | 30 | 5 | 8 | 3 | %16,7 | %53,3 |
| 2001+ m | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 65 | 11 | 11 | 5 | %16,9 | %41,5 |
| İngiliz | 41 | 3 | 4 | 1 | %7,3 | %19,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 46 | 5 | 6 | 2 | %10,9 | %28,3 |
| Şartlı | 22 | 4 | 3 | 3 | %18,2* | %45,5* |
| Maiden | 19 | 2 | 4 | 0 | %10,5* | %31,6* |
| Satış | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-6 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 73 | 15 | 11 | 4 | %20,5 | %41,1 |
| Antalya | 43 | 3 | 7 | 6 | %7,0 | %37,2 |
| Ankara | 41 | 0 | 5 | 3 | %0,0 | %19,5 |
| İstanbul | 15 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %33,3* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İzmir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 76 | 9 | 12 | 4 | %11,8 | %32,9 |
| Çim · Normal | 41 | 3 | 6 | 3 | %7,3 | %29,3 |
| Sentetik · Normal | 29 | 2 | 4 | 4 | %6,9* | %34,5* |
| Kum · Nemli | 15 | 1 | 3 | 2 | %6,7* | %40,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kum · Sulu | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 2 | 1 | 1 | %9,5* | %19,0* |
| 1201–1600 m | 104 | 11 | 14 | 6 | %10,6 | %29,8 |
| 1601–2000 m | 42 | 5 | 12 | 4 | %11,9 | %50,0 |
| 2001+ m | 15 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 116 | 14 | 21 | 13 | %12,1 | %41,4 |
| İngiliz | 66 | 4 | 6 | 1 | %6,1 | %16,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 79 | 7 | 13 | 9 | %8,9 | %36,7 |
| Şartlı | 39 | 5 | 5 | 3 | %12,8 | %33,3 |
| Maiden | 36 | 3 | 6 | 0 | %8,3 | %25,0 |
| KV-8 | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Satış | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| KV-6 | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Çankaya | 17 | 5 | 4 | 0 | %29,4* | %52,9* |
| M. Bayır | 14 | 2 | 2 | 0 | %14,3* | %28,6* |
| H. Çizik | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| N. Demir | 9 | 3 | 0 | 0 | 3/9 | 3/9 |
| M. Çelik | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| M. Çelik | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| A. Çelik | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
| M. Akgöbek | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| M. Keçeci | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Çelik | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Turbo Fanı | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| Ay Feride | 13 | 1 | 4 | 2 | %7,7* | %53,8* |
| Aslan Yağız | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
| Erkurt | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Şafakateş | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| My Life Pleasure | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çağlar Tay | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| King Eddie | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kılıçaslı | 4 | 3 | 1 | 0 | 3/4 | 4/4 |
| King of Time | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1600 Çim | King of Time | H. Çizik | 4/17 | 8,30 |
| 24.05.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Kum | Turbo Fanı | M. Bayır | 11/11 | 44,45 |
| 24.05.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1200 Çim | Mutlu Bahar | M. Akgöbek | 1/10 | 1,55 |
| 21.05.2026 | Ankara | Maiden | 1900 Çim | Mıss Delila | M. Akgöbek | 11/11 | 42,70 |
| 21.05.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1400 Kum | Ay Feride | H. Çizik | 10/13 | 6,75 |
| 19.05.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1900 Çim | Akbelhan | M. Çelik | 2/12 | 7,90 |
| 17.05.2026 | Adana | KV-6 | 2000 Çim | Şafakateş | S. Çelik | 2/8 | 5,20 |
| 16.05.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Kum | Zolo Muum | H. Çizik | 5/8 | 2,75 |
| 16.05.2026 | Ankara | Satış 2 | 1500 Kum | Çağlar Tay | E. Çankaya | 4/10 | 1,35 |
| 16.05.2026 | Ankara | Maiden | 1000 Çim | Üçkonaklı | F. Sansar | 4/10 | 39,55 |
| 14.05.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Mıss Delila | M. Sunkar | 13/15 | 72,95 |
| 14.05.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Çim | My Life Pleasure | E. Çankaya | 8/9 | 25,15 |
| 13.05.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1400 Çim | Aslan Yağız | M. Keçeci | 10/12 | 6,85 |
| 12.05.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | King of Time | F. Bebek | 5/18 | 19,65 |
| 12.05.2026 | Ankara | Şartlı 2 | 1200 Kum | Mutlu Bahar | E. Çankaya | 2/7 | 1,40 |
| 12.05.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2100 Kum | Ay Feride | M. Çelik | 3/7 | 6,65 |
| 11.05.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Kum | Baltankız | M. Keçeci | 4/10 | 43,95 |
| 10.05.2026 | İstanbul | G 1 | 1400 Çim | La Jefa | H. Karataş | 9/10 | 11,15 |
| 08.05.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Kum | Zolo Muum | M. Turan | 4/6 | 3,15 |
| 07.05.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | My Life Pleasure | M. Çelik | 10/15 | 11,15 |
Sık sorulanlar
Cemal Polat bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 93 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cemal Polat'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.05.2026, İstanbul.
Cemal Polat en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 64 koşu, 13 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.