Antrenör
Ahmet Kaplan
Ahmet Kaplan'ın atları son 12 ayda 23 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 4 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (18 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Kaplan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 1 | 2 | 1 | %4,8* | %19,0* | – |
| Son 12 ay | 23 | 1 | 2 | 1 | %4,3* | %17,4* | – |
| 2020'den bu yana | 665 | 71 | 61 | 67 | %10,7 | %29,9 | −%25,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 1 | 2 | 1 | %4,8* | %19,0* |
| 2025 | 55 | 13 | 3 | 6 | %23,6 | %40,0 |
| 2021 | 330 | 32 | 32 | 36 | %9,7 | %30,3 |
| 2020 | 259 | 25 | 24 | 24 | %9,7 | %28,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Normal | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Kum · Normal | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| 1201–1600 m | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 1601–2000 m | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| 2001+ m | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| İngiliz | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| Maiden | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Şartlı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 292 | 29 | 22 | 29 | %9,9 | %27,4 |
| Ankara | 221 | 18 | 27 | 19 | %8,1 | %29,0 |
| İstanbul | 97 | 17 | 11 | 13 | %17,5 | %42,3 |
| Şanlıurfa | 28 | 2 | 0 | 3 | %7,1* | %17,9* |
| Kocaeli | 22 | 5 | 1 | 3 | %22,7* | %40,9* |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 325 | 33 | 30 | 32 | %10,2 | %29,2 |
| Çim · Normal | 206 | 24 | 20 | 18 | %11,7 | %30,1 |
| Sentetik · Normal | 46 | 10 | 5 | 5 | %21,7 | %43,5 |
| Kum · Nemli | 24 | 1 | 1 | 4 | %4,2* | %25,0* |
| Kum · Islak | 21 | 1 | 2 | 2 | %4,8* | %23,8* |
| Çim · Yumuşak | 17 | 2 | 2 | 1 | %11,8* | %29,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 17 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %17,6* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 153 | 19 | 11 | 16 | %12,4 | %30,1 |
| 1201–1600 m | 272 | 26 | 27 | 23 | %9,6 | %27,9 |
| 1601–2000 m | 184 | 18 | 16 | 19 | %9,8 | %28,8 |
| 2001+ m | 56 | 8 | 7 | 9 | %14,3 | %42,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 421 | 50 | 36 | 37 | %11,9 | %29,2 |
| İngiliz | 244 | 21 | 25 | 30 | %8,6 | %31,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 223 | 19 | 25 | 23 | %8,5 | %30,0 |
| Şartlı | 187 | 26 | 18 | 18 | %13,9 | %33,2 |
| Maiden | 141 | 12 | 6 | 11 | %8,5 | %20,6 |
| Satış | 24 | 7 | 4 | 2 | %29,2* | %54,2* |
| KV-6 | 22 | 2 | 3 | 3 | %9,1* | %36,4* |
| G | 19 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %15,8* |
| KV-8 | 16 | 3 | 2 | 2 | %18,8* | %43,8* |
| KV-7 | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
| A | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Maiden/Satış | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Yıldız | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Çankaya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Bozdağ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Gökçe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Aktuğ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| U. Levent | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Kaçmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Aslan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| R. Ketme | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Kaya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gel Oglim | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Dumanlıgöz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Akbelhan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bi Anka | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Arslan Oğlu | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| La Jefa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Usunbike | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Senan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Secret Lav | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Mutlu Bahar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Akbelhan | E. Aktuğ | 4/15 | 14,30 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2200 Çim | Akbelhan | U. Levent | 4/12 | 18,90 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Usunbike | A. Kaçmaz | 8/10 | 21,50 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Çim | Bi Anka | A. Aslan | 10/12 | 25,55 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Senan | R. Ketme | 10/13 | 90,25 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 21 | 1400 Kum | Secret Lav | M. Kaya | 8/11 | 23,10 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1400 Kum | Mutlu Bahar | A. Yıldız | 4/8 | 12,80 |
| 30.08.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 2100 Çim | Gel Oglim | A. Kurşun | 3/6 | 6,10 |
| 27.08.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1400 Kum | Arslan Oğlu | M. Çelik | 4/13 | 17,90 |
| 21.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 2100 Çim | La Jefa | E. Çankaya | 5/8 | 16,30 |
| 14.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 1200 Çim | Gel Oglim | H. Karataş | 2/9 | 4,25 |
| 13.08.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1500 Kum | Arslan Oğlu | A. Yıldız | 7/12 | 22,20 |
| 09.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Bi Anka | E. Bozdağ | 9/11 | 25,15 |
| 19.06.2026 | İstanbul | KV-7 | 2000 Sentetik | La Jefa | E. Çankaya | 6/8 | 10,15 |
| 05.06.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Noble Princess | G. Kocakaya | 1/12 | 3,05 |
| 11.04.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Mesutcan | K. Yılmaz | 5/12 | 11,70 |
| 21.03.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Dumanlıgöz | B. Akçay | 10/15 | 56,55 |
| 11.03.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Dumanlıgöz | E. Bozdağ | 11/18 | 44,15 |
| 14.02.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Dumanlıgöz | B. Gökçe | 16/17 | 34,95 |
| 07.02.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Dumanlıgöz | B. Gökçe | 6/6 | 26,95 |
Sık sorulanlar
Ahmet Kaplan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 21 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Kaplan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.11.2026, İstanbul.
Ahmet Kaplan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 18 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.