Jokey
İlker Soyad
İlker Soyad son 12 ayda 75 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 24 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (58 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İlker Soyad jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 58 | 5 | 7 | 9 | %8,6 | %36,2 | −%59,7 |
| Son 12 ay | 75 | 5 | 9 | 10 | %6,7 | %32,0 | −%68,9 |
| 2020'den bu yana | 1077 | 90 | 103 | 119 | %8,4 | %29,0 | −%35,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 29.08.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 58 | 5 | 7 | 9 | %8,6 | %36,2 |
| 2025 | 148 | 11 | 16 | 11 | %7,4 | %25,7 |
| 2024 | 118 | 7 | 10 | 13 | %5,9 | %25,4 |
| 2023 | 161 | 16 | 16 | 25 | %9,9 | %35,4 |
| 2022 | 179 | 24 | 20 | 21 | %13,4 | %36,3 |
| 2021 | 193 | 14 | 14 | 13 | %7,3 | %21,2 |
| 2020 | 220 | 13 | 20 | 27 | %5,9 | %27,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 58 | 5 | 8 | 8 | %8,6 | %36,2 |
| İstanbul | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 43 | 2 | 6 | 7 | %4,7 | %34,9 |
| Çim · Normal | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Islak | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 2 | 3 | 2 | %15,4* | %53,8* |
| 1201–1600 m | 36 | 3 | 4 | 5 | %8,3 | %33,3 |
| 1601–2000 m | 19 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %21,1* |
| 2001+ m | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 57 | 4 | 7 | 8 | %7,0 | %33,3 |
| Arap | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 410 | 33 | 43 | 40 | %8,0 | %28,3 |
| İstanbul | 299 | 14 | 22 | 29 | %4,7 | %21,7 |
| Antalya | 140 | 26 | 16 | 19 | %18,6 | %43,6 |
| Kocaeli | 109 | 8 | 14 | 16 | %7,3 | %34,9 |
| Bursa | 93 | 8 | 7 | 11 | %8,6 | %28,0 |
| Ankara | 26 | 1 | 1 | 4 | %3,8* | %23,1* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 391 | 40 | 40 | 51 | %10,2 | %33,5 |
| Çim · Normal | 269 | 17 | 24 | 20 | %6,3 | %22,7 |
| Sentetik · Normal | 269 | 23 | 23 | 31 | %8,6 | %28,6 |
| Kum · Nemli | 48 | 1 | 11 | 5 | %2,1 | %35,4 |
| Çim · Yumuşak | 23 | 1 | 1 | 5 | %4,3* | %30,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 1 | 1 | 0 | %4,8* | %9,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 21 | 1 | 1 | 4 | %4,8* | %28,6* |
| Kum · Islak | 19 | 4 | 0 | 2 | %21,1* | %31,6* |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 197 | 14 | 21 | 16 | %7,1 | %25,9 |
| 1201–1600 m | 481 | 38 | 42 | 51 | %7,9 | %27,2 |
| 1601–2000 m | 312 | 32 | 31 | 36 | %10,3 | %31,7 |
| 2001+ m | 87 | 6 | 9 | 16 | %6,9 | %35,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 640 | 54 | 67 | 69 | %8,4 | %29,7 |
| Arap | 437 | 36 | 36 | 50 | %8,2 | %27,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Soyad | 14 | 3 | 2 | 4 | %21,4* | %64,3* |
| M. Aksoy | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| A. Avcı | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| S. Şahyazıcı | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| S. Çiftçi | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| S. Gözüngü | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| A. Ataş | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| V. Akbaş | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| R. Yıldız | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| N. Yıldırım | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kuzeyin Kralı | 13 | 3 | 2 | 4 | %23,1* | %69,2* |
| Stasera | 9 | 0 | 2 | 1 | 0/9 | 3/9 |
| Modigliani | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Zaza Enes | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Masterclassman | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Frenktay | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Violet Eighteen | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| White Dynasty | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| Uçanemirhan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Aycoo Thunder | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Stasera | F. Ceylan | 5/8 | 20,30 |
| 29.08.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Zaza Enes | S. Şahyazıcı | 3/10 | 4,85 |
| 29.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Kuzeyin Kralı | T. Soyad | 1/9 | 5,20 |
| 23.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Kuzeyin Kralı | T. Soyad | 5/13 | 5,05 |
| 22.08.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Zaza Enes | S. Şahyazıcı | 2/11 | 5,25 |
| 21.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 2100 Çim | Violet Eighteen | M. Aksoy | 7/8 | 47,85 |
| 21.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Modigliani | M. Aksoy | 7/10 | 51,00 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 2000 Kum | Stasera | A. Avcı | 4/8 | 11,90 |
| 15.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Kuzeyin Kralı | T. Soyad | 3/13 | 10,45 |
| 10.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Modigliani | M. Aksoy | 3/12 | 24,55 |
| 09.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Prenses Dalaka | E. Ergökçen | 12/16 | 37,10 |
| 08.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Kuzeyin Kralı | T. Soyad | 6/11 | 14,70 |
| 02.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Violet Eighteen | M. Aksoy | 4/8 | 22,90 |
| 02.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | White Dynasty | M. Aksoy | 3/10 | 3,55 |
| 26.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Haniko Düdüko | S. Yıldırım | 6/10 | 11,85 |
| 26.07.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1400 Kum | Uçanemirhan | S. Şahyazıcı | 9/14 | 22,20 |
| 26.07.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2000 Kum | King Eddie | S. Gözüngü | 9/9 | 42,95 |
| 25.07.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 2000 Kum | Aycoo Thunder | A. Özmüş | 10/18 | 23,60 |
| 19.07.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Kuzeyin Kralı | T. Soyad | 6/8 | 9,55 |
| 18.07.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | White Dynasty | M. Aksoy | 2/8 | 13,90 |
Sık sorulanlar
İlker Soyad bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 58 koşuda 5 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İlker Soyad bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 29.08.2026, İzmir.
İlker Soyad en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 58 koşu, 5 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.