Antrenör
İbrahim Alper Tamer
İbrahim Alper Tamer'ın atları son 12 ayda 65 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 14 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (65 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İbrahim Alper Tamer antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 51 | 2 | 5 | 4 | %3,9 | %21,6 | −%86,2 |
| Son 12 ay | 65 | 3 | 5 | 6 | %4,6 | %21,5 | −%77,1 |
| 2020'den bu yana | 83 | 3 | 5 | 7 | %3,6 | %18,1 | −%82,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 51 | 2 | 5 | 4 | %3,9 | %21,6 |
| 2025 | 32 | 1 | 0 | 3 | %3,1 | %12,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 65 | 3 | 5 | 6 | %4,6 | %21,5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 36 | 2 | 2 | 4 | %5,6 | %22,2 |
| Kum · Nemli | 15 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
| 1201–1600 m | 33 | 0 | 3 | 2 | %0,0 | %15,2 |
| 1601–2000 m | 18 | 2 | 2 | 3 | %11,1* | %38,9* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 33 | 2 | 5 | 4 | %6,1 | %33,3 |
| Arap | 32 | 1 | 0 | 2 | %3,1 | %9,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 28 | 1 | 3 | 3 | %3,6* | %25,0* |
| Handikap | 18 | 1 | 1 | 2 | %5,6* | %22,2* |
| Şartlı | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Maiden/Satış | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 83 | 3 | 5 | 7 | %3,6 | %18,1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 45 | 2 | 2 | 5 | %4,4 | %20,0 |
| Kum · Nemli | 19 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %15,8* |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 20 | 1 | 0 | 1 | %5,0* | %10,0* |
| 1201–1600 m | 43 | 0 | 3 | 3 | %0,0 | %14,0 |
| 1601–2000 m | 19 | 2 | 2 | 3 | %10,5* | %36,8* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 48 | 1 | 0 | 3 | %2,1 | %8,3 |
| İngiliz | 35 | 2 | 5 | 4 | %5,7 | %31,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 39 | 1 | 3 | 4 | %2,6 | %20,5 |
| Handikap | 21 | 1 | 1 | 2 | %4,8* | %19,0* |
| Şartlı | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Maiden/Satış | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Söğüt | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| B. Mırık | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| O. Atmaca | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| A. Altın | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Ö. Özen | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| N. Avci | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| E. Aktuğ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ç. Taşcı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| H. Ünver | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Karabulut | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anadolu Muhafızı | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| Çiftçi Stella | 12 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %41,7* |
| Mr Demirayak | 11 | 2 | 2 | 2 | %18,2* | %54,5* |
| Fırtına Fedaisi | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Gizli Yakut | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çiftçi | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Zafer Tepesi | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Yadeday | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Royal Akgün | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Yaman Mir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Fırtına Fedaisi | İ. Söğüt | 8/13 | 25,15 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Lotus Emine | H. Ünver | –/11 | 42,45 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Alya Hanım | İ. Söğüt | 12/12 | 34,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Fırtına Fedaisi | İ. Söğüt | 7/11 | 10,40 |
| 15.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Royal Akgün | B. Mırık | 6/12 | 46,85 |
| 03.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Royal Akgün | B. Mırık | 6/11 | 9,05 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1600 Kum | Yaman Mir | İ. Söğüt | 10/17 | 58,85 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Fırtına Fedaisi | İ. Söğüt | 11/15 | 10,75 |
| 24.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Anadolu Muhafızı | A. İnci | 14/17 | 19,40 |
| 12.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Fırtına Fedaisi | M. Keçeci | 6/11 | 12,85 |
| 04.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2200 Kum | Mr Demirayak | N. Avci | 6/9 | 5,85 |
| 03.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Anadolu Muhafızı | O. Atmaca | 11/19 | 15,95 |
| 03.09.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1400 Kum | Yaman Mir | O. Atmaca | 14/14 | 24,90 |
| 09.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | The Eagle | Ç. Taşcı | 16/16 | 29,75 |
| 08.08.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1900 Kum | Mr Demirayak | B. Bülbül | 3/6 | 8,30 |
| 26.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1600 Kum | Gizli Yakut | M. Karabulut | 17/20 | 119,35 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Çiftçi Stella | A. Altın | 10/20 | 20,35 |
| 28.06.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Kum | Gizli Yakut | M. Karabulut | 12/16 | 102,50 |
| 23.05.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Çiftçi Stella | A. Altın | 9/11 | 3,55 |
| 21.05.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1600 Kum | Anadolu Muhafızı | O. Atmaca | 7/18 | 30,35 |
Sık sorulanlar
İbrahim Alper Tamer bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 51 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İbrahim Alper Tamer'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
İbrahim Alper Tamer en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 65 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.