Antrenör
Vahit Turan
Vahit Turan'ın atları son 12 ayda 29 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 8 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (22 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Vahit Turan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | 1 | 3 | 2 | %4,0* | %24,0* | – |
| Son 12 ay | 29 | 1 | 4 | 3 | %3,4* | %27,6* | – |
| 2020'den bu yana | 187 | 13 | 15 | 16 | %7,0 | %23,5 | −%58,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 22.10.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | 1 | 3 | 2 | %4,0* | %24,0* |
| 2025 | 25 | 1 | 1 | 4 | %4,0* | %24,0* |
| 2024 | 41 | 1 | 6 | 2 | %2,4 | %22,0 |
| 2023 | 32 | 4 | 1 | 2 | %12,5 | %21,9 |
| 2022 | 22 | 1 | 1 | 4 | %4,5* | %27,3* |
| 2021 | 38 | 5 | 2 | 1 | %13,2 | %21,1 |
| 2020 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 22 | 1 | 1 | 3 | %4,5* | %22,7* |
| İzmir | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 16 | 1 | 3 | 3 | %6,3* | %43,8* |
| Çim · Normal | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| 1601–2000 m | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 22 | 1 | 4 | 2 | %4,5* | %31,8* |
| İngiliz | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Şartlı | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Maiden | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 130 | 9 | 7 | 13 | %6,9 | %22,3 |
| İzmir | 22 | 3 | 6 | 0 | %13,6* | %40,9* |
| İstanbul | 18 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %16,7* |
| Kocaeli | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 77 | 5 | 8 | 8 | %6,5 | %27,3 |
| Çim · Normal | 52 | 4 | 3 | 4 | %7,7 | %21,2 |
| Kum · Nemli | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
| Sentetik · Normal | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 42 | 4 | 6 | 4 | %9,5 | %33,3 |
| 1201–1600 m | 107 | 5 | 5 | 10 | %4,7 | %18,7 |
| 1601–2000 m | 37 | 4 | 4 | 1 | %10,8 | %24,3 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 124 | 8 | 10 | 12 | %6,5 | %24,2 |
| İngiliz | 63 | 5 | 5 | 4 | %7,9 | %22,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 65 | 4 | 2 | 4 | %6,2 | %15,4 |
| Şartlı | 53 | 5 | 7 | 4 | %9,4 | %30,2 |
| Maiden | 47 | 4 | 5 | 8 | %8,5 | %36,2 |
| KV-6 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| KV-7 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Yılmaz | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| M. Keçeci | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| M. Turan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| R. Ketme | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| A. Kurşun | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| M. Uyar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| N. Avci | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Bülbül | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Güreke | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| O. Atmaca | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ferman Yazar | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Raşamo | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Esmerdağ | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Mikser | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Merve Başkan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Egenin Prensesi | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Myboyakın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ber Kemal | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Gökhisar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Altın Esmer | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Mikser | R. Ketme | 14/14 | 27,80 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 21 | 1400 Çim | Mikser | B. Bülbül | 10/11 | 29,55 |
| 02.10.2026 | Bursa | Maiden | 1500 Çim | Raşamo | İ. Güreke | 9/11 | 19,90 |
| 31.08.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Myboyakın | O. Atmaca | 5/14 | 24,30 |
| 28.08.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Raşamo | R. Ketme | 3/8 | 3,10 |
| 24.08.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1400 Kum | Ber Kemal | M. Çelik | 6/12 | 7,30 |
| 03.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Kum | Merve Başkan | C. Altun | 10/10 | 37,30 |
| 23.07.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1900 Kum | Ferman Yazar | A. Kurşun | 2/5 | 2,10 |
| 12.07.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ferman Yazar | K. Yılmaz | 2/8 | 2,85 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Merve Başkan | R. Yıldız | 13/15 | 57,80 |
| 29.06.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1200 Kum | Raşamo | Y. Yüksel | 7/9 | 31,15 |
| 22.06.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Çim | Gökhisar | M. Uyar | 9/20 | 22,35 |
| 22.06.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1900 Kum | Esmerdağ | M. Uyar | 8/12 | 17,85 |
| 20.06.2026 | İzmir | Maiden | 1100 Kum | Raşamo | K. Yılmaz | 5/6 | 11,10 |
| 20.06.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Ferman Yazar | K. Yılmaz | 2/8 | 9,45 |
| 12.06.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Ferman Yazar | A. Kurşun | 4/8 | 6,65 |
| 08.06.2026 | Bursa | Handikap 17 | 2000 Çim | Mikser | M. Turan | 15/16 | 39,50 |
| 08.06.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Altın Esmer | M. Turan | 7/13 | 16,55 |
| 05.06.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | Egenin Prensesi | N. Avci | 14/20 | 10,80 |
| 18.05.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1500 Çim | Egenin Prensesi | N. Avci | 10/20 | 16,65 |
Sık sorulanlar
Vahit Turan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 25 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Vahit Turan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 22.10.2026, Bursa.
Vahit Turan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 22 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.