Antrenör
Olcay Özel
Olcay Özel'ın atları son 12 ayda 22 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 6 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (9 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Olcay Özel antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %36,4* | – |
| Son 12 ay | 22 | 1 | 2 | 3 | %4,5* | %27,3* | – |
| 2020'den bu yana | 85 | 13 | 15 | 9 | %15,3 | %43,5 | +%57,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 03.08.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %36,4* |
| 2025 | 74 | 13 | 13 | 7 | %17,6 | %44,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Bursa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İstanbul | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Antalya | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 13 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %15,4* |
| Kum · Normal | 5 | 0 | 0 | 3 | 0/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| 1201–1600 m | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| 1601–2000 m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 17 | 1 | 2 | 3 | %5,9* | %35,3* |
| İngiliz | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Şartlı | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 43 | 6 | 9 | 3 | %14,0 | %41,9 |
| İstanbul | 27 | 5 | 6 | 2 | %18,5* | %48,1* |
| Bursa | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Kocaeli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Antalya | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 40 | 6 | 8 | 2 | %15,0 | %40,0 |
| Kum · Normal | 22 | 3 | 4 | 6 | %13,6* | %59,1* |
| Sentetik · Normal | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Çim · Ağır | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 20 | 3 | 5 | 4 | %15,0* | %60,0* |
| 1201–1600 m | 61 | 10 | 10 | 5 | %16,4 | %41,0 |
| 1601–2000 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 74 | 11 | 13 | 8 | %14,9 | %43,2 |
| İngiliz | 11 | 2 | 2 | 1 | %18,2* | %45,5* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 27 | 6 | 3 | 3 | %22,2* | %44,4* |
| Şartlı | 26 | 4 | 9 | 1 | %15,4* | %53,8* |
| G | 11 | 2 | 0 | 1 | %18,2* | %27,3* |
| KV-8 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Handikap | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-7 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Çelik | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| N. Şen | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| M. Turan | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Turan | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| U. Levent | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Sözen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Yıldırım | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| H. Çizik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Kaya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Teksevdam | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Ali Al Maqam | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Sedat | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Richwood | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Savaşçı | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Gökırmak | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Caneymen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Süper Sonik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Paksi | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Promise Me Delight | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.08.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 2000 Çim | Sedat | M. Çelik | 8/12 | 10,40 |
| 31.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Teksevdam | M. Turan | 9/15 | 14,20 |
| 24.07.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1900 Çim | Sedat | U. Levent | 7/9 | 19,65 |
| 16.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Teksevdam | M. Turan | 3/12 | 9,50 |
| 03.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Teksevdam | N. Şen | 9/14 | 7,85 |
| 20.06.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Teksevdam | N. Şen | 3/7 | 4,25 |
| 08.06.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Teksevdam | N. Şen | 4/13 | 29,35 |
| 22.05.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Çim | Teksevdam | A. Sözen | 13/15 | 7,05 |
| 30.04.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 900 Çim | Savaşçı | İ. Yıldırım | 2/13 | 32,30 |
| 23.04.2026 | Ankara | KV-7 | 1600 Kum | Richwood | H. Çizik | 8/10 | 21,40 |
| 17.04.2026 | İstanbul | KV-9 | 1600 Çim | Gökırmak | S. Kaya | 2/9 | 1,70 |
| 04.12.2025 | Antalya | Maiden | 1200 Sentetik | Ali Al Maqam | M. Turan | 1/13 | 3,95 |
| 02.12.2025 | Antalya | KV-8 | 1500 Sentetik | Caneymen | M. Kaya | 4/10 | 15,20 |
| 27.11.2025 | Antalya | Maiden | 1400 Kum | Ali Al Maqam | M. Turan | 3/11 | 20,80 |
| 21.11.2025 | İzmir | KV-9 | 1600 Kum | Süper Sonik | Ö. Yıldırım | 7/10 | 4,85 |
| 15.11.2025 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Ali Al Maqam | S. Çelik | 8/10 | 14,30 |
| 15.11.2025 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Paksi | S. Çelik | 7/9 | 2,40 |
| 13.11.2025 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Richwood | M. Çelik | 6/8 | 10,00 |
| 13.11.2025 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Promise Me Delight | M. Bayır | 7/8 | 5,65 |
| 08.11.2025 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Ali Al Maqam | S. Çelik | 5/8 | 8,55 |
Sık sorulanlar
Olcay Özel bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 11 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Olcay Özel'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 03.08.2026, Bursa.
Olcay Özel en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 9 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.