Jokey
Mehmet Taşkaya
Mehmet Taşkaya son 12 ayda 165 koşuya çıktı, 26 birincilik ve 56 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (158 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Taşkaya jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 156 | 26 | 15 | 11 | %16,7 | %33,3 | −%24,5 |
| Son 12 ay | 165 | 26 | 18 | 12 | %15,8 | %33,9 | −%28,6 |
| 2020'den bu yana | 1137 | 205 | 162 | 133 | %18,0 | %44,0 | −%19,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 156 | 26 | 15 | 11 | %16,7 | %33,3 |
| 2025 | 116 | 26 | 17 | 12 | %22,4 | %47,4 |
| 2024 | 198 | 41 | 37 | 24 | %20,7 | %51,5 |
| 2023 | 195 | 34 | 17 | 22 | %17,4 | %37,4 |
| 2022 | 163 | 26 | 28 | 22 | %16,0 | %46,6 |
| 2021 | 121 | 17 | 19 | 14 | %14,0 | %41,3 |
| 2020 | 188 | 35 | 29 | 28 | %18,6 | %48,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 158 | 24 | 18 | 11 | %15,2 | %33,5 |
| Diyarbakır | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 134 | 20 | 15 | 11 | %14,9 | %34,3 |
| Kum · Islak | 15 | 2 | 1 | 1 | %13,3* | %26,7* |
| Kum · Nemli | 12 | 3 | 1 | 0 | %25,0* | %33,3* |
| Kum · Sulu | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 66 | 10 | 5 | 4 | %15,2 | %28,8 |
| 1201–1600 m | 40 | 4 | 3 | 4 | %10,0 | %27,5 |
| 1601–2000 m | 59 | 12 | 10 | 4 | %20,3 | %44,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 152 | 25 | 18 | 11 | %16,4 | %35,5 |
| Arap | 13 | 1 | 0 | 1 | %7,7* | %15,4* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 1074 | 195 | 160 | 124 | %18,2 | %44,6 |
| Diyarbakır | 58 | 9 | 2 | 7 | %15,5 | %31,0 |
| Şanlıurfa | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1044 | 189 | 151 | 125 | %18,1 | %44,5 |
| Kum · Islak | 43 | 7 | 5 | 4 | %16,3 | %37,2 |
| Kum · Nemli | 33 | 5 | 4 | 3 | %15,2 | %36,4 |
| Kum · Sulu | 17 | 4 | 2 | 1 | %23,5* | %41,2* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 498 | 96 | 73 | 56 | %19,3 | %45,2 |
| 1201–1600 m | 226 | 37 | 29 | 25 | %16,4 | %40,3 |
| 1601–2000 m | 413 | 72 | 60 | 52 | %17,4 | %44,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 815 | 166 | 115 | 104 | %20,4 | %47,2 |
| Arap | 322 | 39 | 47 | 29 | %12,1 | %35,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Buluç | 29 | 3 | 1 | 2 | %10,3* | %20,7* |
| T. Aydın | 20 | 7 | 6 | 1 | %35,0* | %70,0* |
| M. Altın | 17 | 1 | 2 | 2 | %5,9* | %29,4* |
| F. Bakır | 16 | 2 | 1 | 2 | %12,5* | %31,3* |
| R. Barman | 13 | 2 | 0 | 0 | %15,4* | %15,4* |
| F. Yalçınkaya | 13 | 5 | 0 | 0 | %38,5* | %38,5* |
| K. Taşdemir | 12 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %33,3* |
| E. Yıldırım | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| M. Karalı | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| M. Subay | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Garonor | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Arasın Kızı | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Secret Royal | 5 | 4 | 1 | 0 | 4/5 | 5/5 |
| Etiquette | 5 | 2 | 2 | 0 | 2/5 | 4/5 |
| Sword Of Gold | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Alperin Kızı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Eminönü | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| Skydive | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Cashout | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Valley Of Honour | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Eagle Khan | M. Buluç | 8/9 | 9,55 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | My Sixth Sense | K. Taşdemir | 9/12 | 25,05 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | National Hero | M. Buluç | 5/11 | 6,90 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Arasın Kızı | M. Buluç | 5/6 | 12,65 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Beyaz Saray | M. Buluç | 1/12 | 3,65 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Alperin Kızı | F. Bakır | 5/6 | 13,45 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1600 Kum | Eagle Khan | M. Buluç | 5/12 | 14,00 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Menkar | M. Buluç | 10/14 | 9,90 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1500 Kum | Gold Horse | M. Buluç | 4/9 | 6,25 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Eminönü | S. Bakır | 3/10 | 3,15 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | Leo Melo | E. Yıldırım | 1/6 | 3,35 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1800 Kum | National Hero | M. Buluç | 2/13 | 13,55 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Eminönü | S. Bakır | 1/10 | 2,25 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Deniz Lara | M. Altın | 5/11 | 5,15 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1200 Kum | Skydive | M. Buluç | 4/11 | 18,15 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1500 Kum | Arasın Kızı | F. Bakır | 7/9 | 15,95 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | The Fırst Dance | E. Yıldırım | 7/9 | 9,60 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 2000 Kum | Leo Melo | M. Buluç | 1/12 | 4,20 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1800 Kum | Memory Remaıns | M. Subay | 1/12 | 1,85 |
| 26.09.2026 | Diyarbakır | KV-9 | 2000 Kum | Secret Royal | M. Altın | 1/12 | 5,15 |
Sık sorulanlar
Mehmet Taşkaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 156 koşuda 26 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Taşkaya bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Mehmet Taşkaya en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 158 koşu, 24 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.