Antrenör
Alican Sonğur
Alican Sonğur'ın atları son 12 ayda 37 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 10 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (36 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Alican Sonğur antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 28 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %17,9* | – |
| Son 12 ay | 37 | 1 | 7 | 2 | %2,7 | %27,0 | – |
| 2020'den bu yana | 719 | 54 | 85 | 57 | %7,5 | %27,3 | −%47,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 27.07.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 28 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %17,9* |
| 2025 | 70 | 7 | 8 | 4 | %10,0 | %27,1 |
| 2024 | 69 | 5 | 10 | 5 | %7,2 | %29,0 |
| 2023 | 43 | 6 | 6 | 1 | %14,0 | %30,2 |
| 2022 | 175 | 11 | 17 | 18 | %6,3 | %26,3 |
| 2021 | 164 | 11 | 19 | 15 | %6,7 | %27,4 |
| 2020 | 170 | 14 | 21 | 13 | %8,2 | %28,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 36 | 1 | 7 | 2 | %2,8 | %27,8 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 17 | 1 | 4 | 1 | %5,9* | %35,3* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| 1201–1600 m | 18 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %22,2* |
| 1601–2000 m | 13 | 1 | 4 | 0 | %7,7* | %38,5* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 24 | 1 | 4 | 1 | %4,2* | %25,0* |
| İngiliz | 13 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %30,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 19 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %21,1* |
| Handikap | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Şartlı | 7 | 0 | 3 | 0 | 0/7 | 3/7 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 672 | 47 | 77 | 51 | %7,0 | %26,0 |
| Kocaeli | 30 | 5 | 3 | 4 | %16,7 | %40,0 |
| İzmir | 10 | 1 | 4 | 2 | %10,0* | %70,0* |
| İstanbul | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Ankara | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 400 | 37 | 45 | 31 | %9,3 | %28,2 |
| Çim · Normal | 186 | 13 | 17 | 17 | %7,0 | %25,3 |
| Kum · Nemli | 39 | 2 | 12 | 1 | %5,1 | %38,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 27 | 1 | 3 | 4 | %3,7* | %29,6* |
| Kum · Islak | 26 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %11,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 20 | 1 | 1 | 2 | %5,0* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 98 | 5 | 17 | 10 | %5,1 | %32,7 |
| 1201–1600 m | 358 | 26 | 40 | 23 | %7,3 | %24,9 |
| 1601–2000 m | 207 | 18 | 22 | 15 | %8,7 | %26,6 |
| 2001+ m | 56 | 5 | 6 | 9 | %8,9 | %35,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 407 | 37 | 55 | 34 | %9,1 | %31,0 |
| Arap | 312 | 17 | 30 | 23 | %5,4 | %22,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 280 | 23 | 32 | 18 | %8,2 | %26,1 |
| Şartlı | 227 | 19 | 31 | 26 | %8,4 | %33,5 |
| Maiden | 153 | 9 | 18 | 8 | %5,9 | %22,9 |
| KV-6 | 21 | 3 | 2 | 4 | %14,3* | %42,9* |
| KV-7 | 17 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %5,9* |
| Satış | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-8 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Şen | 9 | 0 | 4 | 0 | 0/9 | 4/9 |
| Y. Yüksel | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| O. Atmaca | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| O. Eren | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| T. Yıldız | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| A. Altın | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| C. Paso | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Altın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Akpınar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ç. Taş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mahçiçek | 12 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| Lord Of Power | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
| Yetim İbrahim | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Altın Kelebek | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Freedom Of Soul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Canfeda Güçlübey | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Achanay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İkigai | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| Uçanoğlu Güçlübey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Yenisistem | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Altın Kelebek | C. Paso | 8/8 | 19,05 |
| 24.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Çim | Mahçiçek | N. Şen | 7/13 | 45,25 |
| 20.07.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Altın Kelebek | H. Altın | 9/11 | 47,60 |
| 13.07.2026 | Bursa | KV-6 | 1500 Çim | Mahçiçek | N. Şen | 7/11 | 20,55 |
| 29.06.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Mahçiçek | O. Atmaca | 11/19 | 5,25 |
| 22.06.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1900 Kum | Mahçiçek | E. Akpınar | 4/12 | 3,50 |
| 12.06.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 2000 Kum | Mahçiçek | N. Şen | 2/17 | 3,85 |
| 05.06.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | Mahçiçek | N. Şen | 2/20 | 1,95 |
| 25.05.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Yetim İbrahim | Ç. Taş | 8/12 | 20,95 |
| 20.05.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Sentetik | Yetim İbrahim | Ö. Özen | 7/13 | 29,65 |
| 23.03.2026 | Bursa | Maiden | 1800 Kum | Mahçiçek | Y. Yüksel | 4/8 | 11,75 |
| 16.03.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Lord Of Power | N. Şen | 2/13 | 2,85 |
| 16.03.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Freedom Of Soul | O. Eren | 10/12 | 66,75 |
| 09.03.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Mahçiçek | A. Elmas | 8/10 | 4,65 |
| 23.02.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Lord Of Power | N. Şen | 2/10 | 3,30 |
| 20.02.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Mahçiçek | Y. Yüksel | 6/14 | 10,95 |
| 16.02.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Uçanoğlu Güçlübey | A. Şenbahar | 8/10 | 44,30 |
| 09.02.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Kum | Canfeda Güçlübey | M. Bilgin | 3/10 | 2,25 |
| 09.02.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Kum | Achanay | O. Eren | 11/11 | 56,35 |
| 02.02.2026 | Bursa | Maiden | 1800 Kum | Mahçiçek | Y. Yüksel | 5/9 | 14,90 |
Sık sorulanlar
Alican Sonğur bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 28 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Alican Sonğur'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 27.07.2026, Bursa.
Alican Sonğur en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 36 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.