Apranti (AP)AP nedir?
Çetin Taş
Çetin Taş son 12 ayda 6 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 1 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (5 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Çetin Taş jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 | – |
| Son 12 ay | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 | – |
| 2020'den bu yana | 487 | 51 | 50 | 50 | %10,5 | %31,0 | −%29,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 19.06.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| 2025 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 2024 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 2023 | 22 | 1 | 2 | 4 | %4,5* | %31,8* |
| 2022 | 60 | 3 | 5 | 5 | %5,0 | %21,7 |
| 2021 | 184 | 23 | 22 | 18 | %12,5 | %34,2 |
| 2020 | 211 | 24 | 21 | 22 | %11,4 | %31,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| 1201–1600 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 1601–2000 m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| İngiliz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 286 | 31 | 36 | 32 | %10,8 | %34,6 |
| Kocaeli | 94 | 11 | 10 | 9 | %11,7 | %31,9 |
| İzmir | 39 | 3 | 2 | 4 | %7,7 | %23,1 |
| İstanbul | 26 | 3 | 1 | 0 | %11,5* | %15,4* |
| Antalya | 22 | 1 | 1 | 3 | %4,5* | %22,7* |
| Ankara | 13 | 2 | 0 | 2 | %15,4* | %30,8* |
| Adana | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 291 | 35 | 32 | 33 | %12,0 | %34,4 |
| Çim · Normal | 106 | 8 | 7 | 9 | %7,5 | %22,6 |
| Kum · Nemli | 24 | 4 | 2 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| Sentetik · Normal | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Yumuşak | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| Kum · Islak | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 4 | 3 | 0/8 | 7/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 63 | 5 | 5 | 8 | %7,9 | %28,6 |
| 1201–1600 m | 188 | 20 | 14 | 21 | %10,6 | %29,3 |
| 1601–2000 m | 191 | 18 | 26 | 17 | %9,4 | %31,9 |
| 2001+ m | 45 | 8 | 5 | 4 | %17,8 | %37,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 259 | 28 | 26 | 25 | %10,8 | %30,5 |
| Arap | 228 | 23 | 24 | 25 | %10,1 | %31,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Şengel | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Baydan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| U. Yoğurtcu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| R. Coşkun | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| A. Sonğur | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Madrabaz Hazı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Havzalı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Rıcardo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Asilbulut | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Yetim İbrahim | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.06.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Çim | Havzalı | S. Baydan | 15/19 | 39,70 |
| 08.06.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Rıcardo | U. Yoğurtcu | 6/12 | 29,95 |
| 08.06.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Çim | Madrabaz Hazı | K. Şengel | 10/12 | 96,95 |
| 02.06.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Asilbulut | R. Coşkun | 3/11 | 4,55 |
| 25.05.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Madrabaz Hazı | K. Şengel | 7/17 | 48,70 |
| 25.05.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Yetim İbrahim | A. Sonğur | 8/12 | 20,95 |
| 08.06.2025 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Çim | Polat Ağa | A. Polat | 6/10 | 14,80 |
| 17.11.2024 | Adana | Handikap 15 | 1300 Kum | Onofre | S. Demir | 7/10 | 24,30 |
| 22.10.2024 | Adana | Şartlı 5 | 1900 Çim | Amadis | V. Tekin | 7/8 | 18,20 |
| 23.09.2024 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Havzalı | D. Kaya | 12/14 | 28,25 |
| 17.10.2023 | Adana | Maiden | 1400 Kum | Kıng Fatih | V. Tekin | 8/10 | 69,70 |
| 15.10.2023 | Adana | Şartlı 5 | 2000 Kum | Basgit | V. Tekin | 8/8 | 17,85 |
| 08.10.2023 | Adana | Handikap 15 | 1300 Çim | Basgit | V. Tekin | 8/10 | 5,00 |
| 07.08.2023 | Bursa | Maiden | 2000 Çim | Kafkaslı Burçe | İ. Alpuğur | 11/17 | 48,00 |
| 04.08.2023 | Bursa | Handikap 14 | 2200 Çim | Diyatome | İ. Alpuğur | 8/14 | 11,20 |
| 29.07.2023 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Balmelda | M. İnal | 7/13 | 9,55 |
| 29.07.2023 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Ninoş Can | M. İnal | 2/9 | 5,60 |
| 07.07.2023 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Daisy Ko | Y. Taluk | 4/15 | 4,15 |
| 03.07.2023 | Bursa | Şartlı 1 | 1200 Çim | Niranın Kızı | S. Baydan | 10/11 | 16,65 |
| 01.07.2023 | Ankara | Handikap 16 | 1300 Çim | Havzalı | S. Süslü | 8/11 | 4,30 |
Sık sorulanlar
Çetin Taş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 6 koşuda 0 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Çetin Taş bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 19.06.2026, Bursa.
Çetin Taş en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 5 koşu, 0 birincilik.
Çetin Taş apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.