Jokey
Umut Demir
Umut Demir son 12 ayda 0 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 0 ilk üç derece aldı.
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Umut Demir jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| Son 12 ay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| 2020'den bu yana | 438 | 14 | 10 | 28 | %3,2 | %11,9 | −%64,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 23.09.2023, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 111 | 3 | 3 | 10 | %2,7 | %14,4 |
| 2022 | 166 | 8 | 5 | 12 | %4,8 | %15,1 |
| 2021 | 117 | 3 | 2 | 5 | %2,6 | %8,5 |
| 2020 | 44 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %2,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diyarbakır | 221 | 8 | 8 | 17 | %3,6 | %14,9 |
| Şanlıurfa | 133 | 1 | 1 | 6 | %0,8 | %6,0 |
| Elazığ | 65 | 5 | 0 | 5 | %7,7 | %15,4 |
| Kocaeli | 17 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %5,9* |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 401 | 14 | 9 | 23 | %3,5 | %11,5 |
| Kum · Nemli | 24 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %16,7* |
| Kum · Islak | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 170 | 4 | 3 | 8 | %2,4 | %8,8 |
| 1201–1600 m | 71 | 1 | 1 | 4 | %1,4 | %8,5 |
| 1601–2000 m | 193 | 9 | 6 | 16 | %4,7 | %16,1 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 248 | 10 | 5 | 13 | %4,0 | %11,3 |
| İngiliz | 190 | 4 | 5 | 15 | %2,1 | %12,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2023 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1700 Kum | Real Grace | E. Açmaz | 8/15 | 13,55 |
| 20.09.2023 | Elazığ | Şartlı 4 | 1600 Kum | Aslınuray | B. Fahrioğlu | 8/8 | 6,10 |
| 09.09.2023 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Kanturalı Ateşi | H. Çalı | 4/6 | 15,65 |
| 09.09.2023 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 2000 Kum | Takipetbeni | M. Keklik | 3/7 | 3,55 |
| 09.09.2023 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Bülent Bra | H. Değirmenci | 5/14 | 12,85 |
| 09.09.2023 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1800 Kum | Neslinur | H. Değirmenci | 2/13 | 12,75 |
| 06.09.2023 | Elazığ | Handikap 15 | 1600 Kum | Şeyma | M. Altın | 7/9 | 3,30 |
| 04.09.2023 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Nowzara | M. Gündüz | 6/6 | 1,65 |
| 04.09.2023 | Elazığ | Handikap 15 | 1500 Kum | Benhadır | M. Keklik | 8/8 | 12,35 |
| 26.08.2023 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Uğurlu At | M. Altın | 8/12 | 10,95 |
| 26.08.2023 | Diyarbakır | KV-8 | 1700 Kum | Oğlum Mutlu | E. Açmaz | 10/10 | 1,60 |
| 21.08.2023 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Delinin Biri | O. Görmez | 15/15 | 31,65 |
| 21.08.2023 | Elazığ | Handikap 15 | 1800 Kum | Endless River | H. Yıldırım | 4/8 | 8,20 |
| 19.08.2023 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ova Hatun | M. Aslan | 8/13 | 30,75 |
| 19.08.2023 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1700 Kum | Gambiya | E. Altın | 1/9 | 4,95 |
| 19.08.2023 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1700 Kum | Matram | M. Subay | 7/7 | 2,85 |
| 19.08.2023 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Sakarınoğlu | M. Aslan | 15/15 | 30,85 |
| 12.08.2023 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | My Dream | M. Barcin | 9/15 | 20,30 |
| 12.08.2023 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Serhoş Kız | O. Görmez | 8/9 | 12,90 |
| 12.08.2023 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1200 Kum | Uğurlu At | A. Toprak | 6/7 | 3,35 |
Sık sorulanlar
Umut Demir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 0 koşuda 0 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Umut Demir bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 23.09.2023, Diyarbakır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.