Apranti (AP)AP nedir?
Mustafa Manav
Mustafa Manav son 12 ayda 64 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 7 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (59 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mustafa Manav jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 53 | 1 | 1 | 4 | %1,9 | %11,3 | −%48,8 |
| Son 12 ay | 64 | 1 | 2 | 4 | %1,6 | %10,9 | −%57,6 |
| 2020'den bu yana | 357 | 15 | 22 | 18 | %4,2 | %15,4 | −%38,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 01.07.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 53 | 1 | 1 | 4 | %1,9 | %11,3 |
| 2025 | 80 | 3 | 6 | 6 | %3,8 | %18,8 |
| 2024 | 34 | 0 | 3 | 0 | %0,0 | %8,8 |
| 2023 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 2022 | 36 | 1 | 3 | 0 | %2,8 | %11,1 |
| 2021 | 124 | 8 | 8 | 7 | %6,5 | %18,5 |
| 2020 | 29 | 2 | 1 | 1 | %6,9* | %13,8* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 59 | 1 | 2 | 4 | %1,7 | %11,9 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 28 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Kum · Normal | 19 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %21,1* |
| Çim · Normal | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| 1201–1600 m | 28 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| 1601–2000 m | 24 | 1 | 1 | 2 | %4,2* | %16,7* |
| 2001+ m | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 39 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %12,8 |
| Arap | 25 | 1 | 0 | 1 | %4,0* | %8,0* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 130 | 3 | 8 | 6 | %2,3 | %13,1 |
| Bursa | 84 | 7 | 6 | 3 | %8,3 | %19,0 |
| Adana | 50 | 2 | 2 | 3 | %4,0 | %14,0 |
| Ankara | 37 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %13,5 |
| İzmir | 33 | 1 | 3 | 2 | %3,0 | %18,2 |
| Antalya | 16 | 2 | 1 | 1 | %12,5* | %25,0* |
| Kocaeli | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 114 | 7 | 8 | 5 | %6,1 | %17,5 |
| Sentetik · Normal | 97 | 3 | 8 | 4 | %3,1 | %15,5 |
| Çim · Normal | 91 | 3 | 3 | 7 | %3,3 | %14,3 |
| Kum · Nemli | 20 | 2 | 2 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Kum · Islak | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 44 | 0 | 2 | 6 | %0,0 | %18,2 |
| 1201–1600 m | 176 | 7 | 10 | 4 | %4,0 | %11,9 |
| 1601–2000 m | 102 | 7 | 9 | 6 | %6,9 | %21,6 |
| 2001+ m | 35 | 1 | 1 | 2 | %2,9 | %11,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 180 | 4 | 12 | 5 | %2,2 | %11,7 |
| Arap | 177 | 11 | 10 | 13 | %6,2 | %19,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. İbiş | 16 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %18,8* |
| H. Dülger | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| H. Boyraz | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| H. El | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| G. Gökçe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Keresteci | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Karabulut | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Şıvgın | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| H. Harmanbaşı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G. Kılıç | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Afitap | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Celebrimbor | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Watershed | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Yeşilbahar | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Tolstoy | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| I Have A Style | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Yel Ana | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Every Little Kiss | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Piyango | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Yazaslanı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 2100 Çim | Every Little Kiss | H. Dülger | 8/8 | 81,10 |
| 25.06.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Peanut | H. Boyraz | 6/13 | 1,60 |
| 19.06.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Çim | Dinee | G. Kılıç | 14/17 | 102,55 |
| 19.06.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Piyango | H. Boyraz | 13/16 | 4,80 |
| 07.06.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Every Little Kiss | H. Dülger | 11/12 | 72,45 |
| 05.06.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Sarılar Kızı | T. Taşar | 11/12 | 24,75 |
| 04.06.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1200 Kum | Gündeğer | H. Boyraz | 14/14 | 10,50 |
| 29.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Piyango | H. Boyraz | 1/16 | 27,15 |
| 08.05.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Çim | Karbir | Ö. Güneli | 14/16 | 70,55 |
| 03.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Yazaslanı | G. Gökçe | 10/11 | 52,00 |
| 26.04.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1900 Çim | Rozerya | F. Dizdaroğlu | 7/11 | 38,25 |
| 26.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Watershed | H. Dülger | 6/7 | 19,00 |
| 17.04.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 2000 Sentetik | Watershed | H. Dülger | 6/8 | 17,45 |
| 15.04.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Yeşilbahar | S. Keresteci | 16/18 | 81,20 |
| 11.04.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Fiber | H. Boyraz | 6/10 | 49,50 |
| 04.04.2026 | İstanbul | Maiden | 2000 Sentetik | Watershed | H. Dülger | 2/9 | 31,25 |
| 02.04.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Yar Ateşi | H. Durmuş | 10/11 | 29,10 |
| 28.03.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | The Afitap | H. El | 14/15 | 64,85 |
| 21.03.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Yeşilbahar | S. Keresteci | 7/13 | 50,60 |
| 11.03.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Tolstoy | T. İbiş | 6/18 | 5,10 |
Sık sorulanlar
Mustafa Manav bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 53 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mustafa Manav bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 01.07.2026, İstanbul.
Mustafa Manav en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 59 koşu, 1 birincilik.
Mustafa Manav apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.