Antrenör
Turgut İbiş
Turgut İbiş'ın atları son 12 ayda 149 koşuya çıktı, 20 birincilik ve 55 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (132 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Turgut İbiş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 139 | 20 | 12 | 20 | %14,4 | %37,4 | −%8,5 |
| Son 12 ay | 149 | 20 | 14 | 21 | %13,4 | %36,9 | −%14,7 |
| 2020'den bu yana | 624 | 77 | 72 | 76 | %12,3 | %36,1 | −%43,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 139 | 20 | 12 | 20 | %14,4 | %37,4 |
| 2025 | 62 | 2 | 8 | 5 | %3,2 | %24,2 |
| 2024 | 89 | 9 | 11 | 5 | %10,1 | %28,1 |
| 2023 | 93 | 19 | 9 | 14 | %20,4 | %45,2 |
| 2022 | 99 | 7 | 17 | 12 | %7,1 | %36,4 |
| 2021 | 66 | 11 | 8 | 9 | %16,7 | %42,4 |
| 2020 | 76 | 9 | 7 | 11 | %11,8 | %35,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 132 | 15 | 13 | 18 | %11,4 | %34,8 |
| Bursa | 11 | 2 | 1 | 3 | %18,2* | %54,5* |
| Kocaeli | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 67 | 11 | 7 | 10 | %16,4 | %41,8 |
| Çim · Normal | 43 | 4 | 2 | 6 | %9,3 | %27,9 |
| Kum · Normal | 18 | 2 | 3 | 2 | %11,1* | %38,9* |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 2 | 1 | 2 | %12,5* | %31,3* |
| 1201–1600 m | 89 | 11 | 10 | 9 | %12,4 | %33,7 |
| 1601–2000 m | 34 | 7 | 2 | 7 | %20,6 | %47,1 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 104 | 11 | 10 | 18 | %10,6 | %37,5 |
| Arap | 45 | 9 | 4 | 3 | %20,0 | %35,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 56 | 6 | 6 | 8 | %10,7 | %35,7 |
| Şartlı | 44 | 10 | 5 | 9 | %22,7 | %54,5 |
| Maiden | 26 | 2 | 2 | 3 | %7,7* | %26,9* |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| G | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Satış | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 531 | 60 | 63 | 63 | %11,3 | %35,0 |
| Bursa | 44 | 8 | 5 | 9 | %18,2 | %50,0 |
| Kocaeli | 36 | 7 | 3 | 3 | %19,4 | %36,1 |
| İzmir | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Ankara | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 302 | 42 | 39 | 37 | %13,9 | %39,1 |
| Çim · Normal | 188 | 20 | 18 | 19 | %10,6 | %30,3 |
| Kum · Normal | 62 | 8 | 7 | 7 | %12,9 | %35,5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 1 | 3 | 4 | %5,6* | %44,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 17 | 1 | 1 | 3 | %5,9* | %29,4* |
| Çim · Yumuşak | 15 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Kum · Islak | 8 | 3 | 2 | 0 | 3/8 | 5/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 90 | 17 | 10 | 13 | %18,9 | %44,4 |
| 1201–1600 m | 365 | 39 | 43 | 42 | %10,7 | %34,0 |
| 1601–2000 m | 126 | 17 | 13 | 13 | %13,5 | %34,1 |
| 2001+ m | 43 | 4 | 6 | 8 | %9,3 | %41,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 420 | 46 | 49 | 62 | %11,0 | %37,4 |
| Arap | 204 | 31 | 23 | 14 | %15,2 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 213 | 23 | 30 | 25 | %10,8 | %36,6 |
| Şartlı | 196 | 33 | 22 | 23 | %16,8 | %39,8 |
| Maiden | 110 | 11 | 11 | 13 | %10,0 | %31,8 |
| KV-6 | 20 | 4 | 1 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| Satış | 19 | 2 | 2 | 4 | %10,5* | %42,1* |
| KV-7 | 17 | 1 | 1 | 3 | %5,9* | %29,4* |
| G | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| KV-8 | 14 | 1 | 1 | 4 | %7,1* | %42,9* |
| Kısa Vade Handikap | 11 | 1 | 2 | 0 | %9,1* | %27,3* |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Bozdağ | 33 | 7 | 1 | 2 | %21,2 | %30,3 |
| G. Özçelik | 20 | 3 | 3 | 1 | %15,0* | %35,0* |
| V. Abiş | 17 | 5 | 2 | 5 | %29,4* | %70,6* |
| M. Manav | 16 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %18,8* |
| M. Kaya | 14 | 2 | 3 | 1 | %14,3* | %42,9* |
| M. Çelik | 8 | 0 | 0 | 3 | 0/8 | 3/8 |
| A. Yıldız | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| E. Aktuğ | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| M. Keçeci | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| H. Karataş | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gringo | 16 | 4 | 3 | 2 | %25,0* | %56,3* |
| Diamond Brothers | 12 | 2 | 2 | 0 | %16,7* | %33,3* |
| Azapkapı | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| Another Banger | 12 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %33,3* |
| Rettilineo Finale | 11 | 2 | 0 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Operasyon | 10 | 1 | 2 | 3 | %10,0* | %60,0* |
| Celebrimbor | 10 | 1 | 2 | 3 | %10,0* | %60,0* |
| Tolstoy | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| Mystery Bounty | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Pera Cordelia | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Rettilineo Finale | E. Bozdağ | 8/11 | 19,35 |
| 30.10.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Operasyon | E. Bozdağ | 7/8 | 15,75 |
| 30.10.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Diamond Brothers | G. Özçelik | 5/8 | 10,00 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Operasyon | M. Çelik | 2/9 | 2,75 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Azapkapı | V. Abiş | 1/7 | 10,90 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Operasyon | V. Abiş | 3/5 | 3,15 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2400 Sentetik | Gringo | E. Aktuğ | 11/13 | 8,15 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Mystery Bounty | G. Özçelik | 6/13 | 1,85 |
| 07.10.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1600 Çim | Diamond Brothers | B. Gökçe | 8/10 | 5,80 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1300 Sentetik | Azapkapı | H. Karataş | 4/12 | 7,55 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Operasyon | V. Abiş | 4/10 | 2,15 |
| 30.09.2026 | İstanbul | KV-7 | 2100 Sentetik | Another Banger | M. Kaya | 9/11 | 12,85 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Diamond Brothers | G. Özçelik | 2/6 | 3,80 |
| 25.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1400 Çim | Arda Jr | V. Abiş | 7/9 | 7,45 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Çim | Operasyon | V. Abiş | 3/6 | 2,15 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1900 Kum | Mystery Bounty | G. Özçelik | 1/15 | 2,20 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Mystery Bounty | G. Özçelik | 2/17 | 15,05 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2100 Sentetik | Gringo | V. Abiş | 3/13 | 3,95 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1600 Çim | Azapkapı | V. Abiş | 10/12 | 7,20 |
| 11.09.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Operasyon | S. Çelik | 3/12 | 1,95 |
Sık sorulanlar
Turgut İbiş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 139 koşuda 20 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Turgut İbiş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Turgut İbiş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 132 koşu, 15 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.