Antrenör
Reşit Karataş
Reşit Karataş'ın atları son 12 ayda 18 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (17 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Reşit Karataş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* | – |
| Son 12 ay | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* | – |
| 2020'den bu yana | 293 | 25 | 13 | 15 | %8,5 | %18,1 | −%34,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.09.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* |
| 2025 | 33 | 4 | 2 | 1 | %12,1 | %21,2 |
| 2024 | 51 | 9 | 2 | 3 | %17,6 | %27,5 |
| 2023 | 35 | 1 | 0 | 1 | %2,9 | %5,7 |
| 2022 | 58 | 4 | 5 | 4 | %6,9 | %22,4 |
| 2021 | 53 | 1 | 2 | 2 | %1,9 | %9,4 |
| 2020 | 45 | 5 | 1 | 4 | %11,1 | %22,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 17 | 1 | 1 | 0 | %5,9* | %11,8* |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 15 | 1 | 1 | 0 | %6,7* | %13,3* |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| 1201–1600 m | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| 1601–2000 m | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Arap | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Maiden | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Şartlı | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 225 | 18 | 9 | 12 | %8,0 | %17,3 |
| Antalya | 50 | 5 | 4 | 3 | %10,0 | %24,0 |
| Ankara | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| Bursa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 129 | 4 | 7 | 7 | %3,1 | %14,0 |
| Çim · Normal | 100 | 11 | 4 | 6 | %11,0 | %21,0 |
| Kum · Nemli | 24 | 2 | 2 | 1 | %8,3* | %20,8* |
| Sentetik · Normal | 11 | 4 | 0 | 1 | %36,4* | %45,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
| Kum · Islak | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 96 | 10 | 2 | 6 | %10,4 | %18,8 |
| 1201–1600 m | 124 | 8 | 8 | 6 | %6,5 | %17,7 |
| 1601–2000 m | 59 | 6 | 2 | 2 | %10,2 | %16,9 |
| 2001+ m | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 157 | 12 | 8 | 9 | %7,6 | %18,5 |
| İngiliz | 136 | 13 | 5 | 6 | %9,6 | %17,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 110 | 8 | 4 | 9 | %7,3 | %19,1 |
| Şartlı | 95 | 13 | 5 | 3 | %13,7 | %22,1 |
| Handikap | 71 | 3 | 4 | 2 | %4,2 | %12,7 |
| Satış | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| KV-7 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Akşın | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Küründük | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| R. Ketme | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| H. Yolaçıcı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Ökten | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Mırık | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| K. Yılmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Söğüt | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| O. Atmaca | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| F. Avcı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cömert Tay | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Dublin Dream | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Oymaağaç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Jefe De Jefes | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Piyasa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Diplomat Zafer | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Piyasa | R. Ketme | 1/11 | 5,90 |
| 10.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 2200 Çim | Cömert Tay | A. Küründük | 10/20 | 53,80 |
| 01.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Kum | Cömert Tay | A. Küründük | 7/10 | 30,05 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1900 Kum | Cömert Tay | H. Yolaçıcı | 14/15 | 10,25 |
| 27.06.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1900 Kum | Cömert Tay | E. Ökten | 12/12 | 22,40 |
| 14.06.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Cömert Tay | A. Küründük | 2/11 | 22,90 |
| 30.05.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Oymaağaç | S. Akşın | 12/13 | 11,45 |
| 30.05.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Cömert Tay | B. Mırık | 10/13 | 11,45 |
| 28.05.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Dublin Dream | S. Akşın | 7/13 | 47,10 |
| 23.05.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Dublin Dream | K. Yılmaz | 6/11 | 20,25 |
| 16.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Dublin Dream | İ. Söğüt | 9/10 | 24,70 |
| 14.05.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1300 Çim | Oymaağaç | O. Atmaca | 10/11 | 27,55 |
| 02.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Dublin Dream | R. Ketme | 8/10 | 24,40 |
| 25.04.2026 | İzmir | Maiden | 1300 Çim | Dublin Dream | S. Akşın | 5/13 | 27,65 |
| 18.04.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Dublin Dream | S. Akşın | 9/10 | 59,70 |
| 26.03.2026 | İzmir | KV-7 | 2000 Kum | Jefe De Jefes | F. Avcı | –/5 | 13,25 |
| 15.03.2026 | İzmir | G 1 | 2100 Kum | Jefe De Jefes | A. Altın | 12/12 | 53,35 |
| 19.02.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Diplomat Zafer | E. Çankaya | 4/12 | 7,20 |
| 30.10.2025 | İzmir | KV-7 | 1300 Çim | Resne | İ. Söğüt | 9/10 | 51,90 |
| 16.10.2025 | İzmir | Handikap 15 | 1800 Çim | İdilyıldız | H. Turan | 11/12 | 16,50 |
Sık sorulanlar
Reşit Karataş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 18 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Reşit Karataş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.09.2026, İzmir.
Reşit Karataş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 17 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.