Antrenör
Ömer Faruk Tan
Ömer Faruk Tan'ın atları son 12 ayda 88 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 28 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (52 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Tan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 70 | 5 | 11 | 6 | %7,1 | %31,4 | −%40,9 |
| Son 12 ay | 88 | 7 | 12 | 9 | %8,0 | %31,8 | −%47,3 |
| 2020'den bu yana | 565 | 80 | 90 | 66 | %14,2 | %41,8 | −%37,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 70 | 5 | 11 | 6 | %7,1 | %31,4 |
| 2025 | 53 | 8 | 5 | 7 | %15,1 | %37,7 |
| 2024 | 54 | 13 | 10 | 3 | %24,1 | %48,1 |
| 2023 | 47 | 5 | 3 | 4 | %10,6 | %25,5 |
| 2022 | 113 | 20 | 23 | 16 | %17,7 | %52,2 |
| 2021 | 9 | 1 | 6 | 0 | 1/9 | 7/9 |
| 2020 | 219 | 28 | 32 | 30 | %12,8 | %41,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 52 | 6 | 5 | 5 | %11,5 | %30,8 |
| Ankara | 30 | 1 | 7 | 2 | %3,3 | %33,3 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 41 | 3 | 6 | 5 | %7,3 | %34,1 |
| Sentetik · Normal | 25 | 2 | 3 | 3 | %8,0* | %32,0* |
| Çim · Normal | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 14 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %28,6* |
| 1201–1600 m | 43 | 5 | 3 | 7 | %11,6 | %34,9 |
| 1601–2000 m | 17 | 1 | 4 | 1 | %5,9* | %35,3* |
| 2001+ m | 14 | 1 | 2 | 0 | %7,1* | %21,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 84 | 7 | 11 | 9 | %8,3 | %32,1 |
| Arap | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 50 | 3 | 8 | 3 | %6,0 | %28,0 |
| Şartlı | 20 | 2 | 3 | 2 | %10,0* | %35,0* |
| Maiden | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-8 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 252 | 35 | 37 | 25 | %13,9 | %38,5 |
| Adana | 120 | 21 | 23 | 17 | %17,5 | %50,8 |
| Antalya | 112 | 16 | 14 | 10 | %14,3 | %35,7 |
| İstanbul | 59 | 8 | 12 | 10 | %13,6 | %50,8 |
| Kocaeli | 17 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %29,4* |
| Bursa | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 237 | 34 | 41 | 25 | %14,3 | %42,2 |
| Çim · Normal | 166 | 26 | 27 | 21 | %15,7 | %44,6 |
| Sentetik · Normal | 77 | 12 | 13 | 7 | %15,6 | %41,6 |
| Kum · Islak | 17 | 1 | 3 | 1 | %5,9* | %29,4* |
| Kum · Nemli | 15 | 1 | 1 | 3 | %6,7* | %33,3* |
| Çim · Yumuşak | 14 | 3 | 3 | 1 | %21,4* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 14 | 2 | 0 | 4 | %14,3* | %42,9* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 1 | 3 | 0/5 | 4/5 |
| Sentetik · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 109 | 17 | 17 | 11 | %15,6 | %41,3 |
| 1201–1600 m | 292 | 45 | 45 | 37 | %15,4 | %43,5 |
| 1601–2000 m | 111 | 13 | 19 | 12 | %11,7 | %39,6 |
| 2001+ m | 53 | 5 | 9 | 6 | %9,4 | %37,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 483 | 71 | 82 | 57 | %14,7 | %43,5 |
| Arap | 82 | 9 | 8 | 9 | %11,0 | %31,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 172 | 26 | 32 | 19 | %15,1 | %44,8 |
| Handikap | 155 | 19 | 15 | 17 | %12,3 | %32,9 |
| Maiden | 79 | 7 | 10 | 4 | %8,9 | %26,6 |
| KV-8 | 34 | 8 | 8 | 4 | %23,5 | %58,8 |
| G | 30 | 1 | 6 | 10 | %3,3 | %56,7 |
| Satış | 28 | 6 | 5 | 2 | %21,4* | %46,4* |
| KV-7 | 23 | 5 | 4 | 5 | %21,7* | %60,9* |
| KV-6 | 18 | 4 | 5 | 1 | %22,2* | %55,6* |
| A | 14 | 1 | 3 | 3 | %7,1* | %50,0* |
| KV-9 | 8 | 3 | 2 | 0 | 3/8 | 5/8 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Keskin | 27 | 1 | 5 | 2 | %3,7* | %29,6* |
| M. Turan | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| U. Temur | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| Ö. Yıldırım | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| M. Çelik | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| F. Bebek | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| M. Akgöbek | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| H. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| A. Aslan | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bodexceptional | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Lion Stone | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Gecenin Ateşi | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Kupa Avcısı | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| El Leon | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Ice Drops | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Victory Lane | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Carlos Street | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Money Man | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dream Chaser | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Gecenin Ateşi | M. Özdemir | 10/10 | 7,40 |
| 07.11.2026 | Ankara | Satış 3 | 2000 Kum | Ice Drops | M. Keskin | 3/5 | 7,20 |
| 24.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Çim | Sımaze | U. Temur | 2/13 | 6,40 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Flipendo | M. Keskin | 10/10 | 29,90 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1900 Çim | Habbe | M. Keskin | 5/13 | 7,90 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 14 | 2100 Kum | Ice Drops | M. Keskin | 2/7 | 15,05 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Çim | Sımaze | M. Keskin | 6/11 | 4,65 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Çim | Ice Drops | M. Uyar | –/11 | 30,25 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Continuous | M. Çelik | 3/6 | 6,10 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 2100 Kum | Ice Drops | M. Keskin | 7/9 | 9,85 |
| 12.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1600 Çim | Consultant | M. Çelik | 2/8 | 2,15 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1200 Kum | Royal Romance | E. Bozdağ | 3/14 | 2,35 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1800 Kum | Victory Lane | M. Bilgin | 9/9 | 3,35 |
| 29.08.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Gecenin Ateşi | Ö. Yıldırım | 4/8 | 3,20 |
| 22.08.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Kum | Gecenin Ateşi | M. Keskin | 4/8 | 2,60 |
| 22.08.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Silent Runner | M. Keskin | 8/8 | 20,60 |
| 20.08.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1600 Çim | Victory Lane | M. Çelik | 7/10 | 13,45 |
| 15.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Tımetex | M. Keskin | 10/12 | 12,95 |
| 04.08.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1200 Kum | Victory Lane | M. Çelik | 2/13 | 9,20 |
| 04.08.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1200 Kum | Silent Runner | M. Keskin | 13/13 | 9,20 |
Sık sorulanlar
Ömer Faruk Tan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 70 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Tan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Ömer Faruk Tan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 52 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.