Antrenör
Metin Özdil
Metin Özdil'ın atları son 12 ayda 38 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (33 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Özdil antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | 1 | 3 | 3 | %4,0* | %28,0* | – |
| Son 12 ay | 38 | 1 | 3 | 7 | %2,6 | %28,9 | – |
| 2020'den bu yana | 636 | 84 | 85 | 70 | %13,2 | %37,6 | −%38,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 13.06.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | 1 | 3 | 3 | %4,0* | %28,0* |
| 2025 | 34 | 1 | 3 | 4 | %2,9 | %23,5 |
| 2024 | 48 | 6 | 6 | 6 | %12,5 | %37,5 |
| 2023 | 114 | 17 | 15 | 12 | %14,9 | %38,6 |
| 2022 | 216 | 25 | 31 | 20 | %11,6 | %35,2 |
| 2021 | 145 | 24 | 21 | 15 | %16,6 | %41,4 |
| 2020 | 54 | 10 | 6 | 10 | %18,5 | %48,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 33 | 1 | 3 | 7 | %3,0 | %33,3 |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 15 | 1 | 2 | 4 | %6,7* | %46,7* |
| Sentetik · Normal | 15 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %20,0* |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 25 | 1 | 1 | 4 | %4,0* | %24,0* |
| 1601–2000 m | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 25 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %16,0* |
| Arap | 13 | 1 | 3 | 3 | %7,7* | %53,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 23 | 1 | 3 | 5 | %4,3* | %39,1* |
| Handikap | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Şartlı | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 274 | 36 | 35 | 32 | %13,1 | %37,6 |
| Adana | 223 | 35 | 37 | 20 | %15,7 | %41,3 |
| Antalya | 88 | 5 | 9 | 11 | %5,7 | %28,4 |
| İstanbul | 32 | 5 | 1 | 4 | %15,6 | %31,3 |
| Kocaeli | 17 | 3 | 3 | 2 | %17,6* | %47,1* |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 347 | 57 | 57 | 38 | %16,4 | %43,8 |
| Çim · Normal | 136 | 11 | 16 | 15 | %8,1 | %30,9 |
| Sentetik · Normal | 78 | 4 | 5 | 10 | %5,1 | %24,4 |
| Kum · Nemli | 19 | 6 | 2 | 3 | %31,6* | %57,9* |
| Kum · Islak | 15 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %26,7* |
| Kum · Sulu | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Çim · Yumuşak | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 79 | 9 | 9 | 18 | %11,4 | %45,6 |
| 1201–1600 m | 322 | 48 | 38 | 31 | %14,9 | %36,3 |
| 1601–2000 m | 165 | 21 | 33 | 15 | %12,7 | %41,8 |
| 2001+ m | 70 | 6 | 5 | 6 | %8,6 | %24,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 492 | 57 | 61 | 53 | %11,6 | %34,8 |
| Arap | 144 | 27 | 24 | 17 | %18,8 | %47,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 196 | 24 | 30 | 22 | %12,2 | %38,8 |
| Handikap | 184 | 26 | 25 | 16 | %14,1 | %36,4 |
| Maiden | 135 | 18 | 14 | 19 | %13,3 | %37,8 |
| KV-8 | 24 | 4 | 5 | 2 | %16,7* | %45,8* |
| KV-6 | 23 | 3 | 4 | 1 | %13,0* | %34,8* |
| KV-7 | 19 | 3 | 3 | 1 | %15,8* | %36,8* |
| Satış | 17 | 1 | 1 | 3 | %5,9* | %29,4* |
| G | 17 | 2 | 0 | 2 | %11,8* | %23,5* |
| A | 13 | 2 | 3 | 3 | %15,4* | %61,5* |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| U. Temur | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| B. Mırık | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| V. Abiş | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| M. Akdağ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Keskin | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Tırpan | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Kaya | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| S. Altay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Çankaya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Deliboz | 13 | 1 | 3 | 3 | %7,7* | %53,8* |
| Sky By Saver | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Vookhan | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Blue Reflection | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| F Thirty Five | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Black Fig | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Charming Cat | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Shirin Warrior | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Borga | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Rıvabella | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.06.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Charming Cat | M. Akdağ | 15/16 | 82,40 |
| 13.06.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Shirin Warrior | B. Keleşoğlu | 8/16 | 43,30 |
| 13.06.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 2000 Kum | Borga | M. Akdağ | 9/10 | 40,40 |
| 10.04.2026 | Antalya | Şartlı 3 | 2100 Kum | Blue Reflection | U. Temur | 6/8 | 26,05 |
| 07.04.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1700 Sentetik | F Thirty Five | M. Keskin | 11/11 | 6,55 |
| 07.04.2026 | Antalya | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Rıvabella | M. Keskin | 6/7 | 20,85 |
| 07.04.2026 | Antalya | Şartlı 3 | 1200 Kum | Montresta | S. Çelik | 6/8 | 9,35 |
| 31.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 2200 Kum | Blue Reflection | U. Temur | 3/9 | 14,80 |
| 27.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 2100 Sentetik | F Thirty Five | S. Tırpan | 4/11 | 3,75 |
| 27.03.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Black Fig | U. Temur | 6/7 | 32,10 |
| 27.03.2026 | Antalya | Maiden | 1300 Kum | Deliboz | M. Kaya | 1/8 | 3,35 |
| 19.03.2026 | Antalya | Satış 2 | 1200 Sentetik | Blue Reflection | S. Altay | 12/15 | 39,40 |
| 17.03.2026 | Antalya | Handikap 16 | 2100 Sentetik | F Thirty Five | S. Tırpan | 3/8 | 4,85 |
| 13.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 1300 Sentetik | Black Fig | F. Yücel | 15/18 | 52,05 |
| 13.03.2026 | Antalya | Maiden | 1300 Kum | Deliboz | A. Çelik | 4/8 | 3,55 |
| 05.03.2026 | Antalya | Maiden | 1400 Kum | Deliboz | E. Çankaya | 3/13 | 3,30 |
| 24.02.2026 | Antalya | Maiden | 1500 Sentetik | Deliboz | B. Mırık | 10/12 | 5,05 |
| 13.02.2026 | Antalya | Şartlı 3 | 1600 Sentetik | Blue Reflection | S. Altay | 9/11 | 30,90 |
| 12.02.2026 | Antalya | Maiden | 2000 Sentetik | Deliboz | V. Abiş | 5/9 | 2,35 |
| 29.01.2026 | Antalya | Maiden | 1700 Sentetik | Deliboz | M. Kaya | 2/11 | 1,40 |
Sık sorulanlar
Metin Özdil bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 25 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Özdil'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 13.06.2026, Ankara.
Metin Özdil en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 33 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.