Antrenör
Kazım Melike
Kazım Melike'ın atları son 12 ayda 32 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 4 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (27 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Kazım Melike antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 2 | 2 | 0 | %6,7 | %13,3 | – |
| Son 12 ay | 32 | 2 | 2 | 0 | %6,3 | %12,5 | – |
| 2020'den bu yana | 242 | 27 | 28 | 17 | %11,2 | %29,8 | −%62,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.10.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 2 | 2 | 0 | %6,7 | %13,3 |
| 2025 | 32 | 0 | 5 | 0 | %0,0 | %15,6 |
| 2024 | 25 | 2 | 8 | 4 | %8,0* | %56,0* |
| 2023 | 32 | 2 | 2 | 2 | %6,3 | %18,8 |
| 2022 | 37 | 4 | 5 | 4 | %10,8 | %35,1 |
| 2021 | 43 | 11 | 4 | 3 | %25,6 | %41,9 |
| 2020 | 43 | 6 | 2 | 4 | %14,0 | %27,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 27 | 1 | 1 | 0 | %3,7* | %7,4* |
| Kocaeli | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Normal | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| 1201–1600 m | 22 | 1 | 2 | 0 | %4,5* | %13,6* |
| 1601–2000 m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 32 | 2 | 2 | 0 | %6,3 | %12,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Şartlı | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Maiden | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Satış | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 202 | 26 | 22 | 12 | %12,9 | %29,7 |
| Kocaeli | 23 | 1 | 3 | 1 | %4,3* | %21,7* |
| Bursa | 15 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %40,0* |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 96 | 8 | 8 | 5 | %8,3 | %21,9 |
| Çim · Normal | 88 | 14 | 13 | 8 | %15,9 | %39,8 |
| Kum · Normal | 31 | 2 | 4 | 1 | %6,5 | %22,6 |
| Çim · Yumuşak | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 24 | 4 | 2 | 1 | %16,7* | %29,2* |
| 1201–1600 m | 170 | 21 | 24 | 8 | %12,4 | %31,2 |
| 1601–2000 m | 34 | 2 | 1 | 6 | %5,9 | %26,5 |
| 2001+ m | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 231 | 27 | 28 | 17 | %11,7 | %31,2 |
| Arap | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 78 | 5 | 6 | 3 | %6,4 | %17,9 |
| Handikap | 64 | 3 | 11 | 7 | %4,7 | %32,8 |
| Maiden | 47 | 4 | 5 | 1 | %8,5 | %21,3 |
| G | 25 | 9 | 3 | 4 | %36,0* | %64,0* |
| KV-8 | 9 | 3 | 1 | 1 | 3/9 | 5/9 |
| Satış | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| A | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Aktuğ | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| M. Kaya | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| A. Sözen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Çizik | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| B. Akçay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| K. Abiş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Y. Yalvan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Keçeci | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Z. Karabulut | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Flying Jo | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Alpha Junior | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Powerfull Lady | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Curlin Dracarys | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Talai | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Flying Jo | E. Aktuğ | 6/10 | 25,75 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1500 Sentetik | Flying Jo | E. Çizik | 7/11 | 10,10 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1600 Çim | Flying Jo | E. Çizik | 2/15 | 5,50 |
| 21.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Flying Jo | B. Akçay | 4/10 | 25,45 |
| 31.07.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Çim | Powerfull Lady | Y. Yalvan | –/11 | 24,00 |
| 31.07.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Çim | Flying Jo | M. Çelik | 7/11 | 24,00 |
| 17.07.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2100 Çim | Alpha Junior | M. Keçeci | 5/6 | 25,45 |
| 05.07.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Powerfull Lady | Z. Karabulut | 10/12 | 59,50 |
| 30.06.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1500 Kum | Alpha Junior | A. Yıldız | 6/7 | 1,45 |
| 26.06.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1700 Kum | Curlin Dracarys | K. Yılmaz | 6/6 | 9,65 |
| 18.06.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1200 Kum | Powerfull Lady | G. Bektaş | –/15 | 27,15 |
| 17.06.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1200 Çim | Flying Jo | B. Akçay | 4/10 | 45,45 |
| 14.06.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1400 Sentetik | Curlin Dracarys | E. Aktuğ | 14/15 | 19,65 |
| 11.06.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1800 Kum | Alpha Junior | B. Mırık | 1/9 | 2,85 |
| 02.06.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1500 Kum | Alpha Junior | M. Kaya | 2/7 | 2,40 |
| 24.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Flying Jo | A. Sözen | 16/22 | 26,75 |
| 24.05.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Çim | Curlin Dracarys | E. Aktuğ | 10/12 | 28,30 |
| 01.05.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Flying Jo | E. Aktuğ | 13/13 | 26,15 |
| 29.04.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2100 Çim | Alpha Junior | M. Kaya | 7/8 | 12,85 |
| 08.04.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Kum | Alpha Junior | M. Kaya | 1/10 | 1,30 |
Sık sorulanlar
Kazım Melike bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 30 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Kazım Melike'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.10.2026, İstanbul.
Kazım Melike en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 27 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.