Antrenör
Ferhat Altın
Ferhat Altın'ın atları son 12 ayda 109 koşuya çıktı, 19 birincilik ve 53 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (74 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 109 | 19 | 19 | 15 | %17,4 | %48,6 | +%1,5 |
| Son 12 ay | 109 | 19 | 19 | 15 | %17,4 | %48,6 | +%1,5 |
| 2020'den bu yana | 474 | 67 | 74 | 56 | %14,1 | %41,6 | −%24,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 109 | 19 | 19 | 15 | %17,4 | %48,6 |
| 2025 | 103 | 11 | 18 | 10 | %10,7 | %37,9 |
| 2024 | 108 | 18 | 13 | 17 | %16,7 | %44,4 |
| 2023 | 124 | 16 | 19 | 12 | %12,9 | %37,9 |
| 2022 | 30 | 3 | 5 | 2 | %10,0 | %33,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 74 | 10 | 11 | 11 | %13,5 | %43,2 |
| İzmir | 17 | 4 | 5 | 2 | %23,5* | %64,7* |
| Kocaeli | 12 | 5 | 1 | 1 | %41,7* | %58,3* |
| İstanbul | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 57 | 16 | 13 | 9 | %28,1 | %66,7 |
| Çim · Normal | 39 | 1 | 4 | 3 | %2,6 | %20,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 35 | 7 | 7 | 6 | %20,0 | %57,1 |
| 1201–1600 m | 52 | 7 | 10 | 8 | %13,5 | %48,1 |
| 1601–2000 m | 14 | 4 | 1 | 1 | %28,6* | %42,9* |
| 2001+ m | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 101 | 19 | 17 | 15 | %18,8 | %50,5 |
| İngiliz | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 47 | 11 | 6 | 10 | %23,4 | %57,4 |
| Maiden | 33 | 6 | 9 | 5 | %18,2 | %60,6 |
| Handikap | 24 | 2 | 4 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 290 | 32 | 42 | 31 | %11,0 | %36,2 |
| İzmir | 65 | 10 | 17 | 9 | %15,4 | %55,4 |
| Kocaeli | 60 | 15 | 7 | 8 | %25,0 | %50,0 |
| İstanbul | 44 | 8 | 6 | 6 | %18,2 | %45,5 |
| Ankara | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Antalya | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 231 | 39 | 36 | 30 | %16,9 | %45,5 |
| Çim · Normal | 155 | 13 | 26 | 11 | %8,4 | %32,3 |
| Sentetik · Normal | 26 | 7 | 4 | 6 | %26,9* | %65,4* |
| Kum · Nemli | 18 | 4 | 1 | 2 | %22,2* | %38,9* |
| Kum · Islak | 18 | 2 | 5 | 2 | %11,1* | %50,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 126 | 15 | 18 | 18 | %11,9 | %40,5 |
| 1201–1600 m | 229 | 27 | 39 | 29 | %11,8 | %41,5 |
| 1601–2000 m | 82 | 16 | 14 | 6 | %19,5 | %43,9 |
| 2001+ m | 37 | 9 | 3 | 3 | %24,3 | %40,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 423 | 65 | 66 | 54 | %15,4 | %43,7 |
| İngiliz | 51 | 2 | 8 | 2 | %3,9 | %23,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 155 | 26 | 26 | 25 | %16,8 | %49,7 |
| Maiden | 118 | 15 | 26 | 14 | %12,7 | %46,6 |
| Handikap | 105 | 12 | 13 | 5 | %11,4 | %28,6 |
| KV-8 | 20 | 5 | 2 | 1 | %25,0* | %40,0* |
| G | 19 | 2 | 1 | 1 | %10,5* | %21,1* |
| KV-6 | 19 | 1 | 1 | 6 | %5,3* | %42,1* |
| Satış | 15 | 2 | 1 | 0 | %13,3* | %20,0* |
| KV-7 | 12 | 3 | 0 | 2 | %25,0* | %41,7* |
| KV-9 | 8 | 0 | 4 | 2 | 0/8 | 6/8 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Bülbül | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| A. İnci | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| A. Yıldız | 9 | 4 | 1 | 2 | 4/9 | 7/9 |
| Y. Gökçe | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| K. Tokaçoğlu | 7 | 5 | 0 | 0 | 5/7 | 5/7 |
| R. Ketme | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| M. Kaya | 5 | 2 | 2 | 1 | 2/5 | 5/5 |
| S. Çelik | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| U. Levent | 5 | 0 | 4 | 0 | 0/5 | 4/5 |
| B. Mırık | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sertesen | 10 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %40,0* |
| Altın Derya | 9 | 3 | 0 | 3 | 3/9 | 6/9 |
| İnci Parem | 8 | 2 | 2 | 2 | 2/8 | 6/8 |
| Rosican | 8 | 2 | 1 | 2 | 2/8 | 5/8 |
| Hold On To Life | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Altıntepe | 6 | 5 | 0 | 0 | 5/6 | 5/6 |
| Ardensoy | 6 | 1 | 4 | 1 | 1/6 | 6/6 |
| Yakup Abi | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Mükremin | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Şark Ayazı | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Sertesen | A. İnci | 7/11 | 4,40 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Özgün Başkan | M. Kaya | 1/11 | 2,25 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Hold On To Life | M. Bilgin | 2/12 | 6,30 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 2000 Kum | Altıntepe | K. Tokaçoğlu | 1/13 | 2,25 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | İnci Parem | M. Turan | 5/7 | 6,25 |
| 26.10.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1400 Çim | Uygurgirl | M. Turan | 4/7 | 13,25 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | İnci Melek | E. Kadirler | 3/14 | 24,70 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1200 Kum | Altın Derya | Y. Gökçe | 7/12 | 11,95 |
| 17.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2200 Kum | Altıntepe | K. Tokaçoğlu | 10/11 | 1,65 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Hold On To Life | S. Çelik | 6/11 | 3,45 |
| 10.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Sertesen | Y. Gökçe | 5/9 | 5,80 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1500 Çim | İnci Parem | S. Çelik | 8/15 | 6,20 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Altıntepe | K. Tokaçoğlu | 1/12 | 2,00 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Özgün Başkan | M. Kaya | 2/11 | 2,25 |
| 01.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Rosican | Y. Gökçe | 4/6 | 3,00 |
| 01.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Altın Derya | Ö. Özen | 5/6 | 5,75 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Sertesen | U. Levent | 8/10 | 3,60 |
| 19.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Rosican | Y. Gökçe | 3/10 | 2,85 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Sertesen | U. Levent | 2/10 | 1,40 |
| 18.09.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1300 Çim | İnci Parem | S. Çelik | 1/9 | 2,10 |
Sık sorulanlar
Ferhat Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 109 koşuda 19 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.11.2026, Bursa.
Ferhat Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 74 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.