Antrenör
Burak Şandan
Burak Şandan'ın atları son 12 ayda 23 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 10 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (10 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Burak Şandan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 3 | 4 | 3 | %14,3* | %47,6* | – |
| Son 12 ay | 23 | 3 | 4 | 3 | %13,0* | %43,5* | – |
| 2020'den bu yana | 523 | 67 | 63 | 54 | %12,8 | %35,2 | −%24,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 01.10.2026, Kocaeli.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 3 | 4 | 3 | %14,3* | %47,6* |
| 2025 | 95 | 7 | 11 | 14 | %7,4 | %33,7 |
| 2024 | 153 | 25 | 22 | 15 | %16,3 | %40,5 |
| 2022 | 46 | 9 | 5 | 3 | %19,6 | %37,0 |
| 2021 | 148 | 21 | 15 | 13 | %14,2 | %33,1 |
| 2020 | 60 | 2 | 6 | 6 | %3,3 | %23,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| İstanbul | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| Kocaeli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| 1201–1600 m | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| 1601–2000 m | 9 | 0 | 3 | 1 | 0/9 | 4/9 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 17 | 2 | 3 | 2 | %11,8* | %41,2* |
| Arap | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Handikap | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| G | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| KV-6 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Maiden | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 320 | 38 | 36 | 33 | %11,9 | %33,4 |
| Ankara | 104 | 12 | 10 | 12 | %11,5 | %32,7 |
| Kocaeli | 39 | 6 | 6 | 3 | %15,4 | %38,5 |
| Bursa | 31 | 7 | 2 | 4 | %22,6 | %41,9 |
| Adana | 19 | 2 | 7 | 1 | %10,5* | %52,6* |
| İzmir | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Antalya | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 193 | 22 | 22 | 19 | %11,4 | %32,6 |
| Sentetik · Normal | 189 | 26 | 21 | 22 | %13,8 | %36,5 |
| Kum · Normal | 92 | 10 | 16 | 11 | %10,9 | %40,2 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| Kum · Nemli | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Ağır | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 81 | 8 | 7 | 12 | %9,9 | %33,3 |
| 1201–1600 m | 222 | 29 | 25 | 23 | %13,1 | %34,7 |
| 1601–2000 m | 140 | 18 | 15 | 12 | %12,9 | %32,1 |
| 2001+ m | 80 | 12 | 16 | 7 | %15,0 | %43,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 271 | 33 | 38 | 29 | %12,2 | %36,9 |
| Arap | 252 | 34 | 25 | 25 | %13,5 | %33,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 180 | 20 | 17 | 16 | %11,1 | %29,4 |
| Şartlı | 156 | 12 | 23 | 18 | %7,7 | %34,0 |
| Maiden | 64 | 9 | 9 | 8 | %14,1 | %40,6 |
| Satış | 29 | 2 | 4 | 4 | %6,9* | %34,5* |
| KV-6 | 25 | 12 | 2 | 1 | %48,0* | %60,0* |
| G | 22 | 1 | 2 | 1 | %4,5* | %18,2* |
| KV-8 | 18 | 5 | 6 | 2 | %27,8* | %72,2* |
| KV-7 | 12 | 2 | 0 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| KV-9 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| A | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Çelik | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| H. Çizik | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| M. Solmaz | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Yıldız | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Cankılıç | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| E. Çizik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Smart Chıldren | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Kalküta | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Yakari | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Madras | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Besame Mucho | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Brando | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kızıl Arya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Odabaşı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Misilleme | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Naziko | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Kızıl Arya | A. Yıldız | 1/11 | 12,70 |
| 06.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1800 Kum | Odabaşı | M. Çelik | 5/14 | 15,35 |
| 10.06.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Madras | A. Çelik | 3/7 | 6,25 |
| 06.06.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Kum | Smart Chıldren | E. Cankılıç | 2/8 | 1,70 |
| 04.06.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Misilleme | M. Solmaz | 3/6 | 7,55 |
| 29.05.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Çim | Kalküta | S. Çelik | 2/7 | 5,90 |
| 29.05.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Çim | Madras | A. Çelik | 6/7 | 5,90 |
| 22.05.2026 | İstanbul | KV-6 | 1000 Çim | Yakari | H. Çizik | 1/9 | 3,05 |
| 21.05.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Çim | Smart Chıldren | H. Çizik | 1/12 | 9,75 |
| 19.05.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Besame Mucho | H. Çizik | 12/12 | 12,40 |
| 16.05.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Naziko | M. Solmaz | 5/9 | 4,50 |
| 16.05.2026 | Ankara | KV-9 | 1600 Çim | Brando | E. Çizik | 11/15 | 14,05 |
| 07.05.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Kalküta | A. Çelik | 4/5 | 3,25 |
| 07.05.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Kum | Yakari | M. Çelik | 6/7 | 2,15 |
| 02.05.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Kum | Besame Mucho | M. Çelik | 4/9 | 4,95 |
| 29.04.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1300 Çim | Smart Chıldren | K. Yılmaz | 6/11 | 22,95 |
| 28.04.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1700 Kum | Secret Lav | E. Çankaya | 3/16 | 27,95 |
| 25.04.2026 | Ankara | KV-8 | 1900 Çim | Kalküta | A. Çelik | 2/7 | 8,55 |
| 12.03.2026 | Antalya | G 3 | 1700 Sentetik | Brando | S. Kaya | 5/8 | 9,95 |
| 12.02.2026 | Antalya | G 3 | 1400 Sentetik | Yakari | M. Çelik | 4/6 | 7,45 |
Sık sorulanlar
Burak Şandan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 21 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Burak Şandan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 01.10.2026, Kocaeli.
Burak Şandan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 10 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.