Apranti (AP)AP nedir?
Osman Açar
Osman Açar son 12 ayda 3 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (2 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman Açar jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 | – |
| Son 12 ay | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 | – |
| 2020'den bu yana | 111 | 5 | 6 | 8 | %4,5 | %17,1 | −%31,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 08.07.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| 2025 | 26 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %11,5* |
| 2024 | 46 | 3 | 2 | 3 | %6,5 | %17,4 |
| 2023 | 35 | 1 | 2 | 3 | %2,9 | %17,1 |
| 2022 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 47 | 1 | 1 | 3 | %2,1 | %10,6 |
| Ankara | 27 | 1 | 1 | 0 | %3,7* | %7,4* |
| Antalya | 22 | 2 | 2 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Kocaeli | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Elazığ | 4 | 1 | 1 | 2 | 1/4 | 4/4 |
| Şanlıurfa | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 57 | 3 | 3 | 8 | %5,3 | %24,6 |
| Çim · Normal | 27 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %3,7* |
| Sentetik · Normal | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 14 | 2 | 1 | 1 | %14,3* | %28,6* |
| 1201–1600 m | 58 | 1 | 1 | 4 | %1,7 | %10,3 |
| 1601–2000 m | 27 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %18,5* |
| 2001+ m | 12 | 2 | 2 | 0 | %16,7* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 81 | 5 | 5 | 8 | %6,2 | %22,2 |
| İngiliz | 30 | 0 | 1 | 0 | %0,0 | %3,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sederi Güzeli | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Irmak Beyi | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Gülgülay | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.07.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Sederi Güzeli | M. Subay | 1/3 | 2,50 |
| 08.07.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Irmak Beyi | M. Kaya | 3/4 | 2,80 |
| 05.05.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | Gülgülay | Y. Tuncay | 11/14 | 38,55 |
| 26.10.2025 | Adana | Şartlı 19 | 1900 Kum | Karamanids | V. Tekin | 18/18 | 100,95 |
| 21.09.2025 | Adana | Handikap 16 | 1800 Çim | Çetrefilli | V. Tekin | 5/9 | 16,70 |
| 21.09.2025 | Adana | Maiden | 1200 Çim | Kurtbeyin Kızı | V. Tekin | 12/12 | 85,25 |
| 14.09.2025 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Kum | Barakhan | M. Tek | 9/9 | 72,70 |
| 07.09.2025 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Traıner Father | Y. Tuncay | 15/15 | 36,40 |
| 13.08.2025 | Elazığ | Şartlı 3 | 1900 Kum | Esyaşar | F. Yalçınkaya | 3/6 | 16,90 |
| 16.05.2025 | Bursa | Şartlı 3 | 2200 Çim | Burcunun Çiçeği | G. Düşünceli | 9/11 | 108,00 |
| 15.05.2025 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Altınender | S. Kan | 5/8 | 33,45 |
| 05.05.2025 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Sea Pirate | G. Düşünceli | 7/7 | 59,95 |
| 08.04.2025 | Antalya | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Lapistes | H. Ataş | 6/6 | 19,65 |
| 25.03.2025 | Antalya | Maiden | 1300 Sentetik | Bite The Dust | B. Turgul | 9/10 | 35,05 |
| 20.03.2025 | Antalya | Satış 1 | 1400 Sentetik | Lapistes | B. Turgul | 10/12 | 9,90 |
| 11.03.2025 | Antalya | Maiden | 1400 Kum | Bite The Dust | B. Turgul | 12/12 | 46,25 |
| 27.02.2025 | Antalya | Handikap 17 | 2200 Sentetik | Lapistes | B. Turgul | 7/9 | 11,50 |
| 27.02.2025 | Antalya | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Çokyaşa | H. Karabulut | 11/11 | 107,55 |
| 25.02.2025 | Antalya | Handikap 14 | 1400 Sentetik | Nurluova | S. Yanmaz | 17/18 | 69,00 |
| 25.02.2025 | Antalya | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Doruğum | M. Korkmaz | 10/12 | 68,00 |
Sık sorulanlar
Osman Açar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 3 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman Açar bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 08.07.2026, Elazığ.
Osman Açar en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 2 koşu, 1 birincilik.
Osman Açar apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.