Antrenör
Furkan Yalçınkaya
Furkan Yalçınkaya'ın atları son 12 ayda 91 koşuya çıktı, 11 birincilik ve 24 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (80 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Furkan Yalçınkaya antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 91 | 11 | 5 | 8 | %12,1 | %26,4 | −%5,2 |
| Son 12 ay | 91 | 11 | 5 | 8 | %12,1 | %26,4 | −%5,2 |
| 2020'den bu yana | 544 | 50 | 49 | 59 | %9,2 | %29,0 | −%52,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 24.06.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 91 | 11 | 5 | 8 | %12,1 | %26,4 |
| 2025 | 273 | 26 | 20 | 29 | %9,5 | %27,5 |
| 2024 | 156 | 13 | 20 | 19 | %8,3 | %33,3 |
| 2023 | 24 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %29,2* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 80 | 10 | 5 | 7 | %12,5 | %27,5 |
| Diyarbakır | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Şanlıurfa | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 71 | 10 | 3 | 6 | %14,1 | %26,8 |
| Kum · Islak | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 34 | 6 | 2 | 3 | %17,6 | %32,4 |
| 1201–1600 m | 22 | 2 | 1 | 2 | %9,1* | %22,7* |
| 1601–2000 m | 35 | 3 | 2 | 3 | %8,6 | %22,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 49 | 7 | 1 | 5 | %14,3 | %26,5 |
| Arap | 42 | 4 | 4 | 3 | %9,5 | %26,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 40 | 7 | 3 | 4 | %17,5 | %35,0 |
| Şartlı | 33 | 3 | 1 | 2 | %9,1 | %18,2 |
| Maiden | 13 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,7* |
| KV-6 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 465 | 44 | 43 | 49 | %9,5 | %29,2 |
| Diyarbakır | 44 | 3 | 2 | 5 | %6,8 | %22,7 |
| Adana | 16 | 1 | 2 | 2 | %6,3* | %31,3* |
| Şanlıurfa | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| Ankara | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 477 | 46 | 40 | 50 | %9,6 | %28,5 |
| Kum · Islak | 36 | 3 | 5 | 4 | %8,3 | %33,3 |
| Kum · Sulu | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 202 | 19 | 23 | 19 | %9,4 | %30,2 |
| 1201–1600 m | 124 | 14 | 10 | 16 | %11,3 | %32,3 |
| 1601–2000 m | 216 | 17 | 16 | 24 | %7,9 | %26,4 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 301 | 25 | 17 | 33 | %8,3 | %24,9 |
| Arap | 243 | 25 | 32 | 26 | %10,3 | %34,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 227 | 24 | 20 | 29 | %10,6 | %32,2 |
| Şartlı | 157 | 15 | 14 | 10 | %9,6 | %24,8 |
| Maiden | 126 | 6 | 12 | 13 | %4,8 | %24,6 |
| KV-6 | 16 | 3 | 2 | 3 | %18,8* | %50,0* |
| KV-7 | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| KV-8 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Doğan | 24 | 4 | 2 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| M. Taşkaya | 13 | 5 | 0 | 0 | %38,5* | %38,5* |
| H. Altunkılıç | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| H. Altundağ | 11 | 1 | 0 | 3 | %9,1* | %36,4* |
| Y. Cengiz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Aktürk | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| F. Yardımcı | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Ç. Canpolat | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| N. Altın | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| M. Çakmak | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lavistakaya | 8 | 3 | 0 | 1 | 3/8 | 4/8 |
| Taştepe | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Şahkaya | 7 | 0 | 2 | 2 | 0/7 | 4/7 |
| Skydive | 6 | 3 | 0 | 1 | 3/6 | 4/6 |
| Fısıltıkaya | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Efruzkızı | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Melonı | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Aksi Tay | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Mert Paşa | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Garonor | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.06.2026 | Elazığ | Handikap 13 | 1200 Kum | Melonı | H. Altunkılıç | 3/15 | 34,90 |
| 24.06.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1200 Kum | Lavistakaya | M. Doğan | 1/14 | 20,25 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Taştepe | M. Doğan | 1/10 | 6,60 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Fısıltıkaya | H. Altunkılıç | 5/10 | 18,80 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Handikap 13 | 1500 Kum | Efruzkızı | M. Doğan | 10/12 | 24,10 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Şahkaya | M. Doğan | 2/13 | 8,10 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1500 Kum | Aksi Tay | H. Altunkılıç | 12/14 | 14,75 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1500 Kum | Skydive | M. Taşkaya | 1/11 | 3,05 |
| 19.06.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Çim | Hükümlü | M. Akyavuz | 4/8 | 2,20 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1600 Kum | Fısıltıkaya | M. Doğan | 6/17 | 15,00 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1600 Kum | Lavistakaya | Y. Cengiz | 7/17 | 15,00 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1900 Kum | Melonı | H. Altunkılıç | 8/12 | 21,25 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Çeliktar | M. Çakmak | 6/11 | 32,85 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1600 Kum | Kenjı | H. Altundağ | 10/10 | 9,25 |
| 10.06.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Secret Royal | M. Taşkaya | 1/8 | 2,10 |
| 10.06.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Mert Paşa | H. Altundağ | 4/8 | 7,55 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Falling Star | H. Altundağ | 8/13 | 9,80 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Mustang Sally | M. Çakmak | 9/13 | 55,30 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Aksi Tay | M. Aktürk | 7/13 | 5,00 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1700 Kum | Skydive | M. Doğan | 3/13 | 11,75 |
Sık sorulanlar
Furkan Yalçınkaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 91 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Furkan Yalçınkaya'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 24.06.2026, Elazığ.
Furkan Yalçınkaya en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 80 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.