Apranti (AP)AP nedir?
Melih Taşkın
Melih Taşkın son 12 ayda 2 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 0 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (1 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Melih Taşkın jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 | – |
| Son 12 ay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 | – |
| 2020'den bu yana | 82 | 1 | 1 | 6 | %1,2 | %9,8 | −%85,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 17.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| 2024 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 2023 | 74 | 1 | 1 | 6 | %1,4 | %10,8 |
| 2022 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 1201–1600 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 53 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %5,7 |
| Antalya | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| İzmir | 11 | 1 | 0 | 3 | %9,1* | %36,4* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 38 | 0 | 1 | 4 | %0,0 | %13,2 |
| Çim · Normal | 21 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,8* |
| Kum · Nemli | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
| 1201–1600 m | 38 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %2,6 |
| 1601–2000 m | 22 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %22,7* |
| 2001+ m | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 61 | 1 | 1 | 6 | %1,6 | %13,1 |
| İngiliz | 21 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. İyidöner | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zaman Harika | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Zaman Harika | E. İyidöner | 11/12 | 43,65 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Zaman Harika | E. İyidöner | 14/17 | 40,05 |
| 26.01.2024 | Antalya | Maiden | 1400 Kum | Kingkaya | H. Kaya | 9/10 | 29,30 |
| 26.01.2024 | Antalya | Maiden | 1400 Kum | Yıldız Hanım | H. Kaya | 7/11 | 95,80 |
| 16.01.2024 | Antalya | Maiden | 1200 Sentetik | Yıldız Hanım | H. Kaya | 6/11 | 96,45 |
| 12.01.2024 | Antalya | Şartlı 2 | 1300 Kum | Ester | M. Özdil | 12/12 | 53,05 |
| 22.12.2023 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Gulan Tay | A. Demirkıran | 12/12 | 214,65 |
| 22.12.2023 | Antalya | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Kobi | T. Sayılkan | 8/9 | 113,60 |
| 15.12.2023 | Antalya | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Özkan Kardeşler | S. Baydan | 6/13 | 86,15 |
| 12.12.2023 | Antalya | Handikap 16 | 2200 Sentetik | Gülallar | A. Polat | 10/10 | 67,40 |
| 08.12.2023 | Antalya | Handikap 16 | 1400 Kum | Aksoyhan | S. Çelikman | 8/8 | 8,15 |
| 01.12.2023 | Antalya | Handikap 15 | 2100 Kum | Winning Note | E. İyidöner | 11/11 | 133,00 |
| 01.12.2023 | Antalya | Handikap 15 | 1200 Kum | Kobi | T. Sayılkan | 8/8 | 81,40 |
| 28.11.2023 | Antalya | Maiden | 1300 Kum | Melikamca | R. Yıldız | 10/10 | 25,00 |
| 13.11.2023 | Bursa | Handikap 15 | 1900 Kum | Kuğu Güzeli | M. Özgül | 10/14 | 10,70 |
| 13.11.2023 | Bursa | Şartlı 4 | 1200 Kum | Lotus Çiçeği | R. Kılıç | 8/8 | 62,85 |
| 10.11.2023 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Madam Impostor | S. Akcı | 10/11 | 57,75 |
| 30.10.2023 | Bursa | Satış 1 | 1900 Kum | Kuğu Güzeli | M. Özgül | 15/16 | 59,85 |
| 30.10.2023 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Reşide | M. Özgül | 13/14 | 22,75 |
| 27.10.2023 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Kum | Kral Hakan | T. Biricik | 4/12 | 15,60 |
Sık sorulanlar
Melih Taşkın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 2 koşuda 0 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Melih Taşkın bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 17.10.2026, İzmir.
Melih Taşkın en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 1 koşu, 0 birincilik.
Melih Taşkın apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.