Antrenör
Yusuf Açıl
Yusuf Açıl'ın atları son 12 ayda 6 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 1 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (5 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yusuf Açıl antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| Son 12 ay | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 | – |
| 2020'den bu yana | 256 | 14 | 17 | 22 | %5,5 | %20,7 | −%68,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 19.12.2025, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 51 | 3 | 2 | 5 | %5,9 | %19,6 |
| 2024 | 47 | 3 | 1 | 3 | %6,4 | %14,9 |
| 2023 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| 2022 | 54 | 2 | 7 | 4 | %3,7 | %24,1 |
| 2021 | 100 | 6 | 6 | 9 | %6,0 | %21,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Antalya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 1201–1600 m | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İngiliz | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Şartlı | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 181 | 8 | 13 | 13 | %4,4 | %18,8 |
| Antalya | 47 | 5 | 3 | 5 | %10,6 | %27,7 |
| İstanbul | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
| Bursa | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 136 | 6 | 12 | 9 | %4,4 | %19,9 |
| Çim · Normal | 45 | 1 | 1 | 4 | %2,2 | %13,3 |
| Sentetik · Normal | 38 | 4 | 2 | 3 | %10,5 | %23,7 |
| Kum · Islak | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 30 | 2 | 1 | 3 | %6,7 | %20,0 |
| 1201–1600 m | 137 | 6 | 9 | 9 | %4,4 | %17,5 |
| 1601–2000 m | 66 | 6 | 5 | 10 | %9,1 | %31,8 |
| 2001+ m | 23 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %8,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 136 | 9 | 4 | 9 | %6,6 | %16,2 |
| Arap | 120 | 5 | 13 | 13 | %4,2 | %25,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 93 | 5 | 6 | 7 | %5,4 | %19,4 |
| Şartlı | 90 | 3 | 7 | 6 | %3,3 | %17,8 |
| Maiden | 45 | 5 | 3 | 3 | %11,1 | %24,4 |
| Satış | 13 | 1 | 1 | 3 | %7,7* | %38,5* |
| KV-8 | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cömert Tay | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Oymaağaç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Diamond Brothers | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.12.2025 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Cömert Tay | E. Yavuz | 7/9 | 10,70 |
| 19.12.2025 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Oymaağaç | E. Yavuz | 6/8 | 11,40 |
| 11.12.2025 | Antalya | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Diamond Brothers | S. Altay | 1/12 | 8,60 |
| 05.12.2025 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Oymaağaç | İ. Kale | 5/6 | 20,45 |
| 05.12.2025 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Cömert Tay | E. Yavuz | 6/7 | 14,70 |
| 15.11.2025 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Çim | Cömert Tay | H. Şimşek | 11/12 | 64,00 |
| 30.10.2025 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Cömert Tay | İ. Kale | 8/14 | 22,25 |
| 18.10.2025 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Cömert Tay | H. Şimşek | 11/13 | 18,95 |
| 09.10.2025 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Alin Duru | E. Tepe | 9/12 | 52,65 |
| 27.09.2025 | İzmir | Şartlı 19 | 1600 Kum | Alin Duru | A. Küründük | 13/21 | 43,15 |
| 04.09.2025 | İzmir | Şartlı 19 | 1300 Çim | Alin Duru | A. Küründük | 7/13 | 68,55 |
| 23.08.2025 | İzmir | Şartlı 3 | 1300 Çim | Alin Duru | S. Akşın | 11/13 | 66,50 |
| 10.08.2025 | İzmir | Şartlı 4 | 1800 Çim | Alin Duru | T. Alıcı | 8/9 | 47,05 |
| 03.08.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Çim | Alin Duru | O. Atmaca | 14/14 | 35,20 |
| 23.07.2025 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1900 Çim | Toros Express | A. Aslan | 4/6 | 14,90 |
| 04.07.2025 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Çim | Toros Express | Ö. Özen | 3/9 | 6,00 |
| 23.06.2025 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Alin Duru | A. Küründük | 7/17 | 27,20 |
| 21.06.2025 | İzmir | Handikap 16 | 1800 Çim | Toros Express | Ö. Özen | 1/12 | 4,15 |
| 05.06.2025 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Çim | Toros Express | A. Oluk | 4/8 | 14,20 |
| 15.04.2025 | Antalya | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Gracias Sinyor | S. Boyraz | 3/6 | 4,80 |
Sık sorulanlar
Yusuf Açıl bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 0 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yusuf Açıl'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 19.12.2025, İzmir.
Yusuf Açıl en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 5 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.