Antrenör
Murat Esin
Murat Esin'ın atları son 12 ayda 11 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (8 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Esin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 | – |
| Son 12 ay | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* | – |
| 2020'den bu yana | 204 | 27 | 28 | 27 | %13,2 | %40,2 | −%13,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 21.08.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| 2025 | 38 | 0 | 3 | 5 | %0,0 | %21,1 |
| 2024 | 65 | 10 | 10 | 8 | %15,4 | %43,1 |
| 2023 | 60 | 12 | 11 | 10 | %20,0 | %55,0 |
| 2022 | 25 | 2 | 3 | 1 | %8,0* | %24,0* |
| 2021 | 10 | 2 | 1 | 2 | %20,0* | %50,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| İstanbul | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| 1201–1600 m | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| 1601–2000 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Arap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Şartlı | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Maiden | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 160 | 23 | 20 | 24 | %14,4 | %41,9 |
| Kocaeli | 23 | 2 | 6 | 3 | %8,7* | %47,8* |
| İstanbul | 19 | 2 | 2 | 0 | %10,5* | %21,1* |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 129 | 21 | 21 | 17 | %16,3 | %45,7 |
| Çim · Normal | 41 | 3 | 3 | 5 | %7,3 | %26,8 |
| Sentetik · Normal | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 2 | 3 | 0/6 | 5/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 23 | 3 | 3 | 3 | %13,0* | %39,1* |
| 1201–1600 m | 82 | 7 | 12 | 9 | %8,5 | %34,1 |
| 1601–2000 m | 82 | 15 | 10 | 11 | %18,3 | %43,9 |
| 2001+ m | 17 | 2 | 3 | 4 | %11,8* | %52,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 176 | 26 | 24 | 23 | %14,8 | %41,5 |
| Arap | 28 | 1 | 4 | 4 | %3,6* | %32,1* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 76 | 13 | 11 | 8 | %17,1 | %42,1 |
| Şartlı | 74 | 9 | 10 | 13 | %12,2 | %43,2 |
| Maiden | 27 | 2 | 4 | 3 | %7,4* | %33,3* |
| KV-6 | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
| Satış | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| KV-7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-8 | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Şen | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| O. Yıldız | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G. Özçelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Çığla | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Çizik | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| R. Ketme | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Yıldız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Y. Gökçe | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Warriors Path | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| King Ensar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kızneşesi | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Dream Of Uygur | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Elifli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Linam | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1300 Çim | Kızneşesi | G. Özçelik | 9/11 | 7,80 |
| 16.02.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Kum | Warriors Path | B. Çığla | 6/12 | 3,80 |
| 28.01.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Kum | Warriors Path | H. Çizik | 1/14 | 8,60 |
| 19.01.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Warriors Path | N. Şen | 10/14 | 15,80 |
| 12.01.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Dream Of Uygur | R. Ketme | 7/12 | 30,45 |
| 09.01.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Warriors Path | N. Şen | 3/9 | 13,35 |
| 22.12.2025 | Bursa | Handikap 16 | 1300 Kum | Warriors Path | S. Çelik | 8/8 | 10,55 |
| 21.11.2025 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Kum | King Ensar | O. Yıldız | 7/17 | 11,70 |
| 10.11.2025 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | King Ensar | O. Yıldız | 4/11 | 8,70 |
| 09.11.2025 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Elifli | A. Yıldız | 8/10 | 7,65 |
| 09.11.2025 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Linam | Y. Gökçe | 7/10 | 7,65 |
| 31.10.2025 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Linam | C. Altun | 3/13 | 9,95 |
| 27.10.2025 | Bursa | Şartlı 19 | 1900 Kum | King Ensar | R. Ketme | 7/12 | 7,00 |
| 21.10.2025 | Kocaeli | Handikap 14 | 1900 Kum | Difference Maker | R. Ketme | 4/13 | 11,70 |
| 13.10.2025 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Kum | King Ensar | R. Ketme | 3/15 | 21,80 |
| 13.10.2025 | Bursa | Şartlı 2 | 1800 Çim | Difference Maker | F. Karakurt | 9/14 | 18,05 |
| 06.10.2025 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Kum | Difference Maker | O. Atmaca | 4/16 | 24,45 |
| 22.09.2025 | Bursa | Şartlı 19 | 1800 Çim | King Ensar | O. Atmaca | 8/20 | 37,40 |
| 12.09.2025 | Bursa | Handikap 14 | 1800 Kum | Difference Maker | O. Atmaca | 6/14 | 31,60 |
| 08.09.2025 | Bursa | Şartlı 2 | 1700 Çim | King Ensar | O. Atmaca | 6/16 | 45,10 |
Sık sorulanlar
Murat Esin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 6 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Esin'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 21.08.2026, Bursa.
Murat Esin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 8 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.