Antrenör
Mehmet Balta
Mehmet Balta'ın atları son 12 ayda 5 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 1 ilk üç derece aldı. En çok Diyarbakır'da koştu (3 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Balta antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 | – |
| Son 12 ay | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 | – |
| 2020'den bu yana | 603 | 63 | 54 | 49 | %10,4 | %27,5 | −%14,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 26.08.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| 2025 | 72 | 5 | 4 | 4 | %6,9 | %18,1 |
| 2024 | 59 | 4 | 7 | 3 | %6,8 | %23,7 |
| 2023 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| 2022 | 154 | 17 | 19 | 12 | %11,0 | %31,2 |
| 2021 | 286 | 32 | 21 | 28 | %11,2 | %28,3 |
| 2020 | 24 | 5 | 3 | 1 | %20,8* | %37,5* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diyarbakır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| 1601–2000 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Şartlı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diyarbakır | 284 | 28 | 26 | 21 | %9,9 | %26,4 |
| Şanlıurfa | 213 | 24 | 21 | 19 | %11,3 | %30,0 |
| Elazığ | 91 | 6 | 6 | 9 | %6,6 | %23,1 |
| Adana | 13 | 4 | 1 | 0 | %30,8* | %38,5* |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 578 | 56 | 54 | 46 | %9,7 | %27,0 |
| Kum · Nemli | 20 | 3 | 0 | 2 | %15,0* | %25,0* |
| Kum · Islak | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 231 | 26 | 24 | 14 | %11,3 | %27,7 |
| 1201–1600 m | 82 | 8 | 8 | 4 | %9,8 | %24,4 |
| 1601–2000 m | 276 | 25 | 20 | 29 | %9,1 | %26,8 |
| 2001+ m | 14 | 4 | 2 | 2 | %28,6* | %57,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 451 | 47 | 43 | 36 | %10,4 | %27,9 |
| Arap | 152 | 16 | 11 | 13 | %10,5 | %26,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 261 | 26 | 26 | 21 | %10,0 | %28,0 |
| Handikap | 190 | 17 | 16 | 17 | %8,9 | %26,3 |
| Maiden | 76 | 9 | 5 | 4 | %11,8 | %23,7 |
| KV-7 | 23 | 1 | 3 | 2 | %4,3* | %26,1* |
| KV-6 | 19 | 3 | 1 | 1 | %15,8* | %26,3* |
| A | 17 | 3 | 2 | 1 | %17,6* | %35,3* |
| KV-8 | 14 | 3 | 1 | 3 | %21,4* | %50,0* |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Çelikbaş | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| M. Solmaz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| L. Taptık | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Doğan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Bayar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bogota | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Grand Meteor | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Inferno Blaze | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.08.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Inferno Blaze | Y. Çelikbaş | 3/10 | 2,60 |
| 03.01.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Kum | Bogota | M. Solmaz | 6/7 | 13,00 |
| 15.11.2025 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1900 Kum | Grand Meteor | L. Taptık | 4/8 | 24,00 |
| 08.11.2025 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Bogota | M. Doğan | 11/14 | 2,65 |
| 08.11.2025 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Grand Meteor | A. Bayar | 8/10 | 16,55 |
| 25.10.2025 | Diyarbakır | KV-6 | 1700 Kum | Bogota | A. Bayar | 5/14 | 10,10 |
| 18.10.2025 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 2000 Kum | Grand Meteor | C. Mayda | 5/9 | 53,90 |
| 11.10.2025 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1800 Kum | Grand Meteor | B. Bektaş | 6/9 | 9,60 |
| 13.09.2025 | Diyarbakır | KV-6 | 1800 Kum | Horse Hunter | A. Akdemir | 11/11 | 6,35 |
| 10.09.2025 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | Grand Meteor | M. Işık | 11/13 | 7,70 |
| 01.09.2025 | Elazığ | Handikap 15 | 2000 Kum | Grand Meteor | F. Yardımcı | 9/15 | 7,40 |
| 30.08.2025 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | My Most Specıal | L. Taptık | 5/8 | 9,00 |
| 30.08.2025 | Diyarbakır | Handikap 15 | 2000 Kum | Last Summer | İ. Katar | 8/10 | 9,00 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ataklı Kız | İ. Akyavuz | 11/15 | 7,40 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Fotorli Baba | B. Bektaş | 4/13 | 12,50 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1700 Kum | Atakhis | L. Taptık | 3/10 | 4,30 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1700 Kum | Cazkız | B. Bektaş | 9/10 | 28,10 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | KV-7 | 1800 Kum | Horse Hunter | S. Kaplan | 7/13 | 12,35 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | KV-7 | 1800 Kum | Bogota | M. Işık | 5/13 | 15,90 |
| 23.08.2025 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | My Most Specıal | B. Bektaş | 7/11 | 14,40 |
Sık sorulanlar
Mehmet Balta bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 2 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Balta'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 26.08.2026, Elazığ.
Mehmet Balta en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Diyarbakır'da: 3 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.