Antrenör
Cengiz Şahin
Cengiz Şahin'ın atları son 12 ayda 14 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (9 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cengiz Şahin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 | – |
| Son 12 ay | 14 | 2 | 0 | 0 | %14,3* | %14,3* | – |
| 2020'den bu yana | 181 | 17 | 14 | 12 | %9,4 | %23,8 | −%24,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 12.10.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| 2025 | 120 | 11 | 10 | 6 | %9,2 | %22,5 |
| 2024 | 37 | 4 | 3 | 6 | %10,8 | %35,1 |
| 2022 | 18 | 2 | 1 | 0 | %11,1* | %16,7* |
| 2021 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Adana | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 12 | 2 | 0 | 0 | %16,7* | %16,7* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 1601–2000 m | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| İngiliz | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Handikap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 95 | 9 | 6 | 4 | %9,5 | %20,0 |
| Diyarbakır | 41 | 5 | 4 | 2 | %12,2 | %26,8 |
| Adana | 29 | 3 | 2 | 2 | %10,3* | %24,1* |
| Elazığ | 16 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %37,5* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 157 | 14 | 13 | 10 | %8,9 | %23,6 |
| Çim · Normal | 14 | 1 | 1 | 2 | %7,1* | %28,6* |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Sulu | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 43 | 3 | 3 | 2 | %7,0 | %18,6 |
| 1201–1600 m | 62 | 5 | 5 | 6 | %8,1 | %25,8 |
| 1601–2000 m | 68 | 8 | 6 | 4 | %11,8 | %26,5 |
| 2001+ m | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 96 | 10 | 8 | 8 | %10,4 | %27,1 |
| Arap | 85 | 7 | 6 | 4 | %8,2 | %20,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 72 | 7 | 7 | 5 | %9,7 | %26,4 |
| Handikap | 63 | 5 | 3 | 3 | %7,9 | %17,5 |
| Maiden | 41 | 5 | 3 | 4 | %12,2 | %29,3 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Güreke | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Sarıdal | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Ünlü | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Akdağ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Aktürk | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Doğan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Coşkun | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Bayar | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| E. Cankılıç | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Y. Çelikbaş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dengiz Efsanesi | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Sarged | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Black Heaven | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Oğlum Serhat | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Black Stone | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Caymazbey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Küçük Zeynep | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Semendin Gücü | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Dengiz Efsanesi | M. Akdağ | 15/17 | 67,30 |
| 04.07.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1900 Kum | Black Stone | M. Aktürk | 6/10 | 3,20 |
| 29.12.2025 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Caymazbey | M. Doğan | 12/12 | 16,00 |
| 24.12.2025 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Küçük Zeynep | İ. Güreke | 7/11 | 15,65 |
| 16.12.2025 | Adana | Şartlı 3 | 1300 Kum | Dengiz Efsanesi | M. Coşkun | 9/12 | 32,20 |
| 03.12.2025 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1700 Kum | Sarged | H. Sarıdal | 14/14 | 51,55 |
| 01.12.2025 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Dengiz Efsanesi | A. Bayar | 1/14 | 36,00 |
| 23.11.2025 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Semendin Gücü | E. Cankılıç | 1/6 | 5,05 |
| 19.11.2025 | Elazığ | Şartlı 3 | 1800 Kum | Black Heaven | M. Ünlü | 7/7 | 12,40 |
| 17.11.2025 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Sarged | H. Sarıdal | 8/16 | 40,80 |
| 17.11.2025 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1400 Kum | Oğlum Serhat | Y. Çelikbaş | 14/14 | 36,25 |
| 10.11.2025 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1700 Kum | Black Heaven | M. Ünlü | 9/17 | 10,80 |
| 10.11.2025 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 2000 Kum | Oğlum Serhat | İ. Güreke | 13/14 | 30,05 |
| 08.11.2025 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Dengiz Efsanesi | İ. Katar | 10/10 | 14,90 |
| 03.11.2025 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Kıng Of The Castle | Y. Çelikbaş | 7/11 | 9,80 |
| 01.11.2025 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Dengiz Efsanesi | M. Ünlü | 10/13 | 18,60 |
| 01.11.2025 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Küçük Zeynep | İ. Güreke | 7/13 | 4,25 |
| 27.10.2025 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Oğlum Serhat | İ. Güreke | 9/14 | 44,20 |
| 25.10.2025 | Diyarbakır | KV-6 | 1700 Kum | Moonfairy | N. Altın | 11/14 | 2,95 |
| 13.10.2025 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Dengiz Efsanesi | İ. Katar | 12/14 | 6,20 |
Sık sorulanlar
Cengiz Şahin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 2 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cengiz Şahin'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 12.10.2026, Şanlıurfa.
Cengiz Şahin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 9 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.