Antrenör
Barış Topcu
Barış Topcu'ın atları son 12 ayda 7 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 0 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (7 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Barış Topcu antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 | – |
| Son 12 ay | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 | – |
| 2020'den bu yana | 509 | 76 | 60 | 70 | %14,9 | %40,5 | −%35,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 10.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| 2025 | 49 | 4 | 9 | 9 | %8,2 | %44,9 |
| 2024 | 88 | 15 | 13 | 10 | %17,0 | %43,2 |
| 2023 | 72 | 13 | 6 | 14 | %18,1 | %45,8 |
| 2022 | 56 | 10 | 3 | 6 | %17,9 | %33,9 |
| 2021 | 119 | 16 | 12 | 16 | %13,4 | %37,0 |
| 2020 | 118 | 18 | 17 | 15 | %15,3 | %42,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1201–1600 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 1601–2000 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Arap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 357 | 54 | 42 | 47 | %15,1 | %40,1 |
| Kocaeli | 64 | 9 | 7 | 11 | %14,1 | %42,2 |
| İstanbul | 57 | 8 | 5 | 9 | %14,0 | %38,6 |
| Bursa | 23 | 5 | 5 | 3 | %21,7* | %56,5* |
| Ankara | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 203 | 32 | 20 | 25 | %15,8 | %37,9 |
| Çim · Normal | 189 | 27 | 27 | 25 | %14,3 | %41,8 |
| Kum · Nemli | 37 | 6 | 9 | 5 | %16,2 | %54,1 |
| Sentetik · Normal | 23 | 3 | 2 | 2 | %13,0* | %30,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 22 | 4 | 1 | 7 | %18,2* | %54,5* |
| Kum · Islak | 11 | 1 | 0 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 140 | 27 | 18 | 14 | %19,3 | %42,1 |
| 1201–1600 m | 230 | 31 | 26 | 33 | %13,5 | %39,1 |
| 1601–2000 m | 129 | 18 | 14 | 19 | %14,0 | %39,5 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %60,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 405 | 64 | 54 | 56 | %15,8 | %43,0 |
| Arap | 104 | 12 | 6 | 14 | %11,5 | %30,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 167 | 29 | 19 | 19 | %17,4 | %40,1 |
| Handikap | 129 | 13 | 16 | 17 | %10,1 | %35,7 |
| Maiden | 125 | 20 | 15 | 16 | %16,0 | %40,8 |
| KV-8 | 21 | 3 | 3 | 4 | %14,3* | %47,6* |
| KV-6 | 19 | 5 | 3 | 6 | %26,3* | %73,7* |
| G | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| KV-7 | 14 | 2 | 1 | 3 | %14,3* | %42,9* |
| Satış | 11 | 3 | 1 | 3 | %27,3* | %63,6* |
| A | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Maiden/Satış | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Yavuz | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Mırık | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| O. Atmaca | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| F. Avcı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Kale | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| K. Tokaçoğlu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Exceptional | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Melihtay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Cassomeister | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Dobra Kız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Cassomeister | B. Mırık | 13/16 | 17,90 |
| 14.06.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Melihtay | O. Atmaca | 10/12 | 17,05 |
| 30.05.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Dobra Kız | E. Yavuz | 13/13 | 17,00 |
| 28.05.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1400 Kum | Melihtay | E. Yavuz | 10/11 | 18,60 |
| 02.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Exceptional | F. Avcı | 10/10 | 37,55 |
| 25.04.2026 | İzmir | Maiden | 1300 Çim | Exceptional | İ. Kale | 13/13 | 78,30 |
| 09.04.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Exceptional | K. Tokaçoğlu | 7/7 | 1,85 |
| 30.09.2025 | Kocaeli | Handikap 21 | 1400 Kum | Serasker | E. Aktuğ | 2/8 | 6,20 |
| 05.09.2025 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Terra Nova | M. Bilgin | 7/8 | 10,10 |
| 24.08.2025 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Terra Nova | M. Bilgin | 7/9 | 6,95 |
| 24.08.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1700 Çim | Ticket To Paradise | M. Bilgin | 3/7 | 3,45 |
| 09.08.2025 | İzmir | Satış 1 | 1900 Çim | Ticket To Paradise | E. Aktuğ | 3/10 | 10,45 |
| 03.08.2025 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Terra Nova | K. Tokaçoğlu | 5/8 | 18,85 |
| 25.07.2025 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Aibhilin Again | M. Bilgin | 2/16 | 4,15 |
| 20.07.2025 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Terra Nova | B. Mırık | 4/8 | 17,00 |
| 19.07.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1300 Çim | Ticket To Paradise | E. Aktuğ | 8/14 | 10,10 |
| 12.07.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1900 Çim | Ticket To Paradise | E. Aktuğ | 2/12 | 8,20 |
| 05.07.2025 | İzmir | Maiden | 2000 Çim | Junior Başkan | M. Gönültaş | 3/13 | 33,45 |
| 21.06.2025 | İzmir | Satış 1 | 1800 Çim | Ticket To Paradise | E. Aktuğ | 1/14 | 15,25 |
| 12.06.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1700 Çim | Ticket To Paradise | Ö. Özen | 9/11 | 36,50 |
Sık sorulanlar
Barış Topcu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 7 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Barış Topcu'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 10.10.2026, İzmir.
Barış Topcu en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 7 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.