Antrenör
Ömer Faruk Alataş
Ömer Faruk Alataş'ın atları son 12 ayda 0 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 0 ilk üç derece aldı.
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Alataş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| Son 12 ay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| 2020'den bu yana | 30 | 2 | 2 | 2 | %6,7 | %20,0 | – |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 30.10.2023, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 16 | 1 | 2 | 0 | %6,3* | %18,8* |
| 2022 | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Bursa | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| İstanbul | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 17 | 2 | 0 | 0 | %11,8* | %11,8* |
| Çim · Normal | 9 | 0 | 2 | 1 | 0/9 | 3/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 1201–1600 m | 11 | 1 | 0 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| 1601–2000 m | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| 2001+ m | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 30 | 2 | 2 | 2 | %6,7 | %20,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 15 | 1 | 0 | 2 | %6,7* | %20,0* |
| Şartlı | 10 | 1 | 2 | 0 | %10,0* | %30,0* |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.10.2023 | Bursa | Satış 1 | 1900 Kum | Oğlum Yaman | H. Şimşek | 4/16 | 8,00 |
| 09.10.2023 | Bursa | Şartlı 5 | 2100 Kum | Anayurt | B. Gökçe | 8/12 | 6,95 |
| 01.09.2023 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Kum | Oğlum Yaman | B. Gökçe | 10/14 | 9,10 |
| 01.09.2023 | Bursa | KV-7 | 2000 Çim | Anayurt | B. Gökçe | 6/12 | 5,20 |
| 27.08.2023 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Kum | Anayurt | B. Gökçe | 1/8 | 2,70 |
| 20.08.2023 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Oğlum Yaman | M. Bilgin | 6/13 | 8,95 |
| 13.08.2023 | İzmir | KV-7 | 1900 Çim | Anayurt | G. Gökçe | 5/12 | 4,75 |
| 06.08.2023 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Oğlum Yaman | S. Özen | 8/13 | 25,60 |
| 30.07.2023 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Çim | Anayurt | G. Gökçe | 2/10 | 4,55 |
| 21.07.2023 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Çim | Anayurt | A. Ceylan | 4/9 | 2,70 |
| 09.07.2023 | İzmir | KV-6 | 2100 Kum | Anayurt | G. Gökçe | 5/9 | 3,75 |
| 03.07.2023 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Kum | Anayurt | M. Bilgin | 4/9 | 5,45 |
| 26.06.2023 | Bursa | Şartlı 4 | 2400 Çim | Anayurt | M. Bilgin | 2/12 | 6,20 |
| 16.05.2023 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1900 Kum | Anayurt | M. Bilgin | 6/8 | 20,20 |
| 13.05.2023 | Ankara | Satış 1 | 1500 Kum | O Bir Reis | K. Demirel | 7/13 | 24,80 |
| 02.05.2023 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | O Bir Reis | S. Özen | 9/13 | 9,85 |
| 26.10.2022 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Çim | Karacakayalı | A. Sözen | 3/10 | 6,05 |
| 02.10.2022 | İstanbul | Handikap 21 | 1300 Sentetik | Karacakayalı | M. Çiçek | 4/9 | 18,50 |
| 23.09.2022 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Karacakayalı | M. Çiçek | 1/12 | 9,50 |
| 18.09.2022 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Karacakayalı | A. Yıldız | 3/7 | 13,55 |
Sık sorulanlar
Ömer Faruk Alataş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 0 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Alataş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 30.10.2023, Bursa.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.