Antrenör
Mustafa Şefkat
Mustafa Şefkat'ın atları son 12 ayda 13 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 8 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (6 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mustafa Şefkat antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 3 | 5 | 0 | %25,0* | %66,7* | – |
| Son 12 ay | 13 | 3 | 5 | 0 | %23,1* | %61,5* | – |
| 2020'den bu yana | 44 | 10 | 7 | 1 | %22,7 | %40,9 | – |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 08.05.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 3 | 5 | 0 | %25,0* | %66,7* |
| 2025 | 29 | 6 | 2 | 1 | %20,7* | %31,0* |
| 2024 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 6 | 2 | 2 | 0 | 2/6 | 4/6 |
| Şanlıurfa | 5 | 1 | 3 | 0 | 1/5 | 4/5 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 7 | 2 | 4 | 0 | 2/7 | 6/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 3 | 0 | 0/3 | 3/3 |
| 1201–1600 m | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| 1601–2000 m | 6 | 3 | 1 | 0 | 3/6 | 4/6 |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 13 | 3 | 5 | 0 | %23,1* | %61,5* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| Şartlı | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| G | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 25 | 5 | 5 | 1 | %20,0* | %44,0* |
| Adana | 9 | 4 | 2 | 0 | 4/9 | 6/9 |
| İstanbul | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Diyarbakır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Elazığ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 35 | 8 | 6 | 1 | %22,9 | %42,9 |
| Sentetik · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 9 | 0 | 3 | 0 | 0/9 | 3/9 |
| 1201–1600 m | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| 1601–2000 m | 21 | 8 | 3 | 0 | %38,1* | %52,4* |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 33 | 9 | 7 | 0 | %27,3 | %48,5 |
| İngiliz | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 17 | 7 | 1 | 1 | %41,2* | %52,9* |
| Handikap | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| KV-6 | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Maiden | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| G | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Yardımcı | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| A. Çankaya | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| Ö. Yıldırım | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| A. Kurşun | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| N. Altın | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| S. Çelik | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| İ. Akyavuz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kent Rüzgarı | 11 | 3 | 3 | 0 | %27,3* | %54,5* |
| Rüzgarlıhan | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.05.2026 | İstanbul | KV-8 | 2100 Sentetik | Kent Rüzgarı | A. Kurşun | 8/8 | 6,25 |
| 04.05.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1100 Kum | Rüzgarlıhan | A. Çankaya | 2/11 | 3,45 |
| 30.04.2026 | Ankara | KV-7 | 2000 Kum | Kent Rüzgarı | Ö. Yıldırım | 10/12 | 8,40 |
| 13.04.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1000 Kum | Rüzgarlıhan | A. Çankaya | 2/12 | 5,40 |
| 06.04.2026 | Şanlıurfa | KV-9 | 1200 Kum | Kent Rüzgarı | N. Altın | 2/14 | 3,30 |
| 17.03.2026 | Adana | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Kum | Kent Rüzgarı | Ö. Yıldırım | 2/10 | 2,55 |
| 04.03.2026 | Şanlıurfa | G 3 | 2000 Kum | Kent Rüzgarı | F. Yardımcı | 1/14 | 2,25 |
| 22.02.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2000 Kum | Kent Rüzgarı | S. Çelik | 1/8 | 2,30 |
| 07.02.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1900 Kum | Kent Rüzgarı | F. Yardımcı | 1/10 | 1,70 |
| 25.01.2026 | Adana | KV-6 | 2000 Kum | Kent Rüzgarı | F. Yardımcı | 2/8 | 11,95 |
| 13.01.2026 | Adana | KV-6 | 1400 Kum | Kent Rüzgarı | F. Yardımcı | 5/7 | 16,40 |
| 05.01.2026 | Şanlıurfa | KV-6 | 2100 Kum | Kent Rüzgarı | İ. Akyavuz | 8/11 | 2,40 |
| 09.12.2025 | Adana | KV-8 | 1900 Kum | Kent Rüzgarı | S. Çelik | 4/12 | 6,15 |
| 03.11.2025 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Güçsalan Tay | İ. Güreke | 10/11 | 48,80 |
| 02.11.2025 | Adana | Handikap 15 | 1300 Çim | Dikme Ağası | S. Çelik | 9/11 | 17,40 |
| 27.10.2025 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Dikme Ağası | N. Altın | 7/11 | 18,60 |
| 25.10.2025 | Diyarbakır | G 3 | 1900 Kum | Kent Rüzgarı | Y. Çelikbaş | 4/15 | 31,55 |
| 20.10.2025 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Dikme Ağası | S. Çelik | 6/9 | 20,50 |
| 20.10.2025 | Şanlıurfa | Handikap 13 | 1200 Kum | Güçsalan Tay | M. Akdağ | 6/8 | 52,20 |
| 13.10.2025 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Güçsalan Tay | İ. Güreke | 11/13 | 58,10 |
Sık sorulanlar
Mustafa Şefkat bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 12 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mustafa Şefkat'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 08.05.2026, İstanbul.
Mustafa Şefkat en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 6 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.