Antrenör
Faruk Serintürk
Faruk Serintürk'ın atları son 12 ayda 54 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 25 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (28 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Faruk Serintürk antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 6 | 8 | 6 | %15,4 | %51,3 | – |
| Son 12 ay | 54 | 7 | 11 | 7 | %13,0 | %46,3 | −%64,4 |
| 2020'den bu yana | 468 | 73 | 65 | 52 | %15,6 | %40,6 | −%44,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 25.08.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 6 | 8 | 6 | %15,4 | %51,3 |
| 2025 | 88 | 14 | 17 | 7 | %15,9 | %43,2 |
| 2024 | 122 | 14 | 15 | 13 | %11,5 | %34,4 |
| 2023 | 192 | 34 | 22 | 23 | %17,7 | %41,1 |
| 2022 | 26 | 5 | 3 | 2 | %19,2* | %38,5* |
| 2021 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 28 | 2 | 6 | 4 | %7,1* | %42,9* |
| Ankara | 19 | 4 | 5 | 3 | %21,1* | %63,2* |
| İstanbul | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 23 | 2 | 6 | 3 | %8,7* | %47,8* |
| Çim · Normal | 19 | 2 | 3 | 4 | %10,5* | %47,4* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 2 | 2 | 0 | 2/5 | 4/5 |
| Sentetik · Normal | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 3 | 3 | 4 | %18,8* | %62,5* |
| 1201–1600 m | 21 | 2 | 5 | 1 | %9,5* | %38,1* |
| 1601–2000 m | 14 | 1 | 2 | 2 | %7,1* | %35,7* |
| 2001+ m | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 48 | 5 | 10 | 5 | %10,4 | %41,7 |
| Arap | 6 | 2 | 1 | 2 | 2/6 | 5/6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 17 | 2 | 5 | 3 | %11,8* | %58,8* |
| Maiden | 16 | 4 | 2 | 3 | %25,0* | %56,3* |
| Handikap | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| G | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Satış | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 199 | 30 | 30 | 18 | %15,1 | %39,2 |
| İstanbul | 153 | 24 | 16 | 19 | %15,7 | %38,6 |
| Ankara | 70 | 11 | 16 | 11 | %15,7 | %54,3 |
| Antalya | 41 | 7 | 3 | 4 | %17,1 | %34,1 |
| Kocaeli | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 157 | 23 | 26 | 17 | %14,6 | %42,0 |
| Çim · Normal | 156 | 24 | 19 | 18 | %15,4 | %39,1 |
| Sentetik · Normal | 102 | 19 | 13 | 14 | %18,6 | %45,1 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 3 | 2 | 0 | %27,3* | %45,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %36,4* |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Kum · Islak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 111 | 19 | 21 | 17 | %17,1 | %51,4 |
| 1201–1600 m | 218 | 33 | 24 | 22 | %15,1 | %36,2 |
| 1601–2000 m | 96 | 15 | 17 | 10 | %15,6 | %43,8 |
| 2001+ m | 43 | 6 | 3 | 3 | %14,0 | %27,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 364 | 60 | 50 | 40 | %16,5 | %41,2 |
| Arap | 104 | 13 | 15 | 12 | %12,5 | %38,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 130 | 27 | 28 | 16 | %20,8 | %54,6 |
| Maiden | 119 | 18 | 16 | 18 | %15,1 | %43,7 |
| Handikap | 97 | 8 | 5 | 5 | %8,2 | %18,6 |
| G | 38 | 3 | 4 | 3 | %7,9 | %26,3 |
| Satış | 20 | 3 | 2 | 1 | %15,0* | %30,0* |
| KV-6 | 19 | 4 | 5 | 3 | %21,1* | %63,2* |
| KV-8 | 18 | 6 | 2 | 2 | %33,3* | %55,6* |
| KV-9 | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| KV-7 | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 9 | 2 | 2 | 3 | 2/9 | 7/9 |
| F. Bebek | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| M. Çelik | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| H. Çizik | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Ö. Yıldırım | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| A. Çelik | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| V. Abiş | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| E. Çizik | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| F. Sansar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| N. Avci | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Broarts | 10 | 2 | 2 | 1 | %20,0* | %50,0* |
| Midnight Mirage | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Golden Reign | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| Ironhoof | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Büyük Pehlivan | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Metso | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| War Voel | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Pekercan | 3 | 0 | 2 | 1 | 0/3 | 3/3 |
| Golden Crest | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Noble Crest | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Büyük Pehlivan | M. Çelik | 3/15 | 7,90 |
| 30.07.2026 | Ankara | KV-6 | 1900 Çim | Broarts | Ö. Yıldırım | 2/6 | 1,65 |
| 11.07.2026 | Ankara | G 2 | 1900 Çim | Broarts | N. Avci | 5/8 | 4,75 |
| 11.07.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1600 Çim | Midnight Mirage | E. Bozdağ | –/10 | 5,45 |
| 04.07.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Midnight Mirage | A. Çelik | 7/7 | 5,95 |
| 30.06.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2200 Çim | Broarts | Ö. Yıldırım | 1/4 | 1,05 |
| 16.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Kum | Büyük Pehlivan | M. Çelik | 6/12 | 4,35 |
| 13.06.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Midnight Mirage | M. Çelik | 1/16 | 2,40 |
| 11.06.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 2200 Çim | Broarts | Ö. Yıldırım | 2/5 | 1,85 |
| 09.06.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Golden Crest | F. Bebek | 6/9 | 2,25 |
| 09.06.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Noble Crest | V. Abiş | 1/9 | 2,25 |
| 06.06.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Büyük Pehlivan | V. Abiş | 2/9 | 2,60 |
| 02.06.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Çim | Metso | M. Çelik | 1/6 | 2,20 |
| 29.05.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Çim | Broarts | V. Abiş | 7/7 | 14,50 |
| 21.05.2026 | Ankara | Maiden | 1900 Çim | Midnight Mirage | B. Kılınç | 2/11 | 7,90 |
| 19.05.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1100 Kum | Noble Crest | M. Çelik | 2/4 | 2,05 |
| 19.05.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1100 Kum | Golden Crest | E. Çizik | 3/4 | 2,05 |
| 13.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Metso | M. Çelik | 1/10 | 4,55 |
| 10.05.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1200 Çim | Ironhoof | F. Sansar | 10/13 | 6,05 |
| 09.05.2026 | Ankara | Maiden | 900 Çim | Nightrow | M. Çelik | 8/8 | 8,90 |
Sık sorulanlar
Faruk Serintürk bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 39 koşuda 6 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Faruk Serintürk'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 25.08.2026, Ankara.
Faruk Serintürk en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 28 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.