Antrenör
Asım Dutal
Asım Dutal'ın atları son 12 ayda 6 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 3 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (4 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Asım Dutal antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 | – |
| Son 12 ay | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 | – |
| 2020'den bu yana | 153 | 17 | 19 | 18 | %11,1 | %35,3 | +%54,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 30.06.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| 2025 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| 2024 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 2023 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| 2022 | 7 | 0 | 3 | 1 | 0/7 | 4/7 |
| 2021 | 60 | 5 | 4 | 6 | %8,3 | %25,0 |
| 2020 | 70 | 10 | 10 | 10 | %14,3 | %42,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| İstanbul | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1201–1600 m | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| 1601–2000 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| G | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Şartlı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 89 | 9 | 12 | 14 | %10,1 | %39,3 |
| Adana | 46 | 1 | 5 | 1 | %2,2 | %15,2 |
| İstanbul | 12 | 4 | 1 | 2 | %33,3* | %58,3* |
| Bursa | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| Kocaeli | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 73 | 11 | 9 | 11 | %15,1 | %42,5 |
| Kum · Normal | 46 | 3 | 5 | 2 | %6,5 | %21,7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Normal | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 17 | 1 | 2 | 1 | %5,9* | %23,5* |
| 1201–1600 m | 83 | 10 | 8 | 7 | %12,0 | %30,1 |
| 1601–2000 m | 40 | 5 | 8 | 6 | %12,5 | %47,5 |
| 2001+ m | 13 | 1 | 1 | 4 | %7,7* | %46,2* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 146 | 17 | 19 | 17 | %11,6 | %36,3 |
| Arap | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 52 | 8 | 2 | 8 | %15,4 | %34,6 |
| Maiden | 43 | 4 | 9 | 4 | %9,3 | %39,5 |
| Şartlı | 39 | 3 | 6 | 3 | %7,7 | %30,8 |
| G | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| KV-6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Satış | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| A. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ö. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Principesa Nilo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| For Freedom | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Aspendip | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Abidin Bey | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Mangusta | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Etsuko | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.06.2026 | Ankara | Handikap 21 | 1500 Kum | Principesa Nilo | M. Çelik | –/7 | 12,20 |
| 09.06.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1400 Çim | For Freedom | M. Çelik | 1/13 | 4,35 |
| 06.06.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Aspendip | A. Çelik | 5/7 | 8,90 |
| 23.04.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Kum | Abidin Bey | M. Çelik | 2/8 | 2,90 |
| 16.11.2025 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Mangusta | Ö. Yıldırım | 6/9 | 11,10 |
| 16.11.2025 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Etsuko | S. Çelik | 2/11 | 8,95 |
| 06.09.2025 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Sequoia | E. Çizik | 5/7 | 7,80 |
| 13.05.2025 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Fast Foton | V. Demir | 13/18 | 113,15 |
| 19.10.2024 | Ankara | Şartlı 4 | 1300 Kum | Efeer | G. Kocakaya | 5/10 | 6,20 |
| 11.11.2023 | Ankara | Handikap 17 | 1900 Çim | Yamatai | Ö. Yıldırım | 3/5 | 2,90 |
| 03.11.2023 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Matsukaze | A. Kurşun | 1/11 | 5,95 |
| 02.11.2023 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Onarbey | A. Çelik | 5/10 | 5,85 |
| 15.10.2023 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Lady Despina | M. Bayır | 8/12 | 51,55 |
| 12.10.2023 | Ankara | Handikap 17 | 1500 Kum | Efeer | A. Çelik | 6/12 | 4,60 |
| 21.01.2023 | Adana | Maiden | 1400 Kum | Yamatai | M. Bayır | 7/11 | 23,75 |
| 07.01.2023 | Adana | Şartlı 1 | 1300 Kum | Yamatai | M. Bayır | 5/10 | 22,75 |
| 12.11.2022 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Aybüke | M. Akyavuz | 7/11 | 22,95 |
| 16.08.2022 | Ankara | KV-6 | 1900 Çim | Hunting | H. Karataş | 3/6 | 4,45 |
| 16.08.2022 | Ankara | Handikap 16 | 1200 Kum | Moldau | N. Demir | 4/8 | 20,35 |
| 04.08.2022 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Çim | Heidelbergerin | M. Bayır | 4/9 | 2,75 |
Sık sorulanlar
Asım Dutal bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 4 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Asım Dutal'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 30.06.2026, Ankara.
Asım Dutal en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 4 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.