Antrenör
Ömer Alaçam
Ömer Alaçam'ın atları son 12 ayda 18 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 7 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (15 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Alaçam antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %41,2* | – |
| Son 12 ay | 18 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %38,9* | – |
| 2020'den bu yana | 527 | 82 | 84 | 77 | %15,6 | %46,1 | −%36,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %41,2* |
| 2025 | 54 | 4 | 10 | 12 | %7,4 | %48,1 |
| 2024 | 84 | 16 | 8 | 14 | %19,0 | %45,2 |
| 2023 | 84 | 16 | 17 | 4 | %19,0 | %44,0 |
| 2022 | 53 | 10 | 9 | 11 | %18,9 | %56,6 |
| 2021 | 138 | 21 | 22 | 16 | %15,2 | %42,8 |
| 2020 | 97 | 15 | 14 | 17 | %15,5 | %47,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 15 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %46,7* |
| Adana | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Normal | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| 1201–1600 m | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| 1601–2000 m | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| 2001+ m | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 18 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %38,9* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Maiden | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Şartlı | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Satış | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 320 | 44 | 48 | 53 | %13,8 | %45,3 |
| Adana | 134 | 24 | 24 | 18 | %17,9 | %49,3 |
| Antalya | 34 | 6 | 6 | 3 | %17,6 | %44,1 |
| İstanbul | 34 | 8 | 5 | 3 | %23,5 | %47,1 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 219 | 28 | 41 | 40 | %12,8 | %49,8 |
| Çim · Normal | 211 | 37 | 28 | 30 | %17,5 | %45,0 |
| Sentetik · Normal | 22 | 5 | 4 | 0 | %22,7* | %40,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 17 | 3 | 2 | 1 | %17,6* | %35,3* |
| Kum · Nemli | 13 | 3 | 3 | 3 | %23,1* | %69,2* |
| Kum · Islak | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Kum · Sulu | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 65 | 14 | 7 | 10 | %21,5 | %47,7 |
| 1201–1600 m | 253 | 34 | 41 | 36 | %13,4 | %43,9 |
| 1601–2000 m | 124 | 25 | 16 | 17 | %20,2 | %46,8 |
| 2001+ m | 85 | 9 | 20 | 14 | %10,6 | %50,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 496 | 78 | 83 | 74 | %15,7 | %47,4 |
| Arap | 31 | 4 | 1 | 3 | %12,9 | %25,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 143 | 25 | 27 | 25 | %17,5 | %53,8 |
| Handikap | 138 | 22 | 17 | 20 | %15,9 | %42,8 |
| Maiden | 111 | 15 | 15 | 15 | %13,5 | %40,5 |
| G | 37 | 4 | 6 | 4 | %10,8 | %37,8 |
| KV-7 | 21 | 3 | 4 | 3 | %14,3* | %47,6* |
| KV-8 | 19 | 4 | 2 | 3 | %21,1* | %47,4* |
| KV-6 | 19 | 2 | 5 | 4 | %10,5* | %57,9* |
| A | 15 | 2 | 4 | 0 | %13,3* | %40,0* |
| KV-9 | 12 | 4 | 1 | 0 | %33,3* | %41,7* |
| Satış | 11 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %54,5* |
| Maiden/Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Bayır | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| M. Kıyak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| V. Abiş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Karataş | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| A. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Atlamaz | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| G. Kocakaya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mon Bijou | 10 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %40,0* |
| Longevity | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Star Of Handel | 3 | 0 | 2 | 1 | 0/3 | 3/3 |
| Palaçinka | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 2200 Kum | Mon Bijou | M. Bayır | 2/5 | 2,85 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Longevity | V. Abiş | –/8 | 4,50 |
| 03.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Çim | Mon Bijou | S. Çelik | 5/9 | 14,75 |
| 01.10.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Longevity | V. Abiş | 4/9 | 1,85 |
| 17.09.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2000 Kum | Mon Bijou | E. Atlamaz | 3/11 | 10,20 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | Star Of Handel | G. Kocakaya | 3/9 | 1,05 |
| 12.09.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Longevity | M. Çelik | 4/7 | 5,40 |
| 01.09.2026 | Ankara | Handikap 17 | 2600 Çim | Mon Bijou | M. Bayır | 4/7 | 10,95 |
| 18.08.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Star Of Handel | H. Karataş | 2/6 | 1,20 |
| 13.08.2026 | Ankara | Satış 2 | 1900 Çim | Mon Bijou | M. Bayır | 3/11 | 3,15 |
| 30.07.2026 | Ankara | Satış 2 | 2200 Çim | Mon Bijou | M. Bayır | 2/9 | 9,45 |
| 28.07.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Kum | Star Of Handel | H. Karataş | 2/8 | 2,90 |
| 26.06.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Çim | Mon Bijou | M. Kıyak | 5/8 | 3,90 |
| 21.05.2026 | Ankara | Maiden | 1900 Çim | Palaçinka | A. Çelik | 9/11 | 8,75 |
| 11.04.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1800 Çim | Mon Bijou | M. Kıyak | 10/14 | 27,15 |
| 28.03.2026 | Adana | Maiden | 1300 Çim | Palaçinka | M. Bayır | 10/14 | 9,20 |
| 07.03.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1900 Kum | Mon Bijou | M. Kıyak | 4/8 | 40,70 |
| 13.11.2025 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Mon Bijou | A. Çelik | 4/8 | 6,75 |
| 25.09.2025 | Ankara | Şartlı 3 | 2200 Kum | Güntürk | M. Kıyak | 2/6 | 8,00 |
| 16.09.2025 | Ankara | Satış 3 | 2200 Çim | Güntürk | E. Çizik | 3/7 | 20,55 |
Sık sorulanlar
Ömer Alaçam bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 17 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Alaçam'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Ömer Alaçam en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 15 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.