Antrenör
Mehmet Hanifi Esin
Mehmet Hanifi Esin'ın atları son 12 ayda 9 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 4 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (9 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Hanifi Esin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 | – |
| Son 12 ay | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 | – |
| 2020'den bu yana | 122 | 18 | 16 | 17 | %14,8 | %41,8 | −%31,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 14.08.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| 2025 | 8 | 0 | 0 | 3 | 0/8 | 3/8 |
| 2024 | 24 | 4 | 6 | 4 | %16,7* | %58,3* |
| 2023 | 35 | 7 | 1 | 5 | %20,0 | %37,1 |
| 2022 | 28 | 3 | 6 | 4 | %10,7* | %46,4* |
| 2021 | 11 | 2 | 0 | 0 | %18,2* | %18,2* |
| 2020 | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Çim · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1201–1600 m | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| 1601–2000 m | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Şartlı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Handikap | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 117 | 18 | 16 | 17 | %15,4 | %43,6 |
| Bursa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 74 | 12 | 11 | 10 | %16,2 | %44,6 |
| Çim · Normal | 39 | 6 | 4 | 6 | %15,4 | %41,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 8 | 3 | 2 | 0 | 3/8 | 5/8 |
| 1201–1600 m | 83 | 10 | 10 | 12 | %12,0 | %38,6 |
| 1601–2000 m | 20 | 4 | 3 | 4 | %20,0* | %55,0* |
| 2001+ m | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 122 | 18 | 16 | 17 | %14,8 | %41,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 53 | 12 | 6 | 9 | %22,6 | %50,9 |
| Handikap | 36 | 1 | 7 | 6 | %2,8 | %38,9 |
| G | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| KV-7 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Maiden | 5 | 3 | 0 | 0 | 3/5 | 3/5 |
| KV-8 | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| KV-6 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ö. Yıldırım | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| V. Abiş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Yıldız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G. Kocakaya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| H. Karataş | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vantabella | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Red Kit | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Maximo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Çim | Maximo | A. Çelik | 5/11 | 8,90 |
| 05.08.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Red Kit | A. Yıldız | 7/9 | 6,60 |
| 31.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1600 Çim | Red Kit | G. Kocakaya | 1/15 | 4,90 |
| 10.05.2026 | İstanbul | KV-8 | 2100 Çim | Vantabella | V. Abiş | 11/13 | 5,00 |
| 01.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Red Kit | V. Abiş | 6/15 | 6,35 |
| 19.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Vantabella | Ö. Yıldırım | 2/8 | 1,65 |
| 21.03.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1400 Sentetik | Vantabella | H. Karataş | 2/13 | 3,20 |
| 21.02.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Vantabella | Ö. Yıldırım | 1/14 | 2,85 |
| 28.01.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Kum | Vantabella | Ö. Yıldırım | 8/13 | 5,65 |
| 26.10.2025 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Vantabella | Ö. Yıldırım | 3/8 | 5,95 |
| 26.10.2025 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Laramore | Ö. Yıldırım | 8/9 | 3,10 |
| 28.08.2025 | Kocaeli | Satış 1 | 1400 Kum | Havoc | G. Özçelik | 5/8 | 4,35 |
| 17.08.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Havoc | B. Gökçe | 8/9 | 18,15 |
| 06.08.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Havoc | B. Gökçe | 5/6 | 11,70 |
| 05.03.2025 | İstanbul | KV-7 | 1500 Sentetik | Horror | M. Çelik | 3/7 | 17,80 |
| 22.02.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Horror | B. Gökçe | 3/7 | 6,85 |
| 05.02.2025 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Horror | E. Aktuğ | 6/11 | 10,80 |
| 28.12.2024 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Havoc | B. Gökçe | 5/9 | 7,55 |
| 14.12.2024 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Havoc | B. Gökçe | 7/7 | 9,55 |
| 17.11.2024 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Çim | Havoc | Ö. Yıldırım | 2/5 | 3,40 |
Sık sorulanlar
Mehmet Hanifi Esin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 9 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Hanifi Esin'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 14.08.2026, İstanbul.
Mehmet Hanifi Esin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 9 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.