Antrenör
Mehmet Hanifi Elğaç
Mehmet Hanifi Elğaç'ın atları son 12 ayda 41 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 18 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (18 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Hanifi Elğaç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 38 | 4 | 3 | 8 | %10,5 | %39,5 | – |
| Son 12 ay | 41 | 6 | 4 | 8 | %14,6 | %43,9 | – |
| 2020'den bu yana | 1112 | 140 | 133 | 128 | %12,6 | %36,1 | −%42,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 29.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 38 | 4 | 3 | 8 | %10,5 | %39,5 |
| 2025 | 102 | 18 | 13 | 11 | %17,6 | %41,2 |
| 2024 | 153 | 29 | 24 | 21 | %19,0 | %48,4 |
| 2023 | 217 | 22 | 25 | 14 | %10,1 | %28,1 |
| 2022 | 240 | 22 | 31 | 23 | %9,2 | %31,7 |
| 2021 | 204 | 25 | 20 | 33 | %12,3 | %38,2 |
| 2020 | 158 | 20 | 17 | 18 | %12,7 | %34,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 18 | 2 | 1 | 3 | %11,1* | %33,3* |
| Şanlıurfa | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
| İstanbul | 9 | 3 | 2 | 2 | 3/9 | 7/9 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 15 | 2 | 1 | 3 | %13,3* | %40,0* |
| Çim · Normal | 12 | 3 | 2 | 3 | %25,0* | %66,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 2 | 0 | 4 | %15,4* | %46,2* |
| 1201–1600 m | 17 | 3 | 3 | 2 | %17,6* | %47,1* |
| 1601–2000 m | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 21 | 3 | 2 | 3 | %14,3* | %38,1* |
| Arap | 20 | 3 | 2 | 5 | %15,0* | %50,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 16 | 3 | 2 | 3 | %18,8* | %50,0* |
| Şartlı | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| G | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Handikap | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 507 | 57 | 64 | 58 | %11,2 | %35,3 |
| Adana | 316 | 34 | 35 | 38 | %10,8 | %33,9 |
| Şanlıurfa | 140 | 13 | 14 | 9 | %9,3 | %25,7 |
| İstanbul | 111 | 29 | 17 | 16 | %26,1 | %55,9 |
| Kocaeli | 15 | 4 | 2 | 2 | %26,7* | %53,3* |
| Diyarbakır | 13 | 2 | 0 | 4 | %15,4* | %46,2* |
| Bursa | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Elazığ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Antalya | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 544 | 64 | 58 | 60 | %11,8 | %33,5 |
| Çim · Normal | 360 | 41 | 55 | 46 | %11,4 | %39,4 |
| Kum · Nemli | 41 | 10 | 2 | 3 | %24,4 | %36,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 38 | 7 | 5 | 5 | %18,4 | %44,7 |
| Sentetik · Normal | 35 | 7 | 4 | 3 | %20,0 | %40,0 |
| Kum · Islak | 22 | 3 | 3 | 2 | %13,6* | %36,4* |
| Çim · Ağır | 20 | 2 | 1 | 2 | %10,0* | %25,0* |
| Çim · Yumuşak | 19 | 3 | 1 | 1 | %15,8* | %26,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| Kum · Sulu | 12 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %41,7* |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 232 | 26 | 27 | 20 | %11,2 | %31,5 |
| 1201–1600 m | 553 | 75 | 70 | 57 | %13,6 | %36,5 |
| 1601–2000 m | 241 | 29 | 20 | 40 | %12,0 | %36,9 |
| 2001+ m | 86 | 10 | 16 | 11 | %11,6 | %43,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 602 | 63 | 69 | 73 | %10,5 | %34,1 |
| İngiliz | 510 | 77 | 64 | 55 | %15,1 | %38,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 347 | 39 | 35 | 38 | %11,2 | %32,3 |
| Handikap | 289 | 32 | 32 | 28 | %11,1 | %31,8 |
| Maiden | 231 | 29 | 24 | 22 | %12,6 | %32,5 |
| G | 51 | 12 | 5 | 3 | %23,5 | %39,2 |
| KV-7 | 50 | 9 | 11 | 11 | %18,0 | %62,0 |
| KV-6 | 48 | 5 | 9 | 10 | %10,4 | %50,0 |
| Satış | 40 | 7 | 7 | 3 | %17,5 | %42,5 |
| KV-8 | 30 | 5 | 5 | 8 | %16,7 | %60,0 |
| A | 14 | 2 | 2 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| KV-9 | 9 | 0 | 3 | 2 | 0/9 | 5/9 |
| KV-18 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Çizik | 12 | 2 | 1 | 3 | %16,7* | %50,0* |
| A. Akdemir | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| G. Kocakaya | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| E. Çankaya | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Y. Çelikbaş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Aktürk | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Akyavuz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Karataş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| F. Yardımcı | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| E. Çizik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| King Genaral | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Tulumar | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| My Rainy Heart | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Presidents Horse | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Alemicihan | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Göherbeyi | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Aman Dulo | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Obağaç | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Günalp | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Güneyim | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Presidents Horse | H. Çizik | 6/7 | 23,10 |
| 29.10.2026 | Ankara | G 2 | 1600 Çim | Tulumar | H. Çizik | 6/8 | 17,15 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Alemicihan | A. Akdemir | 3/12 | 5,20 |
| 30.06.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Presidents Horse | E. Çankaya | 3/7 | 10,45 |
| 16.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Kum | Günalp | H. Çizik | 7/11 | 10,85 |
| 16.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Kum | Alemicihan | E. Çankaya | 12/12 | 26,15 |
| 16.06.2026 | Ankara | Satış 4 | 1900 Çim | My Rainy Heart | E. Çankaya | 3/8 | 2,60 |
| 16.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Kum | Göherbeyi | H. Çizik | 1/11 | 2,10 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | King Genaral | M. Aktürk | 7/13 | 6,30 |
| 06.06.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Günalp | G. Kocakaya | 8/9 | 4,65 |
| 06.06.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Alemicihan | M. Akyavuz | 6/9 | 14,10 |
| 30.05.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Aman Dulo | G. Kocakaya | 12/13 | 8,15 |
| 27.05.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Çim | My Rainy Heart | G. Kocakaya | 2/14 | 3,15 |
| 24.05.2026 | İstanbul | KV-6 | 1200 Çim | Obağaç | H. Çizik | 3/7 | 4,40 |
| 24.05.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1000 Sentetik | Presidents Horse | H. Çizik | 7/10 | 8,10 |
| 23.05.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Kum | Göherbeyi | H. Çizik | 3/10 | 7,25 |
| 21.05.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Güneyim | G. Kocakaya | 9/12 | 5,45 |
| 13.05.2026 | İstanbul | KV-8 | 1400 Çim | Aman Dulo | H. Çizik | 2/9 | 1,65 |
| 13.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Obağaç | H. Çizik | 1/12 | 3,00 |
| 10.05.2026 | İstanbul | G 2 | 1200 Çim | Tulumar | H. Karataş | 5/9 | 2,15 |
Sık sorulanlar
Mehmet Hanifi Elğaç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 38 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Hanifi Elğaç'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 29.10.2026, Ankara.
Mehmet Hanifi Elğaç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 18 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.