Antrenör
Ferhat Yavaş
Ferhat Yavaş'ın atları son 12 ayda 6 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 1 ilk üç derece aldı. En çok Kocaeli'da koştu (5 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Yavaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 | – |
| Son 12 ay | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 | – |
| 2020'den bu yana | 98 | 4 | 9 | 12 | %4,1 | %25,5 | −%14,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 03.11.2026, Kocaeli.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| 2025 | 14 | 1 | 0 | 0 | %7,1* | %7,1* |
| 2024 | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| 2023 | 17 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %17,6* |
| 2022 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| 2021 | 21 | 1 | 4 | 4 | %4,8* | %42,9* |
| 2020 | 26 | 1 | 1 | 6 | %3,8* | %30,8* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Şartlı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 36 | 0 | 3 | 2 | %0,0 | %13,9 |
| Kocaeli | 35 | 4 | 1 | 10 | %11,4 | %42,9 |
| Bursa | 13 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %23,1* |
| Antalya | 12 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 51 | 4 | 5 | 10 | %7,8 | %37,3 |
| Sentetik · Normal | 33 | 0 | 3 | 2 | %0,0 | %15,2 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| 1201–1600 m | 52 | 1 | 5 | 6 | %1,9 | %23,1 |
| 1601–2000 m | 29 | 2 | 3 | 6 | %6,9* | %37,9* |
| 2001+ m | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 76 | 4 | 7 | 11 | %5,3 | %28,9 |
| Arap | 22 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %13,6* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 42 | 2 | 4 | 5 | %4,8 | %26,2 |
| Şartlı | 31 | 1 | 2 | 1 | %3,2 | %12,9 |
| Maiden | 18 | 1 | 2 | 5 | %5,6* | %44,4* |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. Paso | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| R. Yıldız | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| E. Bozdağ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Çığla | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sans Pareil | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | Sans Pareil | C. Paso | 7/11 | 7,30 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Sans Pareil | C. Paso | 4/13 | 24,30 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1400 Kum | Sans Pareil | E. Bozdağ | 11/13 | 24,30 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1500 Kum | Sans Pareil | R. Yıldız | 6/8 | 27,75 |
| 14.07.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | Sans Pareil | R. Yıldız | 1/9 | 62,05 |
| 29.04.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1000 Çim | Sans Pareil | B. Çığla | 8/8 | 65,35 |
| 06.10.2025 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Kum | Winny Wings | M. Bilgin | 13/16 | 5,60 |
| 19.09.2025 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Kum | Winny Wings | Ö. Özen | 6/8 | 5,80 |
| 26.08.2025 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Winny Wings | M. Bilgin | 1/9 | 8,70 |
| 14.08.2025 | Kocaeli | Handikap 15 | 1200 Kum | Winny Wings | E. Aktuğ | 4/10 | 21,85 |
| 04.08.2025 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Kum | Winny Wings | Z. Karabulut | 7/11 | 22,35 |
| 15.07.2025 | Kocaeli | Handikap 15 | 1200 Kum | Winny Wings | E. Şıklı | 8/10 | 41,00 |
| 09.05.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Sans Pareil | Z. Karabulut | 10/12 | 99,75 |
| 18.04.2025 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Sans Pareil | M. Tekpetek | 11/15 | 91,35 |
| 05.04.2025 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Sans Pareil | Ö. Özen | 8/10 | 101,40 |
| 21.03.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Sans Pareil | Ö. Özen | 10/13 | 58,20 |
| 24.02.2025 | Bursa | Handikap 14 | 1900 Kum | Sans Pareil | Y. Gökçe | 8/13 | 50,70 |
| 12.02.2025 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Sans Pareil | G. Kayıp | 15/18 | 102,00 |
| 27.01.2025 | Bursa | Handikap 14 | 1800 Kum | Sans Pareil | G. Kayıp | 6/10 | 47,30 |
| 08.01.2025 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Sentetik | Sans Pareil | G. Kayıp | 13/13 | 82,55 |
Sık sorulanlar
Ferhat Yavaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 6 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Yavaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 03.11.2026, Kocaeli.
Ferhat Yavaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Kocaeli'da: 5 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.