Antrenör
Faik Gönültaş
Faik Gönültaş'ın atları son 12 ayda 17 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 4 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (15 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Faik Gönültaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* | – |
| Son 12 ay | 17 | 3 | 1 | 0 | %17,6* | %23,5* | – |
| 2020'den bu yana | 41 | 4 | 4 | 3 | %9,8 | %26,8 | – |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| 2025 | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| 2024 | 16 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %31,3* |
| 2020 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 15 | 2 | 1 | 0 | %13,3* | %20,0* |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 11 | 2 | 0 | 0 | %18,2* | %18,2* |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 1201–1600 m | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| 1601–2000 m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| 2001+ m | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 9 | 3 | 0 | 0 | 3/9 | 3/9 |
| İngiliz | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Şartlı | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-6 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Maiden | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 34 | 3 | 4 | 2 | %8,8 | %26,5 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Bursa | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 21 | 3 | 2 | 0 | %14,3* | %23,8* |
| Çim · Normal | 12 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %25,0* |
| Kum · Normal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| 1201–1600 m | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| 1601–2000 m | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| 2001+ m | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 24 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %20,8* |
| Arap | 17 | 4 | 1 | 1 | %23,5* | %35,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 13 | 1 | 2 | 1 | %7,7* | %30,8* |
| Şartlı | 12 | 2 | 1 | 2 | %16,7* | %41,7* |
| Handikap | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Karataş | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Ö. Yıldırım | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| H. Çizik | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| A. Altın | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Bozdağ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G. Özçelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Yıldız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Bilgin | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Keçeci | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. Aktuğ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cemhan | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Pehlivan Kızım | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Hılda | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Fış Fış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Pehlivan Yıldızı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Potro | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Hılda | G. Özçelik | 11/11 | 38,30 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Hılda | A. Yıldız | 11/16 | 16,05 |
| 05.08.2026 | İstanbul | KV-7 | 2200 Sentetik | Cemhan | H. Karataş | 7/9 | 4,90 |
| 22.07.2026 | İstanbul | KV-6 | 2200 Sentetik | Fış Fış | Ö. Yıldırım | 1/6 | 2,30 |
| 03.07.2026 | İstanbul | KV-6 | 2200 Çim | Pehlivan Yıldızı | M. Bilgin | 4/6 | 9,75 |
| 25.06.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Cemhan | H. Çizik | 6/12 | 7,85 |
| 24.06.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2100 Sentetik | Pehlivan Kızım | A. Altın | 6/14 | 13,80 |
| 18.06.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1400 Kum | Cemhan | A. Altın | 4/13 | 3,95 |
| 05.06.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Pehlivan Kızım | H. Çizik | 2/12 | 6,35 |
| 08.05.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1200 Sentetik | Cemhan | H. Karataş | 7/10 | 1,65 |
| 01.04.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Kum | Potro | E. Bozdağ | 10/14 | 45,30 |
| 30.03.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Cemhan | H. Karataş | 1/9 | 1,55 |
| 14.03.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Pehlivan Kızım | E. Bozdağ | 5/12 | 24,65 |
| 24.01.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2100 Sentetik | Pehlivan Kızım | M. Keçeci | 6/17 | 13,50 |
| 17.01.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Cemhan | Ö. Yıldırım | 6/8 | 1,70 |
| 03.01.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Pehlivan Kızım | E. Aktuğ | 5/9 | 23,30 |
| 12.11.2025 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Cemhan | Ö. Yıldırım | 1/9 | 1,40 |
| 05.11.2025 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Pehlivan Kızım | M. Bilgin | 7/10 | 9,85 |
| 24.10.2025 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Cemhan | A. Kaçmaz | 2/14 | 25,70 |
| 21.10.2025 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Potro | G. Özçelik | 13/14 | 22,40 |
Sık sorulanlar
Faik Gönültaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 16 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Faik Gönültaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Faik Gönültaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 15 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.