Antrenör
Ümüt Bulut
Ümüt Bulut'ın atları son 12 ayda 38 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 14 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (37 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ümüt Bulut antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 2 | 0 | 3 | %9,5* | %23,8* | – |
| Son 12 ay | 38 | 5 | 3 | 6 | %13,2 | %36,8 | – |
| 2020'den bu yana | 469 | 37 | 35 | 50 | %7,9 | %26,0 | −%53,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 08.03.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 2 | 0 | 3 | %9,5* | %23,8* |
| 2025 | 72 | 8 | 9 | 6 | %11,1 | %31,9 |
| 2024 | 89 | 8 | 8 | 13 | %9,0 | %32,6 |
| 2023 | 75 | 5 | 7 | 8 | %6,7 | %26,7 |
| 2022 | 35 | 4 | 1 | 3 | %11,4 | %22,9 |
| 2021 | 98 | 4 | 7 | 10 | %4,1 | %21,4 |
| 2020 | 79 | 6 | 3 | 7 | %7,6 | %20,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 37 | 5 | 3 | 6 | %13,5 | %37,8 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| Kum · Islak | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| 1201–1600 m | 17 | 1 | 2 | 3 | %5,9* | %35,3* |
| 1601–2000 m | 11 | 3 | 0 | 2 | %27,3* | %45,5* |
| 2001+ m | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 23 | 3 | 2 | 2 | %13,0* | %30,4* |
| Arap | 15 | 2 | 1 | 4 | %13,3* | %46,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 14 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %28,6* |
| Şartlı | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| Maiden | 6 | 2 | 1 | 2 | 2/6 | 5/6 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 424 | 36 | 32 | 46 | %8,5 | %26,9 |
| Bursa | 22 | 0 | 0 | 4 | %0,0* | %18,2* |
| Kocaeli | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Antalya | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| İstanbul | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 249 | 22 | 21 | 27 | %8,8 | %28,1 |
| Çim · Normal | 103 | 6 | 5 | 13 | %5,8 | %23,3 |
| Kum · Islak | 36 | 3 | 4 | 3 | %8,3 | %27,8 |
| Kum · Nemli | 33 | 2 | 1 | 0 | %6,1 | %9,1 |
| Kum · Sulu | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| Sentetik · Normal | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Yumuşak | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 100 | 5 | 4 | 8 | %5,0 | %17,0 |
| 1201–1600 m | 195 | 16 | 17 | 27 | %8,2 | %30,8 |
| 1601–2000 m | 143 | 13 | 10 | 13 | %9,1 | %25,2 |
| 2001+ m | 31 | 3 | 4 | 2 | %9,7 | %29,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 255 | 27 | 24 | 30 | %10,6 | %31,8 |
| Arap | 214 | 10 | 11 | 20 | %4,7 | %19,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 177 | 15 | 13 | 19 | %8,5 | %26,6 |
| Şartlı | 123 | 9 | 12 | 16 | %7,3 | %30,1 |
| Maiden | 104 | 9 | 6 | 8 | %8,7 | %22,1 |
| KV-8 | 16 | 1 | 1 | 1 | %6,3* | %18,8* |
| KV-6 | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Satış | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| G | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| KV-7 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Maiden/Satış | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| KV-9 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çiçek | 12 | 3 | 2 | 1 | %25,0* | %50,0* |
| A. Küründük | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| K. Tokaçoğlu | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Ö. Özen | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| İ. Söğüt | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| O. Atmaca | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| R. Ketme | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| C. Paso | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Altın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| F. Kabadayı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bahisçi | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Batman Çocuğu | 9 | 3 | 1 | 0 | 3/9 | 4/9 |
| Avanos Efesi | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Hükümdar Kız | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Mürdün Kız | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Hevsel | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Habipbey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.03.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Bahisçi | O. Atmaca | 5/9 | 13,10 |
| 26.02.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Hükümdar Kız | M. Çiçek | 9/13 | 5,35 |
| 26.02.2026 | İzmir | KV-8 | 1900 Kum | Batman Çocuğu | M. Çiçek | 6/7 | 5,55 |
| 22.02.2026 | İzmir | G 3 | 1400 Kum | Bahisçi | A. Küründük | 5/5 | 35,80 |
| 12.02.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Bahisçi | M. Çiçek | 4/9 | 7,00 |
| 06.02.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Bahisçi | R. Ketme | 9/17 | 10,35 |
| 06.02.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Kum | Batman Çocuğu | M. Çiçek | 1/6 | 3,90 |
| 06.02.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Kum | Hükümdar Kız | M. Çiçek | 5/12 | 6,05 |
| 29.01.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Hükümdar Kız | O. Atmaca | 3/7 | 8,70 |
| 29.01.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2000 Kum | Bahisçi | A. Küründük | 3/9 | 8,90 |
| 25.01.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Hevsel | A. Küründük | 6/9 | 28,20 |
| 22.01.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Avanos Efesi | C. Paso | 6/8 | 12,40 |
| 18.01.2026 | İzmir | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Kum | Batman Çocuğu | K. Tokaçoğlu | 5/5 | 5,40 |
| 18.01.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Bahisçi | A. Küründük | 5/8 | 16,00 |
| 11.01.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Bahisçi | A. Küründük | 3/9 | 24,65 |
| 09.01.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Hükümdar Kız | M. Çiçek | 4/10 | 12,25 |
| 08.01.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1900 Kum | Avanos Efesi | M. Çiçek | 7/10 | 8,65 |
| 08.01.2026 | İzmir | G 3 | 1600 Kum | Batman Çocuğu | A. Küründük | 4/5 | 11,45 |
| 02.01.2026 | İzmir | Handikap 17 | 2100 Kum | Bahisçi | İ. Söğüt | 5/9 | 30,40 |
| 01.01.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Batman Çocuğu | M. Çiçek | 1/5 | 2,85 |
Sık sorulanlar
Ümüt Bulut bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 21 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ümüt Bulut'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 08.03.2026, İzmir.
Ümüt Bulut en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 37 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.